Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

libertate , fericirea celuilalt...


Recommended Posts

La inceput vrei sa fii tot timpul cu el si el cu tine (poate-s optimista[:D]) iar dupa casatorie, dupa niste ani, se instaleaza o intelegere tacita, fara prea mare tambalau, unde fiecare are coltisorul lui si face ce-i place apoi se duce la partener si au lucruri de facut impreuna...in fine, e ca un balet din ala in care si el si ea mai fac o pirueta apoi se aduna si-si fac piruetele la comun. Problema e ca atunci cind traiesti cu un barbat care nu si-a luat un angajament ferm tinzi sa ai o nesiguranta si lucruri care intr-o casatorie curg oarecum de la sine, tinzi sa le privesti cu lupa. Ia cere-l tu de barbat si sa vezi ce repede ai ajunge la adevar. Nu ca te-ai si marita cu el maine, daca nu vrei, dar l-ai vedea ce simte si sau te-ai linisti sau te-ai lamuri.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor, cred ca nu m/am exprimat eu bine, nu imi doresc sa stau cu partenerul 24/24, cred ca nu e bine si nu ajuta si cred ca fiecare dintre noi are nevoie de prieteni, nu sunt genul sufocant, dimpotriva, nu il caut in timpul zilei, daca intarzie nu il bazai cu telefoane, merge unde vrea, cu cine vrea, ce vroiam eu sa stiu e daca exista o limita a petreceri timpului liber fara partener.

 

daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Exista, e 24 de ore pe zi, 7 zile pe saptamina daca locuiti in alta tara sau e in armata sau la inchisoare.[:D] Altfel variaza dupa firea partenerilor si cit de mult simt ei nevoia sa fie impreuna ca sa fie fericiti si sa se inteleaga unul pe altul. Nu e o reteta, ca nu sintem toti la fel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ratusca79

Buna fetelor, cred ca nu m/am exprimat eu bine, nu imi doresc sa stau cu partenerul 24/24, cred ca nu e bine si nu ajuta si cred ca fiecare dintre noi are nevoie de prieteni, nu sunt genul sufocant, dimpotriva, nu il caut in timpul zilei, daca intarzie nu il bazai cu telefoane, merge unde vrea, cu cine vrea, ce vroiam eu sa stiu e daca exista o limita a petreceri timpului liber fara partener.daca nu esti iubit esti cel mai sarac om de pe fata pamantului!


id="quote">id="quote">Cred ca exista limita pentru ambele variante, dar asta depinde de la cuplu la cuplu si de programul de munca al fiecaruia. Pentru mine de exemplu e important ca serile sa ni le petrecem impreuna, desi e ok daca de 3 ori pe saptamana avem programe diferite sau iesim cu mai multi prieteni. De obicei, eu ajung acasa pe la 6, el la 7 si nu ne ramane f mult timp liber, pentru ca mai sunt si lucruri de facut in casa sau avem treaba la calculator etc. De aceea, daca s-ar depasi constant 3 seri pe saptamana in care sa avem programe diferite, pentru noi ar fi exagerat, dar astia suntem noi, altii gandesc diferit.If there were in the world today any large number of people who desired their own happiness more than they desired the unhappiness of others, we could have paradise in a few years.id="blue">[flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

situatia ideala e un echilibru intre timp petrecut impreuna si separat si nu cred ca exista o "reteta" cu procente universal valabila. limita e acolo unde ambii sunt multumiti, nu e nimic fortat, impus, si cei doi se simt bine impreuna, dar se bucura si de independenta, atunci cind e cazul. cred ca vine cu timpul, prin tatonare...

 

M

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...