Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai sa ne bucuram........


Recommended Posts

Sunt fericita ca m-am trezit.Sunt fericita ca mai traiesc o zi. Ma bucur de soarele care straluceste, ma bucur de caldura pe care o emana,ma bucur de florile de pe balcon care continua sa infloreasca si pe zi ce trece sunt tot mai frumoase. Ma bucur ca am o familie,ca am un sot care ma iubeste,ca am o fetita ca o floare,care in fiecare zi ma uimeste cu ceva nou. As vrea ca fiecare dintre voi care citeste acest mesaj sa incerce sa gaseasca ceva de care se poate bucura.Sunt atatea lucruri in lumea asta de care ar trebui sa ne bucuram,ar trebui in fiecare zi sa cautam un lucru frumos,o floare,un pom inverzit,un copil zburdalnic,un catel naravas.Beneficiem de o natura atat de darnica pe care din pacate nu stim sa ne bucuram. Daca am incerca sa ne bucuram de fiecare floare pe langa care trecem, de fiecare copac,de fiecare raza de soare care ne incalzeste zilnic... cu siguranta am fi mai fericiti. Hai impreuna sa descoperim lumea minunata in care traim lasand la o parte toate lucrurile care ne-ar putea intrista. As vrea ca fiecare sa scrie ceva care ar putea sa aduca o raza de fericire....ceva ce poate aduce zambetul pe buze. Daca gandesti pozitiv vei fii fericit!!! Hai sa descretim fruntile...hai sa fim fericiti.... Mereu fericita Ciocolata cu Piper....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ai mare dreptate. Trebuie sa vedem jumatatea plina a paharului, sa cautam fericirea in cele mai mici si neinsemnate, aparent, lucruri, intr-un suras de copil, intr-o raza de soare, intr-un zori de zi. O floare, un suras, o vorba buna ne face mai fericiti, mai bine dispusi.

Greutati sunt mereu, dar viata trece pe langa noi fara sa ii vedem frumusetile.

 

Traiti in fiecare zi ca si cum ar fii ultima.

VIATA E FRUMOASA. Nu va impiedicati de nimicuri.

 

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49719&SearchTerms=clipe,de,fericire

 

 

 

poze

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offffff... uite ca la mine nu se potriveste ce ai scris draga Ciocolata. am avut cel mai prost weekend din viata mea si nu s-a incheiat, ca azi dimineata am primit o veste foarte proasta. sunt asa de suparata, ca imi vine sa-mi iau lumea in cap. [q]

nu ma pot bucura de natura, nu pot sa vad nimic in jurul meu. probabil si asta e o etapa prin care trebuie sa trec. de 7 ani nu m-am mai simtit asa de prost ca zilele astea, de sambata. [:(] o sa plang, o sa fiu suparata cat o sa fiu, probabil imi va trece mai devreme sau mai tarziu, dar nu pot sa nu ma intreb de ce trebuie sa se intample toate astea? [V]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi ideal sa ne putem simti asa, draga Ciocolata...cateodata reusesc, alteori (poate de cele mai multe ori) nu.

Singura constanta care imi provoaca fericire adevarata sunt voiosia si strengariile baietelului meu. Dar reusesc sa ma bucur si de o carte, un cantec, o vorba buna, de parfumul florilor de tei, atunci cand infloresc in luna iunie si cand practic merg pe strazi adulmecandu-l si umplandu-mi plamanii de a lor minunatie.

Din pacate insa problemele sunt multe si cateodata se pare ca ma coplesesc.

O zi buna in continuare.

 

IriAle

 

Se intampla unele lucruri care sunt ca niste intrebari. Trece un minut, sau trec anii, iar viata pana la urma iti raspunde.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramonica imi pare rau pentru zilele pe care le-ai avut.Dar incearca sa gasesti ceva care sa te faca zambesti.Joaca-te cu pisicutele,sunt tare dragute.Fetita mea s-a uitat o ora la pozele cu pisici, ii place mult Vladutz.

Mergi la o florarie cumpara o floare cat mai inflorita,pune-o in geam si in fiecare dimineata priveste-o,ud-o bucura-te de fiecare floare in parte.

Incearca sa te bucuri de lucrurile marunte care te inconjoara zi de zi.Vreau sa scoatem la iveala prin acest subiect tot ceea ce este bun,vreau sa evidentiez ca este foarte usor sa fii fericit daca stii sa te bucuri de ceea ce iti ofera viata.

Vreau sa gasim impreuna motive pentru care merita sa luptam atunci cand simtim ca suntem pierduti.

Vreau sa aud intamplari cu final fericit.

Draga Irene povesteste ce te face pe tine fericita,in acele zile cand simti ca esti fericita.Si cand iti cumperi ceva care-ti place trebuie sa ne bucuram.Nu trebuie sa ne lasam coplesiti de probleme,trebuie sa gasim tot timpul ceva care sa ne tina cu fruntea sus.

Bucurati-va de inca o zi.....bucurati-va ca traiti....

Mereu zambitoare Ciocolata cu Piper!!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrienne, Ramonika, imi pare rau ca sunteti triste. Sa va zic ce functioneaza perfect la mine: deci, cind sunt suparata, iau Biblia si citesc citiva psalmi. Este incredibil cit sunt de alinatori(o exista cuvintu' asta?). Incercati si voi![pup]

Ciocolatica, bun subiect!

Astazi m-am bucurat pt. ca dupa ciondaneala de azi dimineata, sotul meu m-a invitat sa mincam la prinz impreuna. din pacate, uitasem mobilul acasa[q] si abia acum am gasit mesajul. Da' recuperam....

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Frumos subiect...poate ne mai descretim si noi fruntile![cheers]

In moentul asta nu pot spune ca ma simt fericita...sunt chiar confuza... ma incearca un sentiment ciudat de durere si eliberare in acelasi timp.

Insa tare mi-as dori sa retraiesc clipele din adolescenta, cand intr-o dimineata rece de toamna, dar cu un soare cald care patrundea prin ferestele camerei mele ma gaseam citind o carte. Orice...ceva potrivit cu starea mea de spirit, cu vremea, ceva nou, ceva vechi.As da orice pentru senzatia aceea de liniste si pentru "neputinta" mea de a lasa cartea din mana. Ma gasea seara, tot cu cartea in mana si in ciuda faptului ca soarele nu mai umplea camera mea eram atat de incarcata de energii pozitive...

Mi-e ciuda ca intr-un fel sau altul am pierdut acest obicei. Insa de curand mi-am cumparat 2 carti si mi-am promis ca le voi citi pe nerasuflate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...