Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pentru ce motive ati divorta?


Recommended Posts

quote:Originally posted by marius

Partea dureroasa insa cred ca e in alta parte. Uneori apare divortul desi cuplul nu este pregatit pentru asa ceva. Uneori sentimentul cand te dai jos de pe un vapor pentru a te urca pe altul, e ca va fi daca nu de lux cel putin navigabil insa descoperim ca este o barja ruginita, si pe jumatate scufundata intr-un port pustiu si fara trafic.Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro


id="quote">id="quote">Mi-a placut aceasta remarca/comparatie. E plina de adevar!Siminaalbum foto1 si album foto2
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 61
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Lucrurile sint subiective!Gindeste-te ca eu am fost intr-o situatie inversa:el n-a lucrat o perioada mare de timp..si daca era sa ma iau dupa gura lumii si eu ar fi trebuit sa divortez de f multe ori din aceasta cauza.Dar m-am gindit ca sintem impreuna "si la bine si la rau",ca nu m-am maritat ca sa am sponsor ci pt ca-l iubesc.

inclusiv familia mea era disperata de situatie,din care parea ca nu va mai iesi vreo-data.acum lucreaza dar sa vedem cit timp!

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ca munceste mult....eu nu m-as despartii pt asta,asta e serviciul si al meu munceste mult,dar asta e!

M-as despartii de el daca ar fi alcoolic(si nu ar vrea sa isi revina)

Daca ar fi violent si daca ar avea o relatie cu o alta femeie![xx(]

 

 

iubirea mea [asia]

bubulinele [vampa] [hippi]

'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor va multumesc pentru toate raspunsurile.Fiecare raspuns m-a pus pe ganduri.

Criss si ruxij nu vreau sa divortez pentru ca el munceste mult ci pentru ca nu face tot posibilul(dim punctul meu de vedere ca el zice ca nu e asa)sa ajunga acasa mai devreme,sa petreaca mai mult timp cu fetita.Sunt zile la rand cand nu isi vede copilul decat dormind si mie nu mi se pare OK.Mi-ar placea ca macar sambata sau duminica sa mergem in parc toti 3 ca o familie normala[grup].Sau poate in secolul asta al vitezei nu asa arata o familie normala?

Axia sunt perfect de acord cu tine-cred ca familiile noastre seamana pe undeva.Nu ma deranjeaza enorm ca sunt singura toata ziua,dar imi e frica de gandul ca asa va fi toata viata;ma deranjeaza,in schimb,ca toate sarcinile casei cad pe spatele meu si daca,de exemplu,nu este paine in casa eu sunt vinovata.

Lana

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lana

 

Axia sunt perfect de acord cu tine-cred ca familiile noastre seamana pe undeva.Nu ma deranjeaza enorm ca sunt singura toata ziua,dar imi e frica de gandul ca asa va fi toata viata;ma deranjeaza,in schimb,ca toate sarcinile casei cad pe spatele meu si daca,de exemplu,nu este paine in casa eu sunt vinovata.

Lana

 


id="quote">id="quote">

 

Sa duci casa in spate e o povara grea, presupun (nu stiu din experienta, recunosc). Repet cu riscul sa devin enervanta : incearca sa-i explici. Mai ales explica-i ca nu are importanta daca are logica ci este important CA ASA SIMTI TU SI ITI AFECTEAZA VIATA.

Nu stiu daca seamana familiile noastre, sotul meu nu e un tip nervos, iar daca nu e paine mananca fara, iar casa o tine maica-mea.

Ce vroiam eu sa-ti spun este ca nu conteaza ce zice lumea, conteaza ce e in sufletul tau si conteaza ca atunci cand te gandesti la viitor sa nu te ia groaza. Viata e plina de surprize neplacute oricum, nu merita ca de buna ta voie sa optezi pentru nefericire.

Daca il iubesti, vorbeste-i si ajuta-l sa te intelega. Stii, barbatii sunt mai tantalai la capitolul asta.

 

bafta !

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Axia, sunt departe de a fi bunica-ta[:D]....din foarte multe puncte de vedere.Din postarea initiala a Lanei, rezulta ca e nemultumita ca sotul ei muncea foarte mult, ca este distant, ca este impulsiv etc....Daca n-ai fi fost si tu impulsiva ai fi fost mai atenta la ceea ce am scris eu si anume ca....daca mai exista si alte aspecte pe care Lana nu le-a aratat...atunci este cu totul alta problema!!!

 

N-am inteles din ceea ce a scris ea ca nu l-ar mai iubi sau ca nu ar mai iubi-o!

Nu cred ca am afirmat ca sa zica mersi ca nu o bate , ca nu e betiv,.....dar sa stea cu el chiar daca nu-l mai iubeste sau chiar daca n-o mai iubeste.

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mirunaa

Axia, sunt departe de a fi bunica-ta[:D]....din foarte multe puncte de vedere.


id="quote">id="quote">[floare3] sunt convinsa, doar mi s-a parut ca vorbesti ca ea.
quote: Nu cred ca am afirmat ca sa zica mersi ca nu o bate , ca nu e betiv,.....dar sa stea cu el chiar daca nu-l mai iubeste sau chiar daca n-o mai iubeste. Toate cele bune!M.P
id="quote">id="quote">Pai tocmai, eu urasc ideea sa continui sa traiesti cu cineva daca nu-l mai iubesti. Dar, evident asta e parearea mea si cum ziceam fiecare cu scara lui de valori si prioritati. Numai bine !Andreea, mama lu' TiberiuMicul PrintSpiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte; spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Axia, vad ca nu o scoatem la capat.Am spus eu ca sa stea cu el daca nu se mai iubesc????

Chiar acum a spus ca inca se mai iubesc....Faptul ca inca se mai iubesc inseamna ca nu e nefericita ci doar nemultumita de anumite aspecte din viata lor.

Apropo, Lana, tie ti-a trecut prin cap ideea ca ar fi bine sa divortati?

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lana intr-o casnicie fiecare trebuie sa faca comprimisuri. Problema este cand se fac numai de o singura parte. eu sunt convinsa ca la voi nu se pune problema divortului. ci tu mai degraba cauti sa gasesti calea catre o mai buna intelegere intre voi. si sa te apropii de modelul de familie pe care il doresti.

 

adevarul este ca un copil este o 'zdruncinatura' mare pt casnicie, dupa care lucrurile trebuie sa se aseze (astfel incat amdoi partenerii sa fie multumiti). Calea trebuie sa o gasiti amandoi, este greu, dar trebuie sa va starduiti.

 

nu stiu cat are fetitza voastra dar noi la 1 an si 6 luni ale lui Danutz inca suntem in proces de asezare a lucrutrilor. :-))

 

iar cand intervine si depresia postnatala lucruirle se vad cu mult mia sumbre decat sunt. Ar terbui sa gandsti la rece si calitatile. Eu am regretata ca la 6 luni m-am dus la servciu din motive finaiciare, si as fi vrut sa am sustinerea lui fianciara ca sa stau cu bb acasa. Chiar incearca sa enumeri si calitaztile lui.

 

pupici [pup]

Malina si[copil]Danutz id="blue"> (5 aprilie 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...