Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

revenirea dupa nastere


dariana

Recommended Posts

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stai asa, dariana, nici gimnastica nu poate face prea multa in timp ce alapteaza ca ii scade laptele. Deci: pana alaptezi, nimic in afara de efortul pe care ti-l cere bb. Plus, sa o iei mai moale cu dulciurile. Dupa ce termini alaptatul, gimnastica si o cura usoara pe termen lung.

 

Eu dupa nastere am ramans cu vreo 9-10 kg pe care le-am dat jos treptat pana cam 9 luni dupa. N-am purtat nici o burtiera, am lasat muschii sa lucreze. Am nascut normal.

 

Sa vedem de data asta, ca sunt din nou [gravi].

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult fetelor pt sfaturi.

Azi i s-a rupt apa, naste!!!!!!!!id="size4">id="red">id="size5">

Nici nu stiu cat dureaza, dar avand in vedere ca e prima sarcina banuiesc ca poate sa dureze si mai mult, adica se poate intampla si maine, nu?

Ea deja acum e pe drum spre spital si mai tarziu ma duc si eu,

Sa-i tineti pumnii!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc maminiid="red">, chiar acum am venit de la ea de la spital.

Ia zis ca a fost un travaliu fals dar au internat-o, nu i s-a rupt apa, probabil era dopul ca cica a avut o sangerare mica mai rozalie de fapt. Dar totusi are niste contractii cam la 10 minute asa, nu stiu ce inseamna asta, adica cat ar mai dura de acum in colo.

Oricum, ea ar mai avea 2 sapt pana la termen.

O s-a tina in spital pana luni si pe urma nu mai stiu... faza nasoala e ca doctorita ei nici nu a vazut-o azi, a lasat alt medic sa o vada si au vb la telefon dupa ca ea era la alt spital.Sper ca macar maine sa treaca sa o vada!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revenirea dureaza...eu am nascut natural...vreo 7 kg in plus, ce-i drept distribuite uniform, norocul meu ca altfel dadeam in depresie post-natala...burtica, ce sa zic, aici am fost mai norocoasa de la natura, ca mai intotdeauna am avut abdomenul supt...dar s-au pus pe fund si pe ici pe colo[bang]

 

sa faca mult sport si sa incerce o cura de slabire, dupa alaptat bineinteles.

 

numai bine,

Lena si t-rex Freya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...