Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Fetelor, bazati-va pe intuitia voastra


Recommended Posts

Draga Miluna,

 

si eu am suferit mai mult de un an, dupa care mi-am dat seama ce proasta am fost, ca ajunsesem aproape o epava!!![bang]

Eu aveam dovezi negru pe alb si tot nu recunostea!!![bang]...cind l-am amenintat cu divortul spunindu-i ca eu nu vreau sa stau cu un mincinos linga mine, atunci mi-a destainuit totul, facindu-mi in final o declaratie de dragoste deosebit de marcanta, dupa 18 ani de casnicie si rugindu-ma sa-i mai dau o sansa...pe care i-am dat-o din cauza copiilor. Copiii erau deja maricei si m-au vazut cit am suferit...nu puteam sa mai ascund. Mi-au zis tot timpul sa divortez de el ca nu vor sa aiba de-a face cu un tradator si un mincinos...dar eu l-am iertat si in final am tras concluzia ca am decis bine. Bine, in sensul ca, desi erau maricei copiii tot aveau nevoie de un tata...el si-a dat intr-adevar silinta sa se schimbe in multe chestii care mie nu-mi prea placeau si am observat ca la scurt timp s-a creat o relatie minunata intre ei...eu ii observam si nu-mi venea sa cred!!! Vazind toate astea, mi-a fost mai usor sa-l accept din nou. Dar mi-a fost greu sa-mi recapat increderea in el...din pacate...in ce priveste relatia noastra. Totusi, timpul vindeca ranile si acum sint pregatita sufleteste in sensul ca daca s-ar mai intimpla inca o data aceaasi poveste nu as mai suferi in nici un caz si nici nu i-as mai da o a 2-a sansa. Dupa deviza: daca nu stie sa ma pretuiasca, atunci nici ca ma merita!!

Acum sintem din nou un team, desi ultimii 2 ani nu au fost prea usori...si vreau sa-ti spun ca am din nou incredere in el, pentru ca am vrut si pentru ca si-a dat toata silinta sa nu-si piarda familia...si pentru asta ii sint recunoscatoare.

Fii tare si...fruntea sus!!!

 

[pup] de la Cami.id="green">

 


Frumoasa, optimista si glumeata! :-))

 

www.fotos.web.de/ca-da-mi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 13
  • Creat
  • Ultimul răspuns

miluna,pai e greu sa-l urmaresc.dovezi nu am nici eu,si vb aia am impresia ca sunt eu o geloasa incurabla.sunt geloasa si pe iarba pe care o calca.discutii am avut si e dispus sa-mi ofere tot felul de dovezi ca ma iubeste,dar...mai stii,e constient ca nu-i cer sa-l vad legat de mine,cu lantul.plus ca imi tot spune ca dc m-ar insela,mi-as da seama,am fler.

camelia,toata stima mea.sa dea dumnezeu sa am aceeasi intelepciune.[flo]

mai,deja vb ca o femeie inselata.[:D]aaa,i-am spus sotului despre acest subiect pe forum si despre faptul ca mi-a redeschis o veche himera de-a mea.mi-a raspuns razand:sa am grija ce citesc pe net,caci o sa ajung sa sufar de paranoia, ma leg la cap fara sa ma doara.

 

Ema

 

Tg Mures

 

Ziua Dariutei

 

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ema draga,

 

cea mai mare greseala este sa-ti terorizezi sotul cu gelozia ta...si mai rau este daca nici nu ai motive!![bang]

Una din regulile mele de baza in casnicie a fost sa-i arat sotului meu cita incredere am in el...si daca stai si te gindesti un pic logic, asa si trebuie sa fie. Eu nu as putea sa traiesc alaturi de un barbat in care nu am incredere...ce sa fac?...sa stau si ma chinui cu fel si fel de ginduri cind pleaca de acasa, ca poate ma inseala si sa-mi inchipui tot felul de pozitii???[xinpat] [:D]

Dragoste cu sila nu se face, iar daca el are sentimentul ca sint posesiva si nu simte libertatea pe care in mod echitabil ii revine, atunci dragostea lui se va stinge incet, incet, in loc sa infloreasca precum o floare bine ingrijita.[;)]

Si atita timp cit sotul iti spune ca te iubeste si tu simti ca e asa, atunci ce te impiedica sa-l crezi?

In ochii mei, gelozia este o boala, dar si otrava pentru legatura sentimentala dintre doi oameni.

Dar asta se poate "educa" cu timpul si asa cum ai spus si tu ca te-ai mai linistit, inseamna ca ai facut un pas spre "insanatosire" [:D]

 

[pup] de la "d-na Doctora"...[:D]id="green">

 


Frumoasa, optimista si glumeata! :-))

 

www.fotos.web.de/ca-da-mi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

d-na Doctora[flo],

ai mare dreptate.dar uneori suntem instinctuali,nu rationali.mi-a trecut, nu chiar de tot,dar,deh....probabil ca voi ramane tot timpul cu nebunia asta.imi trebuie f putin ca sa ma rascoleasca.povestea milunei m-a marcat.sunt constienta ca atunci cand voi avea perfecta incredere in mine,totul va fi un vis urat, nu o sa mai am teama ca cineva "ma face".

curios e faptul ca in sotul ma accepta asa cum sunt,stie ca-s nebuna si chiar am observat ca incepe sa-mi semene.[bang]stii, poate asa ma vindec,sa ajunga sa-mi faca la fel.[:D]

oricum m-am mai linistit,caci multe din "semnele" milunei nu le regasesc in relatia noastra.e f atent cu mine,nu se pune problema[xinpat]...

pupici multi,asta mi-e zodia,nu pot avea incredere oarba nici in mama.[8D]

 

Ema

 

Tg Mures

 

Ziua Dariutei

 

 

 

Calatorie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...