Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Hai sa ne bucuram........


Recommended Posts

  • Răspunsuri 20
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hippi]

Sunt fericita caci am fost la un interviu pentru o slujba si am primit telefon ca am fost acceptata. Sambata sunt asteptata la sediu firmei pentru o intalnire in vederea stabilirii salarului, a programului etc.Nu stiu daca o sa acccept slujba dar am satisfactia ca am fost acceptata.

De cand am lansat acest subiect, am inceput parca sa gandesc optimist si parca mi se intampla numai lucruri bune.

Ma bucur foarte mult sa citesc si mesajele voastre.Ma bucur ca sunteti fericite,iubite.In fiecare zi deschid subiectul pentru a citi mesajele si pentru a-mi incepe ziua cu un zambet.Este un fel de terapie.

Mai am un motiv sa fiu fericita.Ieri cand coboram cu gunoiul o vecina ma opreste si ma roaga sa o ajut sa duca un sac mare la gubela.Am intrebat-o ce are in sac si mi-a spus ca este plin cu carti ale fiicei ei care este plecata dincolo care a fost invatatoate si ea nu mai are ce face cu ele.Nu m-a lasat sufletul sa o las sa le arunce desi mi-a fost cam rusine,i-am spus ca le iau eu sa le duc la sat sa fac focul cu ele.Mi le-a dat imediat.Cand am deschis sacul nu mi-a venit sa cred ce putea sa arunce.Numai carti scrise de scriitori vestiti ca: William Golding "Imparatul Mustelor";

Emily Bronte "La rascruce de vanturi";Stendhal "Manastirea din Parma";Edith Wharton "Sufletul Omului";Margaret Mitchell "Pe aripile Vantului"in 4 volume;Dumas,Alexandri,Eminescu,Eugen Barbu etc.

Sunt peste 200 de carti.Mi-a umplut sufletul de bucurie si in fiecare zi rasfoiesc din fiecare,parca imi vine sa le citesc pe toate odata.Ma bucur ca am fost acolo sa le iau, sa le salvez.Acum sunt ale mele,am si comandat o minibiblioteca in hol unde am sa le pun la loc de cinste.Intr-un fel sunt salvatoarea lor.

Nu stiu cum a lasat-o inima sa e arunce.Mie imi place tare mult sa citesc,dar nu-mi permit sa-mi cumpar in fiecare zi carti,sunt destul de scumpe.

Sunt fericita si vreau sa impartasesc aceasta fericire cu voi.

Citind acest mesaj vreau sa va transmit tot optimismul,toata pofta de viata care m-a cuprins si speranta ca miine va fi si mai bine.

Gandeste bine si te vei simti bine!!!!

Floarea mea din fereastra a mai facut un pui si in fiecare zi ii urmaresc evolutia si ma bucur pentru fiecare mm in plus cu care creste zilnic.Imi plac foarte mult florile si cand le privesc oricat de suparata sunt tot reusesc sa zambesc.

Nu treceti nepasatori pe langa tot ceea ce este frumos, incercati sa adulmecati la maxim frumosul,incercati sa gasiti langa voi frumosul,el exista in orice si oriunde.Trebuie doar sa-l descoperiti.

Bucurati-va la maxim!!!Traiti fiecare clipa la maxim!!!!

Invatati-va copii ceea ce este frumos,invatati-i sa respecte natura,animalele,oamenii.

Fiica mea desi are doar 4,5 ani uda florile in fiecare zi,le rupe frunzele uscate,le sterge fiecare frunza de praf.Ma bucur ca am reusit sa-i insusesc si ei aceasta dragoste pentru flori,pentru frumos.

Sper sa va puteti bucura alaturi de mine sau cel putin acest mesaj sa va descretesca fruntile.

Cu drag si voie buna

Ciocolata cu piper!!!!!!!Zambiti mereu............nu vreau lacrimi...

[vom]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by miau-miau

Sint fericita, sint speciala, sunt unica(asta pina incep astia sa ne cloneze).


id="quote">id="quote">Ce zici? Daca-ti dau asta [flo] te mai imbunezi?" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Desi viata e complicata si ciudata uneori ...sunt fericita cand ma trezesc dimineata in suturile date de bb meu (36 sapt) din burtica,il mangai si ii vorbesc si parca sta sa asculte(stiu ca nu intelege)-aude glasul meu insa si nu ma pot opri sa nu zambesc.

Mi-e drag cand se misca, sughite,doarme,cand ma surprinde cu cate un sut mai puternic si mai ca nu scap ce am in mina.

Ma uit la lucrusoarele lui(patut,hainute,carucior,etc) mi-l imagimez si nu mai exista nimic care sa ma supere in acel moment.

Sa ne ajute Dzeu sa fim sanatosi !

 

adriana [flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda, era necesar si un astfel de subiect:

Sunt fericita ca am avut sansa sa-mi refac viata alaturi de un barbat minunat atunci cand nu mai credeam ca este posibil

sunt fericita ca am crescut si am mai mult aminte

sunt fericita ca am un job in conditiile in care sunt atatia oameni saraci pe lumea asta

sunt fericita ca cei familie sunt sanatosi

sunt fericita ca am casuta mea cu tot ce trebuie in ea

sunt fericita ca sotzul meu stie sa ma iubeasca si sa imi arate asta

sunt fericita ca am avut grija de sotzul meu azi noapte cand a facut febra 39 si am reusit sa i-o cobor si sa-l linistesc. Sunt fericita ca desi bolnav toata noaptea mi-a strigat numele si mi-a spus ca ma iubeste.

sunt fericita ca am o familie asa cum mi-am dorit mereu

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Ciocolata ...ai avut o idee excelenta!!!

 

 

Sunt fericita ca desi am avut momente grele in copilarie si adolescenta nu m-am pierdut, ca am avut putere,ambitie si minte sa stiu ce este bine pt mine si sa reusesc pe plan profesional si sentimnetal.

Sunt fericita ca am stiut sa astept persoana potrivita pt mine (sotul meu)...il am alaturi in orice situatie, este prietenul, iubitul, confidentul meu...si simt ca ma iubeste .

Sunt fericita pt bebelusul meu care se va naste in noiembrie, care ma anunta ca este prezent(imi da shuturi in burtik),si care este asteptat de toata familia cu multa ,multa dragoste.

Momentele de suferinta din trecut au fost fiecare rasplatitte de momentele de fericire din prezent...lucru care in adancul sufletului l-am stiut intotdeauna si de aceea nu mi-am pierdut speranta .

 

Sa ne dea Dumnezeu la toti o viata frumoasa si linistita .

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="right">Vreau sa le urez celor doua viitoare mamici Adiana si Diana naste usoara, sa nasca un bebe frumos,sanatos si sa se bucure impreuna cu familia de aceste clipe minunte si sa aibe parte de multa... multa iubire.
id="right">Este un lucru minunat sa simti ca in tine creste, se dezvolta o fiinta omeneasca, pe care peste noua luni o poti strange in brate.
id="right">Eu am fost asa nerabdatoare sa nasc.Ma gandeam cum o sa arate,aveam emotii,sunt niste sentimente si trairi pe care doar atunci cat am fost insarcinata le-am sintit.Este ceva care nu se poate descie in cuvite,cred ca este ceva divin dincolo de intelegerea noastra.
id="right">Cred ca femeile ar trebui sa fie fericite ca au fost lasate de Dumnezeu cu acest dar.
id="right">Copilul iti ofera in fiecare zi un motiv in plus sa lupti,sa te bucuri,sa traiesti.
id="right">Eu m-am simtit implinita doar atunci cand am nascut.Toate realizarile pe plan profesional,material si-au pierdut valoarea pentru mine atunci cand am nascut.Fiica mea inseamna adevarata realizare pe care am facut-o in viata,este o implinire deplina.
id="right">Ma bucur de fetita mea in fiecare zi si sunt aluturi de ea sa-i savurez fiecare suras,fiecare vorbulita,fiecare posna si trasnaie si ma bucur ca exista si sunt fericita ca eu sunt mama ei.
id="right">Scuzati-mi melancolia care m-a cuprins, dar de fiecare data cand vorbesc de fiica mea mi se umple inima de bucurie.
Cred ca doar o mama poate trai pe deplin fericirea.
id="right">Vreau sa felicit toate mamele si taticii si sa le urez fericire, sa-si creasca copiii frumos,sa se bucure de ei si impreuna cu ei.
id="right">Iubiti-va mult si traiti intens fiecare clipa alaturi de cei dragi!!!
id="right">id="black">Va pup dulce Ciocolata cu piper!!!!!!![id="red">bis]id="Arial">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...