Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

gresesc?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 31
  • Creat
  • Ultimul răspuns
  • 8 months later...

Poate sunt cam rautacioasa ,dar sti bine ca sangele apa nu se face, e fratele lui pina la urma si ar trebui sa fi mai flexibila ,altfel va fi mereu tensiune intre tine si sotul tau si asta nu merita. Inceara sa fi tu ceea matura , mai dimplomata, numai pune la suflet toate nimicurile si sunt sigura ca se gaseste mancare in frigider pt toti trei.

Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elise, din cate am inteles, sotul tau e mai mare decat fratiorul lui. Am observat ca de obicei, fratii mai mari sunt mai grijulii si se simt oarecum mai responsabili pentru cei mai mici, chiar daca acestia nu mai sunt "mici", ci au poate 20-25 ani. Sotul meu e unul din cei mai mici, si vad aceasta "grija" permanenta a fratelui mai mare, care uneori ar dori si sa-i impuna ce decizii sa ia.

Ma gandesc ca in situatia voastra, sotul tau are o situatie materiala mai buna decat fratiorul, si se simte responsabil si dator sa-l ajute la nesfarsit.

 

Cu siguranta ca si el vede defectele fratelui, numai ca se enerveaza cand le aude rostite cu voce tare de catre tine, pentru ca, asa cum s-a spus, "sangele apa nu se face".

Ce cred ca puteti face este sa stabiliti impreuna limite ale acestei relatii; in discutie, incearca sa nu faci atac la persoana, ci sa critici faptele (care nu se pot tolera indiferent despre cine ar fi vorba- neamurile tale sau ale lui)

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ajunsesem sa fac aceeasi greaseala ca si sotul tau si...noroc ca am realizat la timp ca mi-o luam urat de tot .Noi astia care avem frati mai mici tot mai avem tendinta asta protectiva fata de ei, asa ca pe de-o parte il inteleg pe sotul tau , dar nu sunt de acord cu el.

La cat te-am vazut de descurcareata, o rezolvi tu si p'asta[;)]

 

Sa auzim de bine ;)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hm, ciudat.Deci sotul accepta ca fratele sa nu mai calce in casa voastra(cam aiurea sincer dar nu accepta sa-i impuna fratelui REGULI si sa continue sa va vina in casa?

ceva e putred in Danemarca..

 

Si nu..nu gresesti.Problema de fapt nu este lipsa de respect a cumnatului ci a altcuiva...

 

si tot asa...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by nematics

muhaha, Elise, ce tinerica erai pe dc cind postai topicul asta!!!ce vremuri de aur!!!


id="quote">id="quote">nt, aci deja eram baba.in tineretzea mea postam doar pe la "asteptind un ingerash", ma gindeam ca restu' mushka...PS: da' vad ca ti-e cam dor de mine.... [:p] Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise
quote:Originally posted by nematics

muhaha, Elise, ce tinerica erai pe dc cind postai topicul asta!!!ce vremuri de aur!!!


id="quote">id="quote">nt, aci deja eram baba.in tineretzea mea postam doar pe la "asteptind un ingerash", ma gindeam ca restu' mushka...PS: da' vad ca ti-e cam dor de mine.... [:p]
id="quote">id="quote">bingoooooo [q] [q] [q]neeheehheehepe vremea aia la topicul asta chiar te compatimeam dar n-am mai postat raspunsElise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nu. Nu gresesti si nici n-ai luat-o razna. Problema este ca uneori, din cauza unor sentimente ce nu asculta de ratiune, nu reusim sa gandim obiectiv. Ce mi se pare mie ingrijorator este ca "iubirea oarba" a sotului tau pare sa se indrepte mai mult catre fratior decat catre tine si asta mi se pare cam invers decat normal. Atitudinea lui era justificata doar daca exista un motiv obiectiv pentru asta, de ex. fratiorul e bolnav, e inca un copil (orfan etc), e un batran neajutorat etc. In cazuri din astea ii suporti, nu ai incotro. Dar altfel....

 

Life stinks

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...