Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

quote:Originally posted by Donia

Ne mai iubesc sotii daca trebuie sa curete ligheanul in care am vomitat? Daca in timpul sarcinii ni se umfla picioarele si facem panaritiu? Ce se intampla in situatii si mai grave?

 

 

Eu nu strivesc corola de minuni a lumii (L. Blaga)


id="quote">id="quote">

Donia, eu zic ca ne ma iubesc si acolo se vede daca ne iubesc cu adevarat, dar am citit mai demult un articol in care se spunea ca a naste cu sotul de fata nu e cea mai buna idee din lume, pt. ca dupa ce te vede in chinurile facerii nu te va mai privi niciodata ca inainte, in sensul rau al expresiei. dar despre asta am putea dezbate alte 9 pagini.[:)]id="teal">id="Comic Sans MS">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

annie xtremeid="navy">, uite solutia: pe mine stimabilul meu sot ma vopseste pe par (ultima oara ieri seara) si cum in baie nu am ochelari pe nas, vine si imi trage si o lama epilatoare finisaj cand sunt in mare mare graba. mi-ar scoate el si cosurile daca l-as lasa, dar exista niste limite si la mine se opresc la scosul cosurilor.

 

TeodoraDid="teal">, el ar fi vrut sa asiste la nastere daca ar fi putut si eu as fi vrut sa fie alaturi de mine. o asemenea experienta puternica nu poate decat sa lege si mai mult un cuplu, in fond cu cat cuplul trece prin mai multe, cu atat devine mai unit.

 

cred ca a te "aranja" acasa e o chestie de respect. nu numai fata de celalalt, dar si fata de tine insuti. eu cand stau acasa imi trag o clama in par dimineata fara sa-l pieptan si treaba asta ma prostdispune, chiar daca sunt singura acasa si nu ma vede nimeni.

 

You're unique. Just like anyone else.

[pis]... si [copil] Olivia 08.05.05

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da' oare de ce in perioada primelor intilniri nu puteam sa adormim gindindu-ne la cum o sa ne imbracam a doua zi? Oare atunci nu erau suficiente personalitatea si inteligenta noastra?

De ce acum ii suspectam de lipsa de "desteptaciune" pe cei carora le-ar face placere sa ne vada si altfel decit ca dupa o migrena? [:D] - chestia cu migrena se aplica la mine. Dupa ce 3 zile la rind fac naveta intre pat si baie, parca simt nevoia sa recuperez si sa arat si eu mai draguta[hippi]

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Denizel, pai aia cu primele intalniri e ca in bancu ala cu Itzic,

-Strul draga, da-mi o mie de lei pana maine, ca am de incheiat o afacere

Bine, itzic.

A doua zi vine itzic cu banii inapoi.

-Mersi, ii vroiam doar pt ca altfel discuti cu o mie de lei in buzunar!

 

la primele intalniri si ei se ferchezuiesc la fel de constincios:))

 

eu ma refeream la "desteptaciunea" modului de viata gen: aoleu, sa ma aranjez ca altfel se uita la altele.isi gaseste amanta daca nu ma rujez.

 

 

fieacare femeie se aranjeaza, in stilul ei propriu.Una in blugi si tricou haois, alta in deux-pieces etc.

 

De aia ziceam de zambet, daca esti genu sportiv si te pui la 4 ace zambetu o sa fie f f fals.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Sabina

Denizel, pai aia cu primele intalniri e ca in bancu ala cu Itzic, -Strul draga, da-mi o mie de lei pana maine, ca am de incheiat o afacere Bine, itzic. A doua zi vine itzic cu banii inapoi. -Mersi, ii vroiam doar pt ca altfel discuti cu o mie de lei in buzunar! eu ma refeream la "desteptaciunea" modului de viata gen: aoleu, sa ma aranjez ca altfel se uita la altele.isi gaseste amanta daca nu ma rujez.


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">id="right"> Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">
id="quote">id="quote">Super bancul!De acord cu tine. Daca te aranjezi de frica sa nu cumva sa te insele, e grav(mai bine divortezi).Dar nici sa-l "condamn" pe bietul om, ca zi de zi cind vine acasa sa ma gasesca oricum. In momentul cind ii deschid usa ma vede pe mine si abia dupa asta incep sa comentez ultimul capitol din Noica[:D][:D]eu cred ca majoritatea oamenilor e iubitoare de frumos. Ma gindesc numai citi bani, timp si energie cheltuim sa ne aranjam casa. Dupa aia, ce facem? Ne tiriim halatul rupt prin casa aia frumoasa?" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu trebuie sa recunosc ca-mi place sa fiu aranjata, in casa , la job, cand duc lada de gunoi, cand merg la alimentara, etc.Imi plac bijuteriile, parfumurile bune, cremele (fata+corp)si nu ezit sa le folosesc chiar si daca stau in casa.Parerea mea (chiar daca unele nu sinteti de acord)e ca o femeie trebuie sa fie aranjata si atenta cu aspectul ei exterior, chiar daca are un job, 1-2 copii, un sot.E vorba despre respectul fata de persoana ta in primul rand.Imi cer scuze ca poate am fost prea directa.

 

MG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ok, multam de raspunsuri. Ideea era: eo, femeie care nu da tri lei pe haine (adik imi cumpar numa cand "nu se mai poate", si atunci preferabil sa fie ceva comod, dar in acelasi timp nice si preferabil intr o culoare neutra ca sa mearga cu restul hainelor mele in culori neutre :D) gasesc pe super cavalerul pe cal alb al visurilor mele. Decat ca domnu, dupa sa zicem o saptamana de convietzuire zice "ahhhhh...nimic nu ma dezgusta mai mult decat o femeie cu masca pe fatza...". Eo bag la cap si incerc sa evit cat mai mult momentul, dar inevitabil , o data se produce. Cum am sa ma simt eo, stiind ca l am dezgustat pe cavalerul visurilor mele? Bine, asta e o situatie ipotetica (povestea s ar termina la faza cu " ma dezgusta etc.").

Si da, as putea sa imi regasesc feminitatea pierduta, sa incep sa imi cumpar tzoale de interior dragutze, sa imi fac unghiile la picioare (cu rushine va spun ca nu au mai vazut oja de aproape 4 ani, cred)si sa stau tot timpu cu stresul "cum sa fac sa ma ascund mai bine cand ma "infrumusetez"". M as simti nefericita pur si simplu. Nu zic ca m as coafa respectiv epila "in spite" in fatza lui tot timpul. Vreau sa spun ca daca o data se intampla, nu vreau sa vad nici o privire dezgustata pe fatza dumnealui.

Evident, vorbesc despre mine si probabil sunt un caz pierdut pentru omenire.

Pe scurt, primul mesaj din acest subiect este absolut jignitor. Nu ii poti pretinde femeii care iti face crapelnita, iti spala chilotzii si iti creste copii (vorbesc la general, nu de tine, Rufus), femeii care iti face ceai cand esti bolnav si te vede stergandu tzi mucii sa faca toate astea super aranjata. Eventual ea sa nu fie niciodata bolnava, niciodata nepieptanata, niciodata obosita. Bullshit. "aspectul permanent aranjat al amantei".Crap.Atunci de ce nu facem o casnicie precum cea descrisa de Drumes in "Elevul Dima dintr a 7 a", avem apartamente separate si ne vedem cu program...

 


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">

[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ocebineid="red"> fetelor nu e parerea mea personala asa ca nu trageti in mine. Insa am tupeul sa ii intreb pe barbati de ce isi inseala nevestele ( si credeti-ma multi o fac). Raspunsurile sunt din cele mai variate, de la " pai e asa, o chestie masculina, instinctiva, noi ne ducem la alta doar pentru sex, ca pe nevasta o iubesti, dar deh, barbatul trebuie sa insele ca asa e facut el de natura", pana la.... "pai daca nevasta-mea tot timpul acuza dureri de cap, nu mai e ca la inceput, nu se mai ingrijeste, s-a ingrasat, s-a mutatin camera cu copilul" Motivele sunt superficiale pentru noi femeile insa pentru ei sunt suficiente. Si da, sunt prea slabi ca sa rupa o relatie din motivele mai sus mentionate, dar nu da vina pe femeile care o patzesc si care nu au habar de asta ( sau refuza sa aiba habar)

 

Eu nu ma bazez pe iubirea vesnica a sotzului meu, desi mi-a jurat-o. Am invatat sa nu mai cred in certitudini, promisiuni si actele care ma leaga de el. Ce am de facut? Sa fiu asa cum am fost la inceput, sau de ce nu , sa fiu mereu alta. Bla, bla-uri cu imi iubeste sufletul si mintea si nu mai stiu ce.. deja nu mai sunt pentru mine. Cand m-a cunoscut eram o femeie frumoasa, slaba, calda. Sunt convinsa ca se asteapta ca toata viata sa fiu asa, sau macar sa imi pastrez cat de cat imaginea. Nu ma mint singura ca s-a indragostit de sufletul meu. Ce a cunoscut ulterior, a facut ca relatia noastra sa fie minunata si sa duca la casatorie, dar pot sa ma bazez pe asta? Sunt cupluri care divorteaza dupa 20 de ani de convietuire si descopera ca de fapt nici nu s-au cunoscut.

Dar repet, ceea ce fac, fac in primul rand pentru mine si apoi pentru sotzul meu.

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...