Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

legume congelate - mod de preparare


gabi_j

Recommended Posts

fetelor, voi cum gatiti mazarea congelata? de cate ori o gatesc imi iese tare, si as vrea sa fie ca cea proaspata cat de cat, adica sa se sparga bobul cand mananci, la mine cat as fierbe, in general pe punga scrie 8=10 min, si 20 , daca o las tot e rea, si respect indicatiile. Noua ne place mazarea, si nu reusesc sa o fac buna sub nici-un fel.[bang] [bang] Through a childs eyes:" Dear God, Thank u for the baby brother, but what i prayed for, was a puppy."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • Răspunsuri 14
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Redeschid si eu subiectul [il] pt ca chiar ma pregateam sa deschid unul nou: cum procedati cu amestecurile de legume atunci cand le preparati la microunde?? Ma refer la amestecuri de tipul ardei cu ceapa, conopida cu broccoli si morcov etc... in afara de a pune pe ele sare si piper si a le lasa timpul specificat pe ambalaj, altceva nu stiu ce sa le mai fac. As vrea sa nu aiba mereu acealasi gust, sa le mai diversific...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Legume mexicane - congelate De la: Forumul desprecopii.com URL: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=121557 Printat la: 23/05/2008 Mesaj: -------------------------------------------------------------------------------- Autor: Dory232002 Subiect: Legume mexicane - congelate Trimis la: 23/05/2008 00:27:36 Mesaj: Fetelor, vreu si eu niste retete de mancare cu legumele acelea congelate mexicane la punga. Multumesc. Dory & Alexa Raspunsuri: -------------------------------------------------------------------------------- Autor: Mindy Raspuns la: 23/05/2008 07:13:34 Mesaj: Eu le mai fac uneori ca si salata de beuf, mai adaug castraveciori murati sau ce legume cred ca merg si nu sint in punga plus maioneza, mustar, smantana. Sau ca si garnitura (doar innabusite si un pic de unt si sare), linga un piept de pui si un pic de piure de cartofi de exemplu. -------------------------------------------------------------------------------- Autor: Dory232002 Raspuns la: 23/05/2008 14:22:55 Mesaj: quote: -------------------------------------------------------------------------------- Initial creeata de Dory232002 Fetelor, vreu si eu niste retete de mancare cu legumele acelea congelate mexicane la punga. Multumesc. Dory & Alexa -------------------------------------------------------------------------------- Ne e rea ideea cu salata beof, dar eu prefer sa o fac de la A la Z, pe cea traditionala. Dory & Alexa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...