Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Piatra Neamt, Perla Moldovei (33)


Recommended Posts

Buna dimineata! Criss, nu stiu ce canalizare se face la voi, insa e posibil sa fie facuta de Strabag. E bine ca Andrada e mai mare, e sigur mai usor cu ea, decat cu un copil de 2 ani;mai tarziu cine stie o duce ea pe surioara ei la gradinita. Lora, ma bucur ca e bine cu gradi - am vazut-o si noi ieri pe Iustina in parc; mi se pare mai cu tupeu, mai zvapaiata un pic - probabil ca are contact permanent cu copiii. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 202
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Gheba LA MULTI ANI ! si de la noi, sanatate si numai bine.[bis] Laura Casandra ar fi in stare ca nici sa nu manance numai sa plece mai repede [:D] Ieri a venit teatru la ei la gradi. Casandra mi-a povestit ca a vazut papusi care cantau. Deci ceva ceva tot a inteles. Educatoarea mi-a spus ca a fost un pic cam mult pt ei, cei mici ca nu au rabdare. Azi am sa fiu plimbareata. Vreau sa ajung sa o iau eu pe Casandra de la gradi chiar daca ne intoarcem cu totii acasa cu tati cu masina. Intre timp mai intru prim magazine. Ana - mami de [bb] Ecaterina-Maria si [zana] Casandra-Petronela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adriana, ai observat bine, Iustina de cand merge la gradinita nu mai e la fel, are chiar cam mult tupeu uneori si alteori e chiar f. obraznica si neastamparata...[alcool][bang]. Ieri am fost sa-i cumpar ceva de imbracat si am crezut ca ne da afara vanzatoarea...[bang] Ana, si la Iustina o sa vina teatrul de papusi pe 26 oct. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lora de unde i-ai luat hainuta? Si eu ma gandesc ca trebuie sa-i iau una si as avea nevoie de idei[bang][:D] Casandra deja e independenta de nu mai pot. Vorbesc singura sau la pereti cateodata, dar va trebui sa gasesc o cale de a ma face inteleasa. Sunt curioasa care-i calea ce-o voi gasi si cand. Ana - mami de [bb] Ecaterina-Maria si [zana] Casandra-Petronela
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'neata! [s] La multi ani, geba! Ai mei azi au fost ok. Rares a marait un pic, dar nu a plans. Este in tura de dimineata o infirmiera care ii place lui Rares. Am vazut ca rade la ea de fiecare data, o pupa daca ii cere, mi-a spus ca e tanti care ii da sa pape. Cand i-am bagat in sala, m-am oprit 1 minut sa o rog pe asistenta sa caute o masinutza pe care a lasat-o Rares vineri acolo, ca m-a innebunit de cap acasa ca nu o gaseste si i-a prins un pic jalea cand sa ies. Dar le trece. Ieri au mancat bine, au dormit. Eu zic ca e bine. Ieri cica au mancat si au dormit bine. Sa va zic ce am patit ieri cu Bianca. S-a dus soacra'mea sa-i ia pe la 15:30, cica sa-i mai plimbe ca e frumos afara. S-au oprit la topoganele din curtea cresei si la unul din ele e o bucatica de scandura de pe platforma de sus sparta. Si a scapat Bianca piciorul acolo si s-a lovit, nu mai vroia sa mearga. Punea piciorul in pamant, se sprijinea de el, daca o apasam nu plangea, dar cand sa mearga schiopata si dupa 2-3 pasi incepea sa planga. Am sunat pediatra sa o intreb ce sa fac si mi-a zis sa ma duc la urgente i nspital sa-i faca o radiografie, ca sa fim siguri ca e ok. L-am lasat pe Rares cu soacr'mea acasa si am plecat. Inca de la lift, Bianca a inceput sa tot zica "Zea, zea" (Rares), apoi in masina mai sa planga, ca unde e Rares?!?Cum plecam fara el? La spital s-a uitat o doc. la ea si a zis ca n-are nimic la oase, sa o dau cu un antiinflamator si sa o las in pace. Cat eram in spital, a uitat, dar cum am iesit, a apucat-o plansul ca unde e "ZEAAA!!". Acasa, cum am intrat, a inceput Rares sa rada si sa strige fericit "Zeeaaa! Zea!". A luat-o in brate, a pupat-o, s-au dragalit de parca nu se vazusera 2 saptamni, nu o jumate de ora [il]. Si abia asera am realizat cat de legati sunt si cat de importanti sunt unul pt celalalt. S-au jucat frumos toata seara, s-au pupat, au impartit jucariile, de nu-mi venea sa cred. Bianca a mai schiopatat un pic, dar azi deja era bine. Laura [mamica] de shtrumphi, [zana] Bianca Andreea si [bonjovi] Rares Mihai (13.06.2005) [url="http://laurasn.shutterfly.com/action"][foto]Fotografiile noastre[/url][url="http://dropshots.com/LauraSN"] Filmulete cu shtrumphi [/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77878"]Poveste cu shtrumphi [/url], [url="http://forum.desprecopii.com/forum//log.asp?log_id=102428"]Jurnal de calatorie prin viata cu gemeni [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, bine ca n-a cazut prin spartura aia. Si noi am fost acolo la gradinita si am vazut ca lipsesc multe scanduri de la tobogan. Si toate bancile sunt rupte [bang]; banuiesc ca le-au stricat cei mari - insa "DE CE?" Pacat ca noi nu putem pastra nimic frumos; vad ca gradinita nu le-a reparat pana acum; mi se pare periculos pt. copii la tobogan, cu gaurile alea imense. Si eu cred ca sunt foarte legati unul de altul, chiar daca nu arata mereu - doar au impartit si spatiul din burtica ta si de atunci patul, jucariile, totul. Adriana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...