Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Mamici / tatici singuri


Recommended Posts

  • Răspunsuri 40
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by galinarodica

Cine isi doreste un bebe din tot sufletul pana la urma tot il are...nu conteaza cum.


id="quote">id="quote">Pãi, poate o fi valabil si in ceea ce priveste taticii...Cine isi doreste un tatic din tot sufletul, poate il gaseste pana la urma.Hai sa speram!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Buna tuturor !

Ma inscriu si eu in clubul "Mamicilor si taticilor singuri" ...Deci, bine v-am gasit ![hia]

Eu nu v-a trebui sa le dau explicatii copiilor mei despre divortul nostru deoarece ei au fost "martori" la "spectacolele" oferite de tatal lor. Imi pare rau ca au fost expusi copiii la certurile si jignirile provocate de tatal lor...am incercat sa le evit, sa-i feresc pe copii de ele, dar el spunea ca si copiii trebuie sa stie adevarul ( care adevar ??? cel din mintea lui desigur ...)

Povestea noastra e foarte lunga si urata. Nu am sa povestesc aici despre ea pentru ca nu cred ca e important, iar sufletul mi l-am cam descarcat. De acum conteaza doar prezentul si viitorul. Asa ca fata draga, fruntea sus si directia inainte ! La fel va doresc si voua ceilalti parinti singurei si sa auzim numai de bine ![bis]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cldya, bine ai venit printre noi.

Cel mai important e ca ai reusit sa scapi din cosmarul pe care il traiai.

Acum viata merge inainte cu bune, cu rele, cu griji si bucurii, dar oarecum mai linistita, nu?

Suntem mai multi parinti singuri prin preajma. Si mamici, si tataici, asa ca te asteptam cu drag la noi, dincolo, la "Clipe din trairile sifletelor noastre"

 

Sa ai o primavara frumoasa si luminoasa.

[pup]

 

Iulia

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Enya pentru povestea cu albina si paianjenul. Cred ca o voi folosi si eu in viitor.

S-ar putea insa sa adaug o parte, cum ca paianjenul mananca albine uneori, asa ca trebuie sa aiba grija. Dar probabil ca asta va fi muuuuuuuult mai tarziu.

 

Iar cand va fi destul de mare, va afla adevarul asa cum a fost. Dar probabil ca asta se va intampla pe la vreo 30 de ani ai ei, cand va avea deja familie si copii.

 

Pentru moment, cred ca ii voi spune ca tatal ei e in Franta. Mi se pare un raspuns destul de neutru si il va putea folosi si ea daca o intreaba la gradinita sau la scoala.

Acum e plin de parinti care pleaca sa lucreze in alte parti, asa ca nu va trebui sa dea prea multe explicatii.

 

 

Sanziana & Marina (03/10/2004)

http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/sanziana72/my_photos

 

Be carefull of what you wish for, cause you might get it! / Ai grija ce iti doresti ca s-ar putea sa primesti!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
quote:Originally posted by sunt_mamica

din pacate si eu sunt o mamica singura in devenire.sotul meu are cancer la colon[bang][bang][bangpe mine ma ingrojenste ideea ca va trebui sa-i explic copilului cat de nedreapta e viata[:(!][:(!]


id="quote">id="quote">Wooooowww! Dar nici nu trebuia sa te gindesti la toate astea.Nu poti sti ce rezolvare neasteptata iti poate oferi viata.Viata e facuta sa lupti,nu sa te resemnezi.Tu deja scrii la mamici singure si te gindesti ce-i vei spune copilului? Dar el oare la ce se gindeste?Ia taurul de coarne si lupta,alaturi de el,poate el nu vrea sa devii o mamica singura!Nici nu stii cit ajuta optimismul si suportul emotional al celor din jur...Succes!P.S. Maine iti poate cadea o caramida in cap si poate deveni el tatic singur....la asta te-ai gindit?BRENDA"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"http://community.webshots.com/user/brendamitran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...