Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru? (2)


Recommended Posts

ei, tu nu ne-ai dat toate datele problemei.

Ar fi trebuit sa ne spui TOTUL, altfel stateau treburile. Dar poate te-ai gandit ca nu o sa primesti raspunsurile dorite.

 

Oricum, adevarul e undeva la mijloc. Ar fi fost bine sa stim si varianta sotiei. Doar asa poti fii un "judecator" corect, bine informat.

 

Escapadele tale nu au justioficare. Trebuia sa iei masuri atunci cand ai vazut ca incep problemele, nu sa iti cauti rezolvarea in alta parte. Cu siguranta ca ea stie, sau banuie. Si normaul ca s-a schimbat.

 

Pune-te in locul ei! Cum vezi situatia??? Daca ea ar fi facut "mici escapade" cum te-ai comporta???

 

Imi pare rau sa-ti spun dar n-ai fost cinstit de la inceput sa ne relatezi toate aspectele, si astfel multe fete (printre care si eu) te-am vazut victima.

 

 

printesa mea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si uite-asa s-a facut lumina [:D]

sau poate s-au complicat lucrurile si mai mult.

atata zbatere si acum....sa-mi fie cu iertare, da-mi vine sa rad.[alcool]

 

[flo]"If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years."id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg totusi pe incredere... incredere in cel care posteaza o problema, care ne cere sfatul pentru a o rezolva; si asta pentru ca nu stim si varianta celeilalte persoane. Daca stam sa citim printre randuri si sa presupunem, pana la urma n-o sa mai posteze nimeni atunci cand are o problema... Cel putin asta este parerea mea!

 

Espiritu nu mai spui nimic? Cum mai decurg lucrurile?

 

[flo]

 


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...

Biby

 

Cununia civila

Biserica

Restaurant

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by bibyrox

Eu merg totusi pe incredere... incredere in cel care posteaza o problema, care ne cere sfatul pentru a o rezolva; si asta pentru ca nu stim si varianta celeilalte persoane. Daca stam sa citim printre randuri si sa presupunem, pana la urma n-o sa mai posteze nimeni atunci cand are o problema... Cel putin asta este parerea mea!Espiritu nu mai spui nimic? Cum mai decurg lucrurile? [flo]


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine... Biby Cununia civilaBisericaRestaurant
id="quote">id="quote">Sunt de acord cu tine. De aceea m-am si abtinut (pana acum) de la comentarii. Dar consider ca normal este sa spuna CORECT datele problemei, daca tot isi expune problema si cere ajutorul. Nu este fair play sa dai de inteles ca tu esti un sfintisor si cel de langa tine greseste in permanenta. Iar eu cand citesc ceva de genul "am incercat, am facut, dar degeaba, el/ea nu vrea!", fara sa vreau imi pun semne de intrebare. Perfectiune nu exista, toti gresim si a da vina numai pe cel de langa tine nu este normal. Dar vad ca espiritu a dar bir cu fugitii. Cred ca pur si simplu vroia acordul fetelor sa-si paraseasca sotia pentru "o alta". Si, fara sa vreau, ma gandesc la Adriana cum a fost facuta si jignita, care a gresit odata, nu este felul ei de a fi asta. Adriana a fost corecta, a spus totul, cu toate riscurile, din dorinta de a primi putina sustinere si de a primi sfaturi. Si ma gandesc si la espiritu, care a avut mereu aventuri. A vrut compasiune si acordul pentru o noua relatie (doar a incercat totul, nu are absolut nici o vina!). El este baiatul vesel, nu? Doar mereu s-a intors la nevasta!!!![vom]Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

espiritu draga, initial (pina pe la jumatatea subiectului tau) am fost tentata sa iti iau apararea, ma gindeam "dom'le, ce barbat model, cit isi iubeste el sotia!", dupa care a fost faza cu chiloteii la care m-am enervat, dupa care ai mai dat detalii care "iti scapasera, oops" si m-ai enervat si mai tare. adicatelea, tu puteai sa iti inseli nevasta, dar ea daca avea pata pe lenjerie, deja era suspecta...

 

stii ce parere am despre tine? esti genul de barbat care e in stare sa faca o femeie sa se indragosteasca de el, expunindu-i o lume , o viata perfecta, un barbat perfect. minciuna prin omisiune, sau poate minciuna pura. abia apoi, cind o cistigi de partea ta, ii spui ca esti insurat si ai si copil... cam asa ai procedat si cu noi, cei care te-am citit: ai oferit numai detaliile care iti cistigau admiratori (admiratoare). abia la sfirsit ai scos "asul din mineca". esti extrem de egoist, si urmaresti numai propria placere, ai impresia ca daca minti in cuplu sau aiurea, o faci doar pentru a-i proteja pe cei dragi (desi inevitabil sfirsesti oricum prin a-i dezamagi). gindeste-te ca ar fi mai bine daca ai avea o discutie sincera cu sotia ta. oricum ai facut o mare mincare de varza, si vad ca in continuare mesteci in ea cu deosebit interes, tot asteptind sa se schimbe "aroma" dupa cum iti place tie (hei, pai despre tine e vorba, nu?).

 

daca ai fi sotul meu, imi pare rau, dar... as prefera sa ma masturbez in baie decit sa ma mai culc cu tine: "sotul perfect". sunt convinsa ca sotia ta a simtit deja ce se intimpla.

 

oare cite alte detalii "neimportante" tii in tolba pentru mai tirziu...? joben iti mai lipseste... vad ca iti place propriul show, spectatori ai...

 

ia priveste-te putin in oglinda, uita-te in adincul ochilor si spune-ti cit de perfect esti tu si cit ai suferit. sa vedem daca te lasa constiinta.

 

si pina la urma nu inteleg de ce sa nu iti intrebi sotia de ce nu mai faceti dragoste.

 

iar chestia aia potrivit careia: "a intrat omul aici ca sa-i dati sfaturi, nu mai sariti la el" nu tine la mine, sa-si asume riscul ca unii dintre cei care citesc sa nu fie de partea lui. asa cum nu toti spectatorii de la un meci sunt musai admiratori ai echipei-gazda.

 

p.s.: ai incetat sa fii un sot bun din momentul in care ti-ai inselat nevasta. punct.

____________________________

[gravi] Se mareste clanul :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai "Spirit", chiar am citit toate mesajele(vezi ce nervi tari am!)si, ca nevasta iti spun atat: mare [neand] esti!Sau faci parte din categoria "Neintelesul anului", adica tu, perfectiunea intruchipata stai langa o aia care nu vrea sa urce in pat cu tine! Ca ma si revolta tonul tau: rozo-fondanto-fandosit. Sa fie clar pentru tine:cand iubesti nu poti sa te uiti in ochii iubitului tau si sa-i spui ca nu poti trai fara el/ea, ca apoi sa te duci, pe principiul "hai lelito-n deal la sura...", ca sa te ostoiesti! Cred ca, in primul rand, ar trebui sa dai dovada de maturitate, si, in al doilea rand, sa-ti intrebi sotia de ce nu te mai vrea! S-ar putea sa ai parte de un raspuns care sa te lase o vreme destul de lunga fara ...replica!

Dragi forumisti, altii decat Spiritul acesta, imi cer scuze pentru vehementa parerilor mele, dar atata fariseism chiar ma dezgusta! De, apucaturi de nevasta!

 

madalina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

categoria "Neintelesul anului"?imi vine sa rad.hai sa o luam altfel mai pe intelesul tuturor cu explicatii care sa nu fie "rozo-fondante".

1.nu sunt si nu am sustinut ca sunt un soi de sfant.nefiind eunuc vreau si eu daca nu supar pe nimeni sa fac sex macar o data la 6 luni.imi dati voie?uitati-va in alte subiecte in care indemnati niste femei tratate cu total dezinteres de soti sa caute "fericire" in alta parte.tot voi erati,nu?

2.am spus ca a aparut o femeie care ma trateaza pe placul meu dar nu am zis ca m-am si incurcat cu ea

3.probabil subiectul a devenit plictisitor

4.repet inca o data pentru toata lumea am initiat discutii cu sau fara raspunsuri impreuna cu sotia mea

5.in legatura cu pata pe chilotei explicatia e simpla atata timp cat eu nu calcasem gresit nu acceptam ca ea sa calce gresit

6.acest subiect l-am creat ca o defulare nu pentru a a va castiga admiratia "ce sot beton e individu' "

7.IMI IUBESC SOTIA

 

espiritu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

concluzie am obosit incercand.e timpul (cred) sa caut ceva altceva care sa umple acest gol pe care il simt ca o prapastie.

sunt tanar sunt barbat am nevoie de iubire.daca stau in continuare asa voi deveni un obsedat de sex.id="brown">

Espiritu-le asta ai spus tu in prima parte a '' episodului''(pag 6).Mi-e tare greu sa cred ca nu ai mai avut si alte relatii.Asta oricum e treaba ta si in plus cred ca esti cam posesiv si gelos.Ca o iubesti nu ma indoiesc.a aparut o femeie in viata mea inseamna ca am gasit pe cineva care id="brown">.....Ce inseamna asta? AM GASIT? Inseamna ca ai cautat.Daca iti iubesti cu adevarat sotia atunci de ce cauti altceva?

Espiritule, te cam incurci in explicatii .

 

MG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...