Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Elias


Eli_2005

Recommended Posts

  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Stiu ca in Elias exista in maternitate camere de 4 stele:) la propriu, cu baie cu jacuzzi, room-service si tot tacamul, unde o cezariana costa 2000 si ceva de euro, iar o nastere normala 1800 de euro parca ( asa am citit) Dar Eli, la cat o sa stai in spital ( adica o zi si o noapte) nu cred ca merita, zau. Ginecologia, intr-adevar nu e renovata,dar era curatzel. Eu am reusit sa fac abstractie de tot ce era in jurul meu.

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maternitatea este renovata, au renovat-o anul asta. Au si rezerve cu un pat(gratis), dar depinde a cui pacienta esti. E o maternitate curata cu asistente dragute si moase super. Eu am nascut anul trecut inainte de renovare, am stat intr-o rezerva si a fost ok. Baile suportau imbunatatiri, dar acum s-ar putea sa fie mai bine.

Cel mai bine du-te si vezi cu ochii tai daca nasti cu un medic de acolo.

 

PS n-am auzit de jacuzzi, poate fi o confuzie. Daca e adevarat mai fac un BB [;)]

 

Andreea, mama lu' Tiberiu

Micul Print

Spiritele mari discuta idei; oamenii normali discuta fapte;

spiritele meschine flecaresc pe seama celorlalti.id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Jacuzzi!!!!!Pai, chair s-ar pune de-o nastere :)

Eu nu nasc,inca, am o laparo si nu vreau o astfel de rezerva ci o rezerva decenta. La Urgenta exista pe un etaj cateva camere in regim de hotel (inchiriere camera, masa, receptionera, etc.) dar personalul medical e tot din spital (sotzul a fost internat acolo). Nu fac fitze pt. o noapte, dar daca tot e prima oara in viata mea cand sunt internata intr-un spital si daca tot muncesc pe bani :) ma gandeam sa ma rasfatz putin. O sa intreb la dom' dr. T. daca e posibil.

Cami30, sper ca esti bine dupa operatie si ca esti in continuare optimista.

Numai bine,

Eli

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Eli eu am nascut acolo in Oct 2003.Contra sumei de 100 dolari/nopate am stat singura intr-un apartament cu sufragerie, o bucatarie mica si baie.Conditii f bune, televizor, frigider, masa servita la pat.Sunt (sau ma rog, erau, ca nu stiu cum mai e acuma) 3 astfel de apartamente si inca cateva garsoniere de 2 persoane la pretul de 50 dolari/noapte.Toate astea sunt situate langa sectia de terapie intensiva.

Eu zic ca au meritat banii.Macar strsul conditiilor proaste sa nu il ai cat timp esti internata.

 

Iti doresc multa sanatate.

 

Andreea si [bonjovi]Sebastian - 07.10.2003

 

Am implinit 2 ani

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Eu o sa nasc in noiembrie la elias. am intrebat si exista apartamente si garsoniere in regim privat puse la dispozitie de Centrul Medical Unirea unde o cezariana costa in jur de 1500 E, si include medic, anestezist asistente etc. Aceleasi locatii pot fi inchiriate de catre spital cu 100 respectiv 50 de E/noapte in conditiile in care nu sunt rezervate de CMU.

Spitalul mai are si rezerve de 2 paturi cu o toaleta comuna pentru 2 satfel de rezerve, deci pentru 4 mamici.

Cam asta am aflat eu de la mediucul meu legat de cazarea la Elias.

Am si eu o intrebare: aveti idee cam cat este "onorariul " doctorului pentru o cezariana la Elias? Si eventula a personalului auxiliar: anestezist, mana II, asistenta etc

Pupici

Mihaela 33+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...