Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Voi cum ati fi procedat in locul meu?


Recommended Posts

Scuze, poate nu am inteles bine...

Tu esti insarcinata in ultima luna si el iese noaptea in discoteca?

Sau cluburi?

 

Ce criza? Care criza? ia da-l afara sa se calmeze...

 

Si zi asa, Tlaura, e posibil ca acum sa aiba o aventura pentru ca e nef..t si dupa aceea totul o sa revina la normal? Si ea ar trebui sa-l primeasca inapoi??? Alooo....!!! Evul mediu!!!

 

Parerea mea!

 

J 22+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 24
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cel mai impportant lucru este sa ai grija de tine ,bb cel mic din burtica simte tot,risti sa nasti mai repede si nu merita nici un barbat din lumea asta asa un sacrificiu!!!Eu sunt in luna 8 si sunt super sensibila, reactiomez f dur sau plang repede...te inteleg perfect ca ai reactionat asa.Nu te mai acuza aiurea,cel care greseste este el(mai ales ca mi se pare ca felul cum trateaza problema este gresit).Eu ma gandesc ca daca cealalta ar fi contat ceva...gasea el un loc in casa de unde sa o sune inapoi- dar nu a facut-o ...deci!!! e clar..

Dar nu inteleg ceva...el mai frecventeaza discoteca...cu amicii lui cand are familie? asta nu e normal deloc.

Iti sugerez sa devii putin mai egoista si sa te gandesti mai mult la tine si copii!!!!!

Ar mai fi o idee..daca el nu vrea sa te ajute,tu practic esti cu 2 copilasi...cauta o menajera si eliminati sursa asta de stress.

 

iti doresc multa liniste sufleteasca

adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florinutza, imi pare rau dar sotul tau nu are nici o scuza...este de neiertat ce-ti face, se poarta ca un adolescent frustrat...Gandeste-te ca nu e normal sa-l sune "foste" la telefon, si daca el permite asta si poate si mai mult - chiar incurajeaja aceste telefoane - ar trebui sa te asezi un pic si sa te mai gandesti pe cine tii la usa...

Incearca sa te calmezi macar pana nasti si pe urma iti sugerez sa aveti o discutie mai mult decat sincera unul cu celalalt...Multa putere iti doresc!

 

http://community.webshots.com/user/elenas21

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf urata situatie. si cel mai nasol e ca degeaba te dai tu de ceasul mortii acum. trebuia sa nu se fi ajuns la situatia asta. inteleg ca ai nervii tai, dar asta nu va rezolva problema. ci mai rau va fi, ca te va acuza ca il cicalesti.

eu cred ca cea mai buna metoda e sa il recuceresti. poarta-te indiferenta fatza de el, fa-te frumoasa etc. oricum el gaseste la cealalta ce nu gaseste la tine, adica multumire sufleteasca, nu tzipete, scandaluri, cicaleala. [bang]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gata...n-am mai rezistat.Pai cum frate...ea gravida in 8 luni si cu inca un copil...si tot ea sa se faca frumoasa si sa zambeasca cuceritor cand dumnealui vine la 2 noaptea din discoteca si il mai si suna amantele?[bang]Tot ea sa rabde pana dupa nastere,ca intre timp domnul sa nu fie deranjat de la convorbiri la 3 noaptea?Poate ar fi chiar indicat sa plece de pe acum in spital,sa elibereze locul,sa incapa fostele.Si tot el cu gura si reprosuri.Pai atunci noaptea,una la mana,as fi raspuns la telefon si ma lamuream si apoi...inghitea tovarasu' telefonul de sa-i bipuie stomacul de cate ori il suna fostele.Nu mai zic de umblatul prin discoteca,tocmai cand i-ai zis sa nu se duca.Si...hmmm...tare m-as intreba cu cine a fost de fapt in seara aia,ca prea s-a aranjat si s-a straduit sa arate bestial.Iar tipa care a sunat,a dat telefon cu scop clar,ca el sa aiba scandal,eventual ca nevasta sa divorteze.

Oricum,eu l-as ignora total...si cand zic total...inseamna ca domnul devine inexistent.Numai l-as informa ca de acum,sa faca ce vrea,pentru mine e zero si sa nu-l prind pe la spital,ca ii bag perfuzia direct in fund...scuzati...Poate cand va auzi ca nici la nastere nu as vrea sa fie acolo,stiut fiind ca in general femeile vor ca tatii sa le tzina de mana ,ar realiza ca treaba e serioasa si m-ar putea pierde.Daca si la asta ar fi insensibil...atunci totul e inutil si nu-i mai pasa.Iar daca a avut tupeul sa ii zica sa iasa ea din casa ,gravida fiind,atunci eu tare m-as intreba daca nu cumva i-ar conveni sa se desparta.

Sa fiu topita de iubire si sa tanjesc dupa iubirea lui,dar nu i-as tolera asta acum.Daca acum se trece usor peste asa o faza...sa nu apara surprize in viitor,cand te poti trezi si cu una bucata blondina in patul tau.Offffffffff...ce le-as mai impleti eu outzele la masculii astia care isi bat joc de cei ce ii iubesc!

 

Nora__

 

Comorile Norei__[comoara]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai fetelor, si ma refer in special la JG, si la altii care au facut referire la ce am spus eu; voi nu ati inteles o chestie din tot ce-am indrugat eu acolo: cel mai important e ca ea sa fie linistita, sa se calmeze; credeti ca are nevoie sa puneti voi paie pe foc? Ia mai bine uitati-va in gradina voastra si vedeti ce aveti la usa! O sa-si rezolve florina problemele si singura; ea a scris ca sa se descarce si sa fie sustinuta moral, nu sa dati cu pietre in ea ca de ce l-a mai primit noaptea acasa! Eu nu sunt si nu am fost niciodata in situatia ei, nu asa accepta sa ma insele sotul, dar pot sa privesc si din punctul ei de vedere; nu vrea sa se desparta de el, il iubeste, si mai ales are sau va avea 2 copii cu el; nu e asa usor sa spui "adio si n-am cuvinte!"

Imi pare rau ca mesajul meu a starnit asa controverse, eu sunt o fire mai pacifista, si nu foarte radicala si de aceea am scris ce am scris; pentru a o linistii pe florina.

Iar JG, pastreaza-ti remarcile la adresa altei persoane pentru tine, desi modul in care te exprimi...lasa de dorit! Nu eu sunt cea din evul mediu aici!

Numai bine!

 

Laura, mama lui Andrei

 

http://community.webshots.com/user/tcatlaura

 

http://www.imagestation.com/album/?id=4287441075&code=8712142&mode=invite

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Florinutza draga,nu ai de ce sa te simti vinovata nici cat negrul sub unghie!Nu-l lasa sa te faca sa crezi o asa mare gogomanie!

In primul rand el nu suna a sot si tata.Cum adica,tu cu fetita acasa si cu inca unul in burtica si el se chefuieste prin cluburi si discoteci?Dar cati ani are mama draga?20 de ani?Cam cat de iresponsabil e omul asta?Nu zic sa nu iasa si el cu prietenii la o bere dupa servici,dar sa chefuiasca noaptea cand tu esti acasa cu grijile casei si copiilor?Si sa mai sune si exa in miez de noapte si tu sa fii OK?Mama ce tupeu gras pe el?Mama lui,ce daca-i italian?Ce-ar fi sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el ca el se pare ca asa face.Da-l afara din casa ca tu cu doi copii sigur vei avea castig de cauza la apartament si te mai alegi si cu pensie alimentara.

 

Aliada

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu sunt de acord: pune piciorul in prag.

Cu primul copil te-a ajutat in vreun fel? Adica schimbat scutece, a petrecut timp cu el, l-a leganat, s-a jucat cu el?

Daca nu prea s-a implicat nu cred ca vor creste sansele la al 2-lea copil, din contra.

Poti vizualiza urmatorul tablou: tu cu un nou nascut si fetita cea mare, iar el dansand de mama focului prin discoteci???

Daca tu il iubesti asa de mult incat sa rabzi toate astea, nu vad motiv de plangere din partea ta, il accepti asa cum este, daca in schimb nu te incanta prea mult imaginea atunci ia masuri drastice ACUM. Acum inseamna azi, maine, nu dupa ce nasti, dupa ce il intarci pe bebe, dupa ce se pensioneaza mama mare.

Si cand spun masuri drastice: trimite-i o citatie de divort, macar sa il sperii si sa vezi cum reactioneaza, chiar daca tu nu intentionezi sa faci acest pas.

Mi-e asta mi-a venit acum in minte, dar normal ca tu iti cunosti sotul cel mai bine, deci aplica solutia care crezi ca va da rezultatele cele mai bune.

Iti doresc numai bine si nu uita, ca uneori in viata trebuie sa tai "adanc" pentru a te vindeca. Sper sa nu fie cazul tau si fie ca sotul amator de dans sa revina cu picioarele pe pamant.

 

Carolyne si bobocelul Veronica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa stiti ca s-au imbunatatit lucrurile.Dar ce scandal i-am mai tras si ieri!L-am sunat si i-am zis ca poate sa-si faca bagajele ca nu mai are ce cauta in casa.A venit de la serviciu cu 3 ore mai devreme si si-a cerut iertare.Mi-a promis ca se va schimba,ca isi da seama ca a gresit.Eu i-am zis ca daca nu se schimba,eu nu am de gand sa-l trag toata viaia dupa mine,imi ajunge ca si asa o sa am 2 copii si nu-mi va fi usor,cu un adolescent langa mine in loc de un sot.

Si chiar a inceput sa se schimbe.Aseara m-a ajutat la gatit si i-a facut baita fetei,lucru care chiar niciodata nu-l facuse pana acum.Mi-a mai zis ca nu va mai merge la discoteca decat cu mine.

Ce m-a ingrijorat insa cel mai tare a fost reactia fetitei,de numai 4 ani.A auzit tot ce vorbisem la telefon cu tatal ei si in timp ce ne certam noi la telefon s-a apucat de plans si mi-a zis ca daca il abandonez pe taticul ei atunci ea nu va mai avea tata si ca ii va fi tare dor de el.Credeti-ma ca mi-a rupt inima in mii de bucati si i-am promis ca ,chiar daca ne certam,n-o sa-l abandonam pe taticul ei.

Eu va multumesc tuturor celor care mi-ati stat aproape si m-ati incurajat.L-am scururat destul de bine,sper ca i-au venit mintile in cap.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, are dreptate Tlaura, imi cer scuze de exprimare! Eu sunt insarcinata si de aceea m-am cam enervat cand am citit ca se duce in discoteca si cluburi si ca-l suna tipe noaptea, mie personal lucrurile astea mi se par inadmisibile. Si ma deranjeaza ca cineva trateaza foarte usor tema infidelitatii pe motiv ca ea nu a mai prestat in dormitor (m-am exprimat frumos?) si ca asta e, se mai intampla si ca dupa aceea totul o sa revina la normal. Ma deranjeaza faptul ca se presupune ca el are amante (eu nu cred asta deloc, pur si simplu face fite de adolescent) si nu stiu in ce masura asta O LINISTESTE pe Florinutza.

Si asta ca trebuie sa fie mai rece (cam greu cand esti gravida si ai nevoie de iubire si protectie si siguranta) si sa se faca frumoasa... astea sunt culmea.

 

Inca o data scuze!

 

J G

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...