Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ajutati-ma sa decis ceva..pls!!!


Recommended Posts

Iubita sincer nu are rost sa iti strici viitorul avem o viata si asta merita traita! Sti tu lupul isi schimba blana dar naravul ba!

Stiu foarte bine prin ce treci am patit-o si eu dupa patru ani de relatie ne-am despartit si fusese si prima mea relatie , ce am rezolvat cand ne-am impacat?, mai devreme sau mai tarziu o sa iti promita marea cu sarea cand o sa simta ca te poate pierde cu adevarat! Da eu l-am acceptat si ne-am casatorit, rezultatul am intentat actele de divort dupa o luna de casnicie. De ce m-am impacat cu el?, pentru ca in adancul sufletului meu l-am iubit cu adevarat dar a meritat oare accea mare dezamagire si un trecut patat?Nu! Nu face greseala asta pentru ca mai devreme sau mai tarziu ai sa regreti! Am renuntat la o persoana asa cum ai spus tu care m-a ajutata si m-a sprijinit si mi-a fost alaturi cu adevarat, spre norocul meu accea persoana m-a inteles si mi-a acceptat greseala iar eu cu timpul am inceput sa il ador si sa il iubesc numai pentru faptul ca era un om deosebit si cu un suflet mare, fizicul lasa de dorit numai pun si faptul ca era mult mai in varsta decat mine, dar cand incepi sa vezi adevarata fata a omului si sufletul fizicul numai conteaza te asigur, ajungi nici sa numai vezi defectele celui de langa tine o sa ajungi sa ii iubesti si defectele, ca sa fim sinceri nimeni nu e perfect, iar el in ochi tai va fi cel mai destept si mai frumos barbat, dar decat o viata plina de griji si suferinte mai bine o viata de printesa . Acum totul depinde de tine, eu sincer a trebuit sa ma lovesc tare de tot si sa sufar cum nu doresc la nimeni ca sa pot trece peste el, dar asta nu inseamna ca toti trebuie sa trecem prin asa ceva. Ai gija de tine si sa iti fie bine!

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 27
  • Creat
  • Ultimul răspuns

id="Arial">andrea buna si eu sunt noua venita pe acest forum ca si tine...si am citit povestea ta care e dureroasa in sufletul tau si stiu ce inseamna ,aceiasi poveste am traito eu 6 ani si pentru ce,daca nu mai e iubire nu mai e respect rupe relatia,ia-ti un bilet si pleca undeva sa te reculegi sa iti aduni gandurile.si mai fa ceva daca te va ajuta,eu mereu asa am facut am pus in balanta lucrurile( hihihi ca si eu am indurat 6 ani)ma si insela eram oarba si cum ai spus tu era ca o fantoma nu imi dadea pace,nu vroiam pe alcineva decat pe el haha parca era nu stiu ce frumusete,dar am plecat la o verisoara in germanya si aici mi-am gasit barbatrul ideal,nu pentru avere pentru suflet e un om simplu si ma iubeste,iubita daca nu poti sal uiti fa asa ia o foaie de hartie si compara ce are exul avantaje cu dezavantaje si ce are si cel actual ce iti place ce la ei cum se poarta amibi cu tine si ai sa vezi ca ai sa gasesti tu o solutie dar sa fi sincera in cea ce scri chiar si cu tine insati in sentimente ce simti pentru acele persoane.!inca ceva e o vorba nu iti petrece timpul cu cei care nu vor sa sil petreaca cu tine!sau nu plinge ca sa terminat..zimbeste caci sa petrecut!te pup iubita si sper ca te va ajuta si sfatul meu si daca vrei sa [bang][cool]mai vorbim poti sa imi scri si pe mail si iti pot da mai multe amanunte ...ehe din greseli invata omul in viata si toata viata avem de invatat!

 

m schwender

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andreea,

Capul sus!

 

Faza cu telefonul e decisiva! DAca totul ar fi fost OK, ai fi regasit numele tau, nu al unui BARBAT! Meriti sa fii mintita? Crezi ca in alte situatii s-ar intampla altfel? Crezi ca e doar o ratacire???

 

Nuu, nimic din toate acestea. O relatie solida nu se poate cladi pe miciuna si neincredere!

 

Esti tanara, ai toata viata inainte...Si cum se spune: "are balta peste".

Poate repet ce te-au sfatuit si celelalte fete: incearca sa te eliberezi de trecut, analizeaza-te, regaseste-te, acorda-ti tie mai mult timp, pentru o perioada nu te implica in nici o relatie care sa umple golul creat de Ex-ul...Si doar in acest fel iti vei elibera calea de a-ti intalni JUMATATEA!

 

Sunt convinsa ca vei lua o decizie intzeleapta!

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Draga mea eu zic asa: atunci cand o ata se rupe si o innozi nu mai tine asa e? E asta se intampla si cu relatia ta cu primul, ce a fost nu se va mai reface vreodata va fii totdeauna un nod doar. De aceea eu cred ca ar trebui sa renunti, nu faci decat sa te chinui. Ai 2 variante ori iti iei concediu si pleci departe de amandoi astfel incat sa-ti limpezesti gandurile; ori ramai cu al-2 lea pt ca merita o sansa daca e asa cum spui tu, lasa-l sa te ocroteasca, sa te iubeasca, sa-ti faca surprize,placerile si ai sa vezi ce bine e sa ti se ofere totul.

 

GiurcaR

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of mai Andreuta.Hai sa-ti spun povestea unei prietene de-a meele.Are 45 de ani,a fost 5 ani maritata cu un timp,iar dupa divort tot asa ,din cand in cand,binenteles,ca doar atunci cand avea tipul chef,erau si ei impreuna.si uite ca au trecut 10 ani de la divort si....abia acum si-a dat seama ca si-a irosit 15 ani din viata asteptand si sperand la un netrebnic.Si uite acum,....la 45 de ani abia si-a dat ea seama ca defapt e datoare sa se iubeasca pe ea mai intai si viitorul ei.Si nu face altceva decat sa-si dea palme in oglinda ca de ce nu si-a dat seama mai devreme de treaba asta.Nu are copii si se tot intreaba ce rost a avut sa-si refuze dreptul la o alta relatie,poate fericita si cu copii.Cazul e real,iaar deocamdata timpul e de partea ta,asa ca.....depinde doar de tine daca vei face sa treaca in favoarea sau in defavoarea ta.

 

noi aici http://community.webshots.com/user/lela3321

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...