Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

casnicie sau simulacru? (2)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Subiectul n-a devenit plictisitor... dar banuiesc ca nu de aceea l-ai deschis, ca sa ne destinzi pe noi...

So: ti-ai pus problema si altfel, si anume ca sotia ta sa fi 'simtit' apropierea ta fata de cealalta femeie (care zici tu ca a facut o pasiune subita pt tine) si asta sa fie motivul pt care nu mai doreste apropierea ta?[biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Carmen.cita

Subiectul n-a devenit plictisitor... dar banuiesc ca nu de aceea l-ai deschis, ca sa ne destinzi pe noi...So: ti-ai pus problema si altfel, si anume ca sotia ta sa fi 'simtit' apropierea ta fata de cealalta femeie (care zici tu ca a facut o pasiune subita pt tine) si asta sa fie motivul pt care nu mai doreste apropierea ta?[biz]


id="quote">id="quote">ALOOOO!! cititi inainte sa vorbiti,VA ROG.cealalta femeie a aparut de curand problema dintre noi este de vreo cativa anisori.daca citeai un pic mai sus tocmai fusesem tras de urechi ca sunt un rozo-sclifosito-fondant nesimtit care daca sotia nu se culca cu el decat de 23 august si nici nu catadicseste sa ii dea vreo exlicatie el(adica eu) sa joc doar rolul lui Onan(stii tu baiatul ala care se "juca" singur ca sa isi enerveze consoarta)espiritu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda...intr-adevar nu spui ca ai cautat ..e cam fortata comparatia..

 

E o teorie intreaga in psihologie despre legatura dintre necesitate si intamplare..

Poate ca esti doar vulnerabil.. si DISPUS spre fericire ca orice om .

Nu judec si nu dau sfaturi decat pentru situatii asemanatoare pe care le-am trait..consider ca intelegem cu adevarat doar atunci cand am experimentat situatii similare ...altfel doar "ne dam cu parerea"

Uneori a povesti si altora problemele noastre ne face "sa iesim din noi" ..sa vedem lucrurile de la distanta ...defularea de care vorbeai era necesara mintii tale..

Solutia o vei gasi tot in cuplu cu iubire si rabdare..

Numai bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa vezi cat de bine am citit subiectul tau, iata te citez :

 

"poate ca ai dreptate si in mare masura ce ai scris mai sus e adevarat dar...dupa un anumit timp(indelungat) incep sa hauleasca toti hormonii in tine si atunci se duvce dracu toata abordarea tandra si prietenesca sau cum o mai fi.nu ati inteles un lucru:eu nu cer doar sex eu cer tandrete.si da sa stii ca ar fi foarte normal sa imi spuna ca "nu ma mai exciti,nu te mai simt etc.".asta ar insemna o tentativa de dialog.toate tentativele mele de apropiere sunt catalogate scurt "sex".e normal zic eu ca la un moment dat sa te apuce nebuneala.si va veni ziua cand probabil se va ivi cineva care ma va trata cum imi place si inconstient sau nu voi ceda.

hai sa va dau un exemplu.am doi prieteni un el si o ea care la un moment dat au fost impreuna destul timp(cativa ani).la un moment dat ea imi spune ca el cum prinde un moment prielnic se "gudura" pe langa ea.si ea foarte nemultumita "ca ce eu nu pot sa fac sex la comanda".pana aici nimic anormal.la un moment dat am devenit "foarte apropiati" eu cu ea si de la prietenie am ajuns la sex.e acum e momentul culminant:cum prindea o ocazie sa se culce cu mine nu o rata chair daca era pericolul de a fi descoperiti.vedeti la ce ma refer?de asta imi este frica.in momentul de fata cei doi au fiecare are pe altcineva.

ce spuneti de treaba asta?

ma cramponez de sotia mea fiindca ea e familia mea ca daca imi pun in cap sa o iau pe "campii" va asigur ca intr-o luna maxim sunt cuplat.asta nu cred ca intelege ea ca exista pericolul sa ma piarda."

 

capitolul precedent pagina 8id="red">[zz][zz][zz]

 

Si stii ce cred eu? Tu cauti o aprobare pt ceea ce ai facut si ai de gand sa faci in continuare [dint]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate ai citit dar sigur nu ai inteles.nu am deschis acest subiect ca sa imi dati aprobare sa imi iubesc sau nu sotia,sa ma incurc sau nu cu altcineva.

acest subiect este o stare de fapt.daca cineva se regaseste in el poate reuseste sa traga niste invataminte.daca vreti sa dati cu pietre in mine go ahead.daca vreti sa discutam va astept cu placere.

 

espiritu

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Espiritu,id="blue"> ASA DA, sa discutam cu cartile pe masa!

Deci recunosti ca ai avut relatii extraconjugale... sa ne intoarcem putin in timp [;)]... Tu crezi ca o femeie nu simte cand este inselata? Sa nu subestimezi niciodata o femeie la capitolul asta, noi avem un 'miros' mai special. Acum daca tot suntem la capitolul sinceritate: tu crezi ca o asemenea 'senzatie' o face pe o femeie sa fie mai 'receptiva'? Ei bine, nu e asa...

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate am inteles eu gresit, dar Espiritu a spus ca a avut relatii extraconjugale, dupa multe incercari de a remedia situatia si dupa multe luni in care nu a facut dragoste cu nevasta. Deci motivul ei nu ar fi ca a simtit ca o insala, pentru ca aveau aceasta problema in casnicia lor dinainte. Deci cronologia "evenimentelor" eu o inteleg asa. Si daca ea si-ar fi dat seama ca e inselata si nu ia-r fi cazut bine, de ce nu i-a spus ca stie sau simte, de ce nu a comunicat cu el, de ce nu a incercat sa-si salveze relatia? De ce ar persista in aceasta "indiferenta " fata de el, de ce nu incearca sa vada ce se intampla? Dar eu constat ca tot el incearca sa faca ceva, incearca sa-si dea seama ce-i cu ea, intra pe un forum de femei ca sa fie ajutat in problema pe care o are.De ce nu a spus de la inceput ca a calcat stramb ca sa-si rezolve hormonii? Pai este evident, de vreme ce ati si sarit la gatul lui.

N-o fi in totalitate cum zice el, poate sunt lucruri care-i scapa , poate n-o fi un sfant , dar eu il cred cand zice ca totusi pe ea o iubeste. E drept ca nu stim si versiunea ei, dar Espiritu ne-a cerut ajutorul, deci haideti s-o facem fara sa judecam, caci in fond si la urma urmei nu noua trebuie sa ne dea explicatii.Adevarul este la mijloc si nu stim cu adevarat ce este in familia lor. Eu cred ca el chiar sufera ca nu poate sa fie cu sotia lui din toate punctele de vedere, ca nu comunica. Si poate chiar nu mai stie ce sa faca si a ajuns in cele din urma sa mai calce si stramb.

Espiritu, dupa atatea pagini in care ti s-au dat multe sfaturi bune de urmat,nu stiu ce sa-ti mai zic.Decat sa mai recitesti inca o data tot ce s-a scris, sa reevaluezi situatia , sa incerci din nou si cu diverse metode s-o recuceresti, s-o faci sa-si doreasca apropierea sexuala de tine. Adu-i aminte de primele locuri in care ati fost voi doi, du-o acolo, plimbati-va de mana romantici, fa gesturi dragute si neasteptate, ajut-o prin casa, stai de vorba cu ea, afla ce-si doreste,la ce viseaza, reconstruieste-ti relatia cu ea. Incearca sa nu mai faci o vreme nici o aluzie cu tenta sexuala, sa nu se mai simta presata poate de subiectul asta. Consulta un sexolog , daca gasesti.Fi tandru, mangai-o pe par, in zonele unde-i place sa fie mangaiata, tine-o noaptea in brate si spune-i vorbe frumoase, dar FARA sa se simta obligata sa faca sex cu tine. Ia-o usor, mai ai un pic rabdare si procedeaza cu tact, poate mai aveti sanse.Cauta prin librarii carti indiene , Tao, citeste despre metode de redobandire a dorintei sexuale.Nu spun ca nu ai fi un amant priceput, dar de multe ori barbatii nu pot ghici ce la place femeilor. Mi-au trecut prin maini astfel de carti si descriu metode cu mangaieri indelungi , diverse etape care trebuiesc parcurse atat pentru placerea femeilor, cat si pentru barbati (erectii prelungite, orgasme mai intense etc). E drept ca trebuie sa ai si colaborarea ei, ca nu o poti mangaia cu forta.

Mai incearca o vreme...poate reinvie totul...daca nu...renunta la ea chiar daca o iubesti, dar nici nu poti continua asa pe termen lung ; ce-ai sa faci , o s-o inseli de fiecare data cand ti se va oferi ocazia, avand in vedere ca iti doresti sa faci dragoste (si e normal ) si ea nu-ti ofera acest lucru? Vei observa din ce in ce mai multe prezente feminine in jurul tau si lucrurile nu se pot termina decat prost in ritmul asta. Faza asta cu inselatul nu trebuie sa devina un obicei pe termen lung. Eu zic sa te avanti cu toate fortele in lupta de recucerire a sotiei tale , dar daca nu se poate....e mai corect sa va vedeti fiecare de drumul lui.

 

 

Delia

 

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hai sa vedem dc am inteles bine:

 

1.sotia il tot refuza.. el incerca sa remedieze lucrurile asa cum se pricepe desi din partea ei nu exista cooperare... nu merge... da binenteles ca trebuie sa fie un sfant si sa nu calce pe delaturi...eventual sa mai puna niste "straturi de faianta" in baie sau sa isi cumpere o gonflabila...

 

2. sotia "binenteles" ca simte ca el mai calca pe delaturi... da face pe mortu in papusoi...

 

intrebarea mea e de ce il tot balamati numai pe el? ea nu are nici o vina? dc iubesti pe cineva si simti ca il pierzi, nu mai conteaza din vina cui (ca de regula amandoi au partea lor de vina), ce faci? stai si te uiti impasibil(a) cum se destrama totul?

 

sotii vostri cum ar reactiona dc pe parcursul catorva ani relatiile intime dintre voi s-ar numara pe degetele de la o mana?

 

eu repet ce ti-am mai zis si in alte postari.. lasa-o balta.. chiar dc o iubesti... vezi-ti de viata ta si poate si ea isi va gasi fericirea alaturi de altul...ca langa tine se pare ca nu e!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...