Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

quote:Originally posted by Elise

E firesc sa ma vada cind ma epilez


id="quote">id="quote">

nah, eu cu asta nu's de-acord si in 7 ani nu a fost o problema sa nu ma vada cand ma epilez(a nu se intelege ca ma epilez din an in pasti).id="teal">id="Comic Sans MS">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mie nu-mi ia mai mult de 5 min. ca sa-mi aranjez parul si sa ma machiez.Il dau rapid cu niste spuma sau fixativ cand am chef, daca nu, il las asa cum e, doar trag de cateva ori cu piaptanul(cateodata imi sta ca dracu si nu pot sa-l aranjez nicicum) si-mi trag rapid o dunga de tus deasupra ochilor,putin ruj, poate si rimel si gata.Dar ma simt altfel.Creme nu folosesc decat f. rar, ca nu mi-a intrat in obisnuinta.N-am rabdare sa stau cu orele ca sa ma aranjez.Nu sunt adepta hainelor elegante, dar port blugi stramti, shorturi, tricouri stramte,lenjerie sexi, nu port tocuri si nici fuste scurte decat f. rar.Parerea mea e ca iti ia putin timp ca sa arati bine, doar sa vrei.Bineinteles ca si personalitatea conteaza, ca degeaba arati bine daca esti "stearsa" dar cel mai rau e sa nu arati nici bine si sa n-ai nici personalitate.Am vazut multi oameni care nu atrageau cu nimic ca aspect fizic dar din cauza caracterului placut ieseau asa mult in evidenta, ca uitai de "uratenia" lor.

Am vazut si femei frumoase dar si barbati la fel, care nu ieseau cu nimic in evidenta decat cu aspectul exterior.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

normal ca sunt atenta cum arat.da in nici caz nu din cauza ca ar zice al meu ceva.pt ca daca vreau sa ma fandosec rade de mine...ma prefera in blugi.

 

urasc ideea de barbat care vine acasa la "confort", vizual, culinar etc.

 

nu exista asa ceva intre doi oameni destepti.

 

 

cheia e sa faci impreuna cu sotu ceva, ca la annie cu alpinismu, si noi facem trasee si ce fata am dupa 14 ore de mers...va dati seama.

 

 

 

e un singur lucru la care trebuie sa fim atente: la zambet.Poti sa porti si halat de mecanic...daca zambesti esti sotia ideala.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Sabina

 

e un singur lucru la care trebuie sa fim atente: la zambet.Poti sa porti si halat de mecanic...daca zambesti esti sotia ideala.


id="quote">id="quote">

 

Sabina, ai pus punctul pe I!

Chiar ma gandeam ca din tot subiectul asta putem invata ceva la care poate nu ne gandim tot timpul- atitudinea e f.f. importanta,conteaza mai mult decat aspectul fizic.id="teal">id="Comic Sans MS">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Sabina

 

 

urasc ideea de barbat care vine acasa la "confort", vizual, culinar etc.

 

nu exista asa ceva intre doi oameni destepti.

 

 

 

 

 

 

.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 


id="quote">id="quote">

 

 

Eu nu inteleg asta! De ce este demn de ura un barbat caruia nu-i place sa ma vada rupta si patata? Chiar este un monstru daca vrea sa gaseasca acasa "confort vizual"?

Am mai spus, nu stau acasa impopotonata ca la bilci dar, chiar ma uit in oglinda in momentul in care sotul meu ma suna si-mi spune ca e pe drum.

bineinteles, ca si eu ii atrag atentia daca nu-mi place cum arata.

Sabina, daca imi amintesc eu bine, tu esti foarte tinara si inca e ok sa stai in salopeta si doar sa zimbesti[;)]. Pentru mine, la 35+, mai e nevoie de cite ceva pe ici pe colo(prin partile esentiale[:I])

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, eu sunt convinsa ca noi actionam fiecare asa cum stim si simtim ca le place sotilor nostri, iar "strategiile" nu sunt batute in cuie, cateodata avem mai mult chef de dat cu body lotion, alta data ne simtim mai bine in varful patului la tv, mirosind a pop corn. iar daca sotilor nu le convine ceva ar face bine sa spuna direct.[^] id="teal">id="Comic Sans MS">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

discutia asta nu duce nicaieri pt ca fiecare pasare vb pe limba ei cum s-ar zice, unele sunt mai inzestrate, altele mai putin si atunci trebuie sa compenseze puternic si nici macar nu ajung la calcaiul unora care stralucesc cu parul ciufulit si tricoul de bumbac largit la gat, altele sunt mai in varsta si deh, isi spune si asta cuvantul, altele-s mai tinerele si mai proaspete, unele inteleg prin "aranjat" dush, par curat, haine curate(ceea ce altele ar exclude din start din discutie asta fiind cred si eu un stadiu peste care am trecut, se subantelege de la sine doar ), altele inteleg mode si curele si bijuuri.

pana la urma totul e subiectiv , daca excludem notiunile de igena, ceea ce unora liu se pare"aranjat" si femeie pana la capa la altele li s-ar parea de prost gus, sau desuet, sau nepotrivit cu fizicul/personalitatea, etc.

 

Ca sa-ti raspund serios acum la intrebare Rufus, bineinteles ca-s atenta cum arat de fatza cu barbatu-meu, dar asta nu inseamna ca barbatu-meu nu m-a vazut niciodata sau ma iubit mai putin cand m-a vazut cu parul ciufulit, in halat si continuarea o stii.

 

Felicitari pt cele care stau acasa si singura preocupare o au sa foloseasca credit cardul sotului pt sauna/masaj/cumparaturi/tzoale scumpe/ si sa fie zilnic fresh si dornice de sexuri si masaje erotice, eu una nu doresc o asemenea viatza, merci, are si o asemenea viatza frustrarile ei.

Prefer sa fiu eu.

[hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, cum e femeia in casa, asa-i si casa: o femeie ingrijita, inseamna o casa ingrijita (si reciproc), o femeie optimista, calma si vesela induce in casa o atmosfera pe masura, iar cand cele doua aspecte sunt prezente, cu siguranta ca si barbatul este multumit. Prefer sa-mi conduc sotzul zambind, atunci cand pleaca, sa-l primesc cu o imbratisare la intoarcere, decat sa stau sa pierd timpul cu fel si fel de accesorii, pe care, la urma urmei, nici el nu ar pune pret.

 

O casa poti cumpara, dar un camin ba. Iar un camin "reusit" implica intotdeauna o femeie, care stie ce vrea de la viata, culta, echilibrata si care pune pret si pe altceva, decat pe "accesorii" din astea temporare, gen machiaj, zorzoane , etc (au si astea rolul lor: de exemplu, pentru amanta sunt foarte importante si indispensabile [:D]).

 

Asta nu inseamna ca nu ma machiez sau alte cele, dar nu o fac, in nici un caz, ca sa fie el mai fericit.

 

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by lena

stati mai fetelor o clipa...adica de data asta ma simt eu incriminata, cum ca as fi dusmanul femeilor, numai pentru ca nu suport tricourile largi sau mai stiu eu ce alte chestii...sau poate gata, numai daca imi place sa ma aranjez in casa...


id="quote">id="quote">cred ca s-a inteles gresit, Lena [asia] ideea era de fapt ca femeile care tin asa mult la "aranjeala" sa nu creada despre altele cum zici si tu aici ca umbla neaparat in tricouri largi si sunt ingalate. adica de ce neaparat prejudecata asta? nu poti sa fii o femeie aranjata si, in acelasi timp, una care nu face asa big deal din asta? ma refeream la atitudinea fata de aranjat. sunt femeie tanara, normal ca imi place sa arat dragut, ideea era ca nu ma obsedeaza chestia asta asa ca un principiu de viata, ca nu tin cu dintii sa arat dragut in absolut orice clipa si ca nu-s fac alegeri vestimentare prin casa constienta sa fiu dezirabila cu orice pret. probabil ca nu fusei clara prima data. [flo]revin, simt ca nu am fost clara nici acum. adica atunci cand imi aleg cu ce ma imbrac acasa nu zic, tam tanaaam, suspans, cu ce ma imbrac eu acum sa ma fac dezirabila, sa num plece barbatu' la alta, si sa fiu cu adevarat de 3x femeie? asa cum nici nu ma duc sa scot un tricou din cosul de rufe deja purtat, eventual pe la gradinarit, cu intentia constienta sa dovedesc ca's o telectuala si deci nu ma intereseaza aspectul vestimentar.[:D] e o diferenta intre a valoriza aspectul exterior atat cat trebuie -cat sa nu devina o obsesie si o prioritate maxima in viata- si ostentatia, atitudinea avuta cand ne "aranjam" de parca am da la galere si meritam medalii de eroine sau am trece testul vietii cu barbatul de langa noi. iar cu epilatul, eu am citit pe-aici o gramada de fete care ziceau ca le-au epilat sotii lor cat timp au fost ele gravide in ultima luna...--------------Living in a nudist colony takes all the fun out of Halloween.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Constat ca eu am o problema!! Pe mine sotzul ma vrea dezbracata tot timpul daca s-ar putea, numai ca eu sunt cam friguroasa.

El a fost sincer cu mine si mi-a spus ca prima dimineata in care s-a trezit alaturi de mine s-a uitat la degetele de la picioare( sa vada daca am unghiutzele facute, si la mutritza mea adormita) si a fost "multumit". Sunt 4 ani de atunci si nu exista dimineata, va JUR, in care sa nu ma ia 2 minute regulamentare in bratze si sa-mi repete cat de frumoasa sunt si cat de mult ma iubeste. Si oricat de certati am fi, nu trece o dimineata fara sa imi repete asta. Uneori am senzatia ca ma iubeste mai mult dimineata, nemachiata si ciufulita decat in restul zilei cand ma mai primenesc si eu ca o doamna.

Cat priveste aranjatul am grija de urmatoarele lucruri: nu ma epilez in fatza lui desi s-a oferit de multe ori sa ma.. ajute. Port intotdeauna ceva comod , din moment ce el umbla mereu gol prin casa.

Dorm goala pentru ca asa ii place sa ma simta langa el ( desi iarna e cam greu). Accept intotdeauna sugestii din partea lui vizavi de cum i-ar placea sa fiu imbracata pentru el. Dar toate astea, nu le fac doar ca sa-i fiu lui pe plac ci in primul rand pentru mine. Ma imbrac frumos, ma fardez nu pentru oamenii din jur ci pentru mine in primul rand, sa ma simt eu bine. Pot sa ma simt sexy si comod in boxerii lui din bumbac si cu un tricou de-al lui.

Am renuntat la lenjeria sintetica dupa recomandarile medicale dar nu ma simt mai putin sexy in lenjeria dragutza din bumbac. Fac ceea ce fac pentru mine ca sa ma simt bine in pielea mea. Si daca tu te simti bine si sexy si feminina atunci e imposibil ca barbatul de langa tine sa nu te simta la fel.

Dar, exista si multa neglijenta si cred ca la asta se referea Rufus. Sunt femei care renunta la epilat ca "sotul le iubeste oricum", sau care nu se mai abtin de la mancare atunci cand stiu ca au o problema cu kilogramele, sau care pur si simplu nu mai sunt la fel cum erau la un inceput.

Un copil nu trebuie sa reprezinte o scuza pentru kg in plus pe care nu le-ai mai dat jos. Orice se poate cu un pic de efort. Nu zice nimeni sa ai 90-60-90 ci doar sa nu uiti de tine. Stiu o multime de femei plinute care sunt absolut superbe dar stiu si o multime de femei plinute care sunt groaznic de neglijente.

Am fost bolnava. A trebuit sa iau medicamente si ca sa nu imi distrug stomacul am mancat. Am luat 8 kg, eu care pana la 29 de aveam aceleasi masuri din adolescenta. Ma simteam ca un elefant dar n-am dat vina pe nimeni pentru kg mele. Am facut miscare si mi-am revenit. Sunt o impatimita a sportului dar din nefericire nu am atata timp cat as avea nevoie pentru sport.

 

E important sa te simti bine in pielea ta dar sa nu devii neglijent.

Mi se pare o absurditate ca s-a ajuns glume de genul fustelor scurte si tocurilor prin casa. De dus la amanta se duce fie ca sa-si dovedeasca lui ca mai e barbat, fie pentru ca sotzia il neglijeaza din motive demne de nurofen sau copil mic, fie pentru ca ai luat ceva kg si nu te mai intereseaza sa le dai jos fie pur si simplu ca descopera dupa ceva vreme o incompatibilitate sexuala, sau rutina..... Nu tocurile, nu fardurile, nu fustele scurte

 

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...