Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

pretul unei nasteri


xandra28

Recommended Posts

Salutare,

 

Dragelor, si eu ma pregatesc sa nasc ... e o chestiune de ore sau zile! E foarte interesant subiectul asta cu pretul unei nasteri.

Sincer, eu nu prea stiu cat sa dau - vreau sa nasc normal (daca s-o putea!) si n-as vrea sa dau banii inainte ptr. nastere normala si ulterior, Doamne fereste, sa trebuiasca sa fac cezariana, si sa nu fiu nevoita sa dau iar in stanga si-n drea, (asta in conditiile in care dr. meu nu vine la nastere - vine doar asistenta lui, care e foarte de treaba, si a zis ca ma ajuta oricand va fi nevoie).

Mentionez ca eu sunt din provincie si exista totusi o diferenta de preturi fata de capitala!

Merci in avans.

Ciao,

Camelia 38+

 

 

 

Varsta bebelacului:

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20723;29/st/20051227/dt/7/k/91de/preg.png

________________________

Poz(n)e:

 

http://photos.yahoo.com/camelia_marica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 26
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[RO]Cand sa dai banii pentru nastere? Iata o intrebare foarte buna. Sa va povestesc cum am facut eu. M-am internat dimineata la 8 si am asteptat pana seara la 7,30 cand am intrat in sala de operatii(urma sa fac cezariana si fusesera foarte multe nasteri in acea zi, vreo 4-5 doar la medicul meu) asa ca imi trecusera si mama emotiilor! Deci eram foarte linistita cand am intrat in sala. Acolo mi-au spus sa ma dezbrac de tot fiindca hainele mele (acea "minunata" camasa de noapte data de la garderoba + halatul) nu erau suficient de sterile. Asa ca iata-ma, in pielea goala,[:o)] cu ditamai burta,[grasa] si doar cu plicurile cu bani in mana, defiland prin sala de operatie in asteptarea anestezistului. Si cum intra cineva, eu hop cu plicul! Fireste, ma amuzam teribil de situatie, fiind de felul meu o fire supervesela [:-)))]. Si ca m-am plimbat asa cam juma' de ora, in asteptarea anestezistului, holbandu-ma la aparate de ziceai ca sunt la Discovery, la ER! Probabil s-au amuzat si ei, ca prea m-au lasat sa ma "distrez"![:D]

 

Kasky

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele, eu am nascut la spit. Elias, dr. cu care am nascut nu a vrut sa ia bani sub nici o forma, cat am stat internata alergam dupa el si eu si sotul si ...nici nu vroia sa auda.

Anestezia epidurala - 1.500.000

Moasa - 500.000

Asistente - 20.000 - 50.000

Neonatoloaga- nici ea nu a vrut sa ia nimik!

Nastere usoara pt. viitoarele mamici! [flo][flo][flo]

 

Oana & Vladutz (2 ianuarie 2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/oana_bubu05/album?.dir=/7d58

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

150-200 euro cezariana

1 500 000 lei anestezia epidurala

500 000 - 1 000 000 lei asistenta doctorului

500 000 moasa

20 000-50 000 asistentele

La mine cu acesti bani totul a fost mai mult decat OK. Nu m-am putut plange de nimic. Daca aveam nevoie de ceva, sunam si venea imediat cineva. Plus ca mi-au lasat cateterul de la epidurala si nici nu am simtit ca sunt operata in prima noapte (am nascut la 19,55 luni seara si mi-au scos cateterul (la cererea mea) abia marti pe la pranz. Imi faceau cate o doza mica, asa, cat sa nu am dureri, la fiecare 2 ore. A fost super (eram eu cam lesinata, dar nu exagerat, asa ca dupa ce mi-au scos cateterul m-am dat jos din pat si mergeam binisor (desi trecusera abia vreo 15-16 ore de la operatie) si m-am dus sa-mi vad iubitica.

 

Kasky

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Acum vorbesc dun experienta nu mai cer informatii in domeniu ci dau.

La dr am dat 6 mil, la anestezist 2 mil, la echipa-2 mil, la neonatolog 1 mil, la asistente 50.000-1oo.000.Asta la Polizu la sf lui noiembrie 2005 si prin cezariana.

 

Va pup

 

Andu s-a marita cu cel mai bun si au un baietel minunat

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
quote:Originally posted by mariamaria

Fetelor care ati nascut recent, care sunt de fapt preturile? Preturile de care am citit sunt de acum 2 ani aproape.M-ar interesa niste preturi recente, PLEASE...[biz]


id="quote">id="quote">Nu stiu de unde ai scos-o p-asta cu 2 ani dar oricum inmulteste si tu cu indicele de inflatie...Bubu, mah tu ai nascut cu Tutunaru! Am dreptate? [:D] Si pe mine m-a costat la fel ca pe tine. Andreea mamica lui [copil] Filip StefanPozici cu FilipCum s-a nascut Filip
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...