Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pretul unei nasteri


xandra28

Recommended Posts

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 4 weeks later...

Dat fiind ca subiectul cu "cat" costa o nastere e in mare parte lamurit, adaug si eu o intrebare, "cand" se dau banii la doctor, la anestezist, la moasa.

E ciudata situatia, ajungi sa fii stresat pentru ca nu stii cand e momentul potrivit in care sa-i strecori medicului plicul. Eu de exemplu voi face cezariana saptamana viitoare. De acum ma ingrozeste ideea ca nu voi gasi mometul potrivit pentru a da plicul.

Voi cum ati procedat?

 

Mandy, 37+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai Mandy, cel mai bine pentru tine este sa iti delegi sotul sa duca la bun sfitsit operatiunea "plicul", pentru ca tu dupa operatie numai la asta nu ai sa te gindesti !

Eu asa am procedat, dupa ce s-a terminat totul cu bine, sotul meu i-a dat medicului susnumitul plic, plus anestezistei, care a fost superdetreaba, si bineinteles, pe rind, asistentelor de la gineco si de la neonato !

Iti doresc nastere usoara si un bebe sanatos si voinic !

Pupici ![pup][flo]

 

Alice si[copil] Andrei Florin (12.08.2004)

Gizmo pina la un an

Gizmo dupa aniversarea de un an

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mandy, si eu mi-am delegat sotul pt treaba cu plicul (asta la medicul ginecolog) si l-am dat dupa operatie (2 cezariene - acelasi medic). La anestezist - i-am dat eu inainte de a incepe treaba, ca nu stiam unde si cand ma mai intalnesc cu el, iar la asistente tot eu, dar mai rar am dat, ca nu mi s-a parut necesar. Nu am dat la neonatolog.

 

zapacila, ai mare dreptate intr-o privinta: suntem o tara de kk; dar in privinta medicilor nu ai dreptate!

Daca ar fi sa traiasca numai din salarii am avea parte de medici stresati de grija zilei de maine, medici care nu ar fi motivati si care nu si-ar face bine treaba. Un om isi face bine meseria din 2 motive: din placere si fiind motivat financiar. Ei, dupa placere nu bei apa!

Sincer, eu nu as fi vrut sa ma opereze un medic care, de ex., sta cu 2 copiii mici intr-o garsoniera, vine la servici cu autobuzul aglomerat si imputit, are rate pe la banci etc. Eu am vrut sa ma opereze un medic relaxat si motivat. Asa ca, nefiind motivat de stat, l-am motivat eu! Si nu imi pare rau! A meritat!

 

[8**] Marianaid="size2">, [hot] Stefanid="size2"> (20.04.2004) si [bb] Simonid="size2"> (30.08.2005)

 

pozicile noastreid="size2">id="blue">

O poveste de sufletid="size2">id="purple">

 

Sanatate Maxima!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Zapacila AMIN! Asta e unul din pricipalele motive pt care plec din tara. Si pt care ma duc (de cand eram studenta) numai la policlinici private. Nu ma deranjeaza sa dau banii pe fata, dar sa platesc asa, as muri de rusine.

Noroc ca am fost sanatoasa rau... Dar si pt chestii de rutina, mersul la stat mi-a facut numai nervi, pierdere de vreme si boli luate pe coridoare (receli). Si asta chiar daca mama e mare si tare (fost anestezista, apoi asist sefa terapie intensiva) la unul din cele mai bune si dotate si "neshpagate" spitale din Cluj. Care e ditamai orasul universitar dpdv medical.

Ce ziceti voi de afirmatia pe fata a unui medic estetica-reconstructie: " In Cluj (nefiind spital special de urgente - n.a.) daca ai un accident rau dupa ora 15, mai bine mori, ca n-are cine sa te opereze... Pt pile imi mai chem personal colegii la spital..."

 

 

I'm a great believer in luck, and I find the harder I work the more I have of it.(Thomas Jefferson)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...