Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gresesc?


Recommended Posts

In privinta faptului ca va vorbeste de rau la altii nu cred ca ai ce sa faci.

Cu venitul la voi in casa, te inteleg, imi dau seama ca e dificil si aici trebuie sa vorbesti cu sotul tau, nu agresiv, dar sa-i spui ca ti-e greu si trebuie sa gasiti impreuna o solutie.

Cred ca sotul tau are si un sentiment de vinovatie fata de familia lui, daca spui ca ati racit relatiile cu ei din cauza ta. Probabil asta e motivul pentru care e asa ingaduitor cu fratele.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Elise ai 100% la suta dreptate!!!

Este si casa ta, nu???

Cum adica mananca TOT din frigider? Tu gatesti si el mananca?

Da ce esti TU bucatar de serviciu?

 

"Vina" ta este ca nu pui niste granite clare, la genul:

- vine frati-tu la masa gatesti tu

 

De ce nu lasi frigiderul asa, mai golut, cumperi cantitati mici numai pt voi 2;nu-i convine d-lui sot NU mai gatesti deloc, lasi vase nespalate, saptamana aia nu calci.

UAuuu, ai o gramada de arme.

 

Imi vin tot felul de idei sadice: gatesti 2 pulpe de pui, vine fratiorul la masa si pulpa sotului o imparti in doua!!!

Esti sigura ca data viitoare accepta sa nu se sature, sotul adica?

 

Da fratele asta n-are casa, sotie, parinti, etc?

 

succes!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cristiama

Imi vin tot felul de idei sadice: gatesti 2 pulpe de pui, vine fratiorul la masa si pulpa sotului o imparti in doua!!!Esti sigura ca data viitoare accepta sa nu se sature, sotul adica?cristiama


id="quote">id="quote">Tare Cristiama! [cool][cool]Sunt de acord cu aceasta "stratagema"!Cornelia si Rares(nascut in 22.04.2002)http://fr.pg.photos.yahoo.com/ph/corneliap33/my_photos"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]

da, al meu e destul de gurmand si ar fi o idee....

Am tot incercat sa-i explic ca noi sintem noi, si doar noi 2 = familia noastra... Stiti ce mi-a spus? Ca "eu chiar ma cred buricul pamintului?"

I-am replicat ca nu...in general...dar pentru el asta ar trebui sa fiu.

 

In fine. Am pe undeva senzatia ca eu sint vinovata ca nu-i pot face un copil. Ca poate simte lipsa unui alt membru al familiei...si compenseaza cu frate-sau mai mic... S-ar putea sa aberez. Sau poate ca nu.

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DRaga Elise,

 

Oare cat vei mai suporta ???

Mie mi se pare strigator la cer tot ce face cumnatelul, si sotul, sa fim clari.

Pune piciorul in prag, altfel nu te vad bine. Si peste 10 ani te vezi avand grija de cumnatel???

Si in concediu tot impreuna mergeti?

Deja este mitocanie! Iar daca sotul tau ii ia partea mereu fratelui sau eu i-as lasa verigheta fratiorului si sotului si le-as ura "casatorie fericita!!!"

As pleca de acasa la mama, la tata, un frate, o prietena, pentru a-i arata ca nu mai sunt dispusa sa tolerez asemenea comportamnet. Daca nu se schimba nimic in atitudinea sotului si in continuare fratiorul are prioritate in fata ta...divort ar scrie pe mariajul meu.

De cand e lumea intr-un mariaj sunt implicate doar sotul si sotia, daca tu tolerezi a 3 persoana...depinde cat de rabdatoare esti.

Scuze, chiar mi-a sarit mustarul.

 

Iti doresc numai bine si ...ia atitudine.

 

Carolyne si bobocelul Veronica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliseid="purple">, tu ii cunosti cel mai bine pe cei doi. Eu as zice ca e o problema de educatie. Probabil ca cei 2 frati au fost invatati ca, atunci cind e vorba de placerile si dorintele lor, nimic nu mai conteaza. Pun pariu ca parintii lor nu au nik de comentat, nu? [;)][;)]

Eu nu stiu ce virsta are fratele mai mic, da' cred ca nici nu realizeaza prea tare ca nu e binevenit. Sunt oameni care chiar nu pot sa inteleaga faptul ca sunt o povara pt. altii.

Elise, cum poti sa crezi ca sotul tau il aduce pe frac'su pt. ca nu poti tu sa-i faci un copil? Scoate-ti repejor chestia asta din cap. Eu cred ca pur si simplu asa cred ei doi ca e normal si poate ca ar mai fi si o reactie la observatiile si comentariile tale. Probabil ca i-ai deranjat pe domnii alintati[xx(]

Eu spun ca o soluti f. buna e cea data de o fata mai sus: cind stii ca vine, iti faci alt program(in afara casei). Daca asta il va deranja pe sotul tau, atunci discuti cu el despre asta - probabil ca vei avea ceva de lucru cu el[:D]. Daca nu-l deranjeaza, nu stiu ce sa zic...nu cred ca-i a buna....

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de ce crezi ca tu esti de vina pt ca nu puteti avea copii???

poate e el! dar nici nu conteaza care e de vina. nu incerca sa-l aperi pt ca nu merita. tu trebuie sa fii pe primul loc si daca acum, cat nu aveti copii nu esti prioritatea lui, mai incolo nici atat.

parerea mea/

 

[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca se poarta asa pentru ca nu aveti copii, dar e posibil ca aparitia unui copil sa-l schimbe in bine, sa-l faca mai responsabil. Asta cu conditia sa nu te incarci tu cu toate treburile, sa le impartiti, sa faceti amandoi cate ceva. De fapt ai putea sa pui deja in aplicare asta. Nu gatesti. Pregatiti seara, impreuna ceva pentru voi doi, nu dureaza mult. Si daca aveti "musafiri", cum ziceau fetele, te volatilizezi. Si sa gateasca ei.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru sfaturi...cam asta simt si eu, dar imi era sa nu "o iau pe aratura", fiind totusi frate-sau.

 

Intre timp, am discutat si am ajuns la un consens: n-are decit sa stea bot in bot cu frate-sau cit vrea, eu sa nu mai aud de asta, sa nu mai stiu si sa nu-l mai vad. Daca ei 2 vor sa discute in particular, sint liberi sa o faca. In casa noastra, care e si a mea, nu....

 

Deocamdata e singura solutie solutie pe care am gasit-o, oarecum rezonabila pentru amindoi.

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...