Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa decis ceva..pls!!!


Recommended Posts

Lasa-l pe primul si spune-i celui de-al doilea sa te lase un timp sa reflectezi asupra situatiei.Stai o perioada singura ca sa-l poti uita pe primul si apoi poate cel de-al doilea iti va intra la inima. Nu prea conteaza in ziua de azi asa de mult aspectul fizic, conteaza sufletul pe care il are.Ai vazut si tu , dupa cum ziceai, ca primul arata bine dar... cu ce folos?Sau daca chiar nu-ti place cel de-al doilea eu cred ca mai ai timp sa gasesti pe altcineva.

 

Nunta noastra-16 iulie 2005

mihaela&adrian16iulie2005

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Hei, ce faci tu aici? Povestesti viata mea?

 

Am avut un prieten 6 ani, ba eram impreuna, ba ne desparteam da era intradevar toxic, imi dau eu seama acum inteleapta dupa atatia ani!

Nici nu mai stiu daca il iubeam, da nu-mi imaginam viata fara el, era asa o suferinta crancena, plangeam o gramada, nu ne era bine nici impreuna, da nici nu vroiam sa ma despart!

 

Si a aparut el, tipul uratel care facea ce ziceam eu, care ma diviniza, statea si se uita la mine si se minuna ce femeie frumoasa il iubeste pe el! Da nu-l iubeam, degaba am incercat sa ma pacalesc.

A fost o mareee usurare cand ne-am despartit!

 

Si am fost singura vre-o doi ani, nu mai eram nici f tanara, dar am reusit sa-mi gasesc echilibrul si odata cu asta iubirea vietii mele.

Nu stiu daca e frumos sau urat, eu il vad ca o parte din mine, si consider ca am avut mare noroc sa-l intalnesc si ca nu m-am oprit in una din relatiile de compromis pe care le aveam!!!

Si da, am stiut din prima clipa ca e EL, nu stiu cum dar pur si simplu am stiut.

Si am avut si noi probleme inerente, doar ca mi s-a parut ca merita sa lupt.

 

Sa nu accepti o relatie doar ca se poarta frumos cu tine, sau mai stiu eu ce, inseamna atat de mult mai mult sa-l iubesti, da-ti sansa asta!!!

 

cristiama

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea,

 

in primul rind, bine ai venit in forum!![bis]

 

Este clar ca inca il mai iubesti pe ex-ul tau...mai exista si chimia dintre voi, care nu va lasa sa va despartiti asa usor, precum si obisnuinta unuia cu celalat, timp de 5 ani de zile.

Dar toate astea nu mai conteaza, atunci cind nu mai poti avea incredere in cineva, cum ai avut odata...nu te minti singura si nu te complace intr-o situatie fara final...tu te-ai intrebat de ce te mai intilnesti cu el???

Cred ca ar fi mai bine sa-l intrebi si pe el direct de ce se mai intilneste cu tine!!

Mie nu mi-au placut niciodata situatiile neclare, mai ales cind este vorba de calitatea vietii mele...in momemtul cind ai tras linie sub socoteala, atunci ai si un rezultat si stii ce ai de facut in continuare.

Timpul trece si tu te concentrezi asupra unui capitol din viata ta, care poate fi incheiat, sau nu...depinde de circumstante.

Nu vreau sa-ti spun sa termini cu ex-ul, sau cu actualul, ca nu stiu exact situatia ta...dar gindeste-te bine, ce te deranjeaza cel mai tare in situatia actuala si incearca sa elimini aceasta problema...si ce este la fel de important in decizia pe care o vei lua...intreba-te serios, daca poti trai in pace sufleteasca cu decizia pe care o alegi.

Nu-l cunosc pe nici unul die ei ca sa le tin partea si nici nu vreau...eu sint poate mai cerebrala...dar am sentimentul ca ex-ul ti-a gresit rau de tot, astfel pierzindu-ti increderea in el.

Au trecut 2 ani din viata ta si nu ai inca un raspuns...nu crezi ca ar fi timpul sa stii si tu concret ce cale vei alege?

Iti doresc sa ai puterea si taria sa decizi singura asupra vietii tale.

 

[pup] de la Cami.id="green">

 


Frumoasa, optimista si glumeata! :-))

 

www.fotos.web.de/ca-da-mi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragele mele,

In primul rand vreau sa va multumesc ca pentru cateva momente v-ati pus in situatia mea, ati incercat sa ma intelegeti si m-ati sfatuit.Multi pupici!

Am sesizat ca cea mai mare parte dintre voi ma incurajeaza sa renunt la relatia trecuta, sau mai bine zis la speranta de a recladi relatia, gand, care dupa cum v-am impartasit, este prezent in mintea mea.

Promit ca voi reflecta si voi lua decizia corecta.

De asemenea promit sa va tin la curent, insa in continuare voi avea nevoie de sprijinul vostru.

Va pupic pe toate si indata ce sarcinile de serviciu imi vor permite va voi scrie din nou.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam cu drag sa ne scrii , in special eu, si asta pt ca am fost si eu in situatia ta si am realizat ....foarte greu ce-i drept , ca nu am timp si energie sa risipesc cu oameni care nu merita sau cu cauze pierdute. Am inceput imediat o noua relatie si desi nu a fost dragoste din prima acum este !!! Sunt zile in care el pleaca din localitate si pana cand vine acasa eu ma simt de parca nu mai am nici un rost...singura si a nimanui[:(] dar cand vine inapoi bucuria e imensa [:D][:D][:D]

 

Oana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreuta... si eu am trecut exact prin aceeasi situatie. Prima mea dragoste a inceput la 14 ani si relatia noastra a durat 5 ani. Ne-am despartit din aceleasi motive pe care le-ai enumerat si tu..., la fel ca si tine ma legam de trecut si il cautam in continuare desi in sufletul meu stiam ca... nu mai poate fi ce-a fost.. Ajunsesem sa plang pe strada... eram intr-o stare cumplita.. pana cand am pus piciorul in prag si am incercat sa-mi vad de viata mea si el de-a lui... Am cunoscut un alt barbat la care tineam dar pe care nu-l puteam iubi.. trecutul tot nu-mi dadea pace... Stabilisem pana si data nuntii... Trecusera 2 ani... Intamplarea a facut sa ma revad cu EL - marea mea dragoste... ne-am indragostit din nou... la prima (sau sa spun a doua) vedere... El divortase (intre timp se casatorise) si uite-asa am ramas impreuna...

Pe 16 iulie anul acesta ne-am casatorit si sunt cea mai fericita femeie!

Daca e sa fie.... va fi! Lasa timpul sa decida, e cel mai bine! Rupe-te de relatia asta care momentan iti aduce numai tristete si nu-l mai cauta! Daca te iubeste cu adevarat va veni la tine!

 

Iti doresc mult succes si liniste sufleteasca![flo]

 

[pup]

 


Bucuria vietii e zambetul copilului, al omului drag si al sperantei ca totul va fi bine...

Biby

 

Cununia civila

Biserica

Restaurant

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc din tot sufletul pt sprijinul acordat [8D.

Cre credeti ca mi-a mai intamplat mie intre timp? Nu am mai vb de aprox. o sapt...ieri ma suna si imi spune sa ne vedem.

Discutie profesionala...ca, deh, lucram in aceeasi bransa!

Imi povesteste ca are prb cu telefonul mobil, ca nu suna si sa incerc eu sa il sun. Ma conformez si cand suna...surpriza!!! In locul numelui meu aparea un nume barbatesc.Imaginati-va ca in secunda 2 a zburat din casa si din viata mea, chiar daca dupa m-a asediat cu telefoane si mesaje explicative.

Nu as putea sa descriu exact ceea ce simt...probabil scarba maxima si dezamagire totala.

Insa stiu ca in viata toate se intorc...poate ca va realiza la un moment dat, in anumite imprejurari ca nu a fost fair-play.

Pupici tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...