Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

eu cred ca un barbat se poate plicitisi si de cea mai splendida si aranjata femeie din lume. e ca si cum ti-ar placea pizza la nebunie, dar nu poti manca doar pizza. trebuie sa mai fie ceva care-l tine langa noi, si acel ceva nu poate fi cuantificat sau stabilit in formule.

 

p.s-marc anthony a fost casatorit cu o miss universe, cu care a facut si copii. a parasit-o pt. JLo, ce-i drept-alta femeie splendida. eu sunt de parere ca si ea va avea o "urmasa".[}:)]id="teal">id="Comic Sans MS">

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Teodora D.

eu cred ca un barbat se poate plicitisi si de cea mai splendida si aranjata femeie din lume. e ca si cum ti-ar placea pizza la nebunie, dar nu poti manca doar pizza. trebuie sa mai fie ceva care-l tine langa noi, si acel ceva nu poate fi cuantificat sau stabilit in formule.p.s-marc anthony a fost casatorit cu o miss universe, cu care a facut si copii. a parasit-o pt. JLo, ce-i drept-alta femeie splendida. eu sunt de parere ca si ea va avea o "urmasa".[}:)]id="teal">id="Comic Sans MS">


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
id="quote">id="quote">Offtopic rau de tot : cine e Marc Anthony ? si cine JLo ?Mik.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by denizel

Da' oare de ce in perioada primelor intilniri nu puteam sa adormim gindindu-ne la cum o sa ne imbracam a doua zi? Oare atunci nu erau suficiente personalitatea si inteligenta noastra?De ce acum ii suspectam de lipsa de "desteptaciune" pe cei carora le-ar face placere sa ne vada si altfel decit ca dupa o migrena? [:D] - chestia cu migrena se aplica la mine. Dupa ce 3 zile la rind fac naveta intre pat si baie, parca simt nevoia sa recuperez si sa arat si eu mai draguta[hippi]" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.


id="quote">id="quote">Denitzel crede-ma draga mea, ca eu VECI nu am fost in situatia sa nu pot dormi la gandul cu ce ma voi imbraca, nici in perioada primelor intalniri cu sotul, nici in perioada primelor intalniri cu cei dinainte [8D], ma crezi, nu ma crezi, asta sunt.Si chiar au fost suficiente personalitatea si inteligenta, te asigur.Asa ca Ano, relax puiule ca sunt barbati si barbati.Acu tu nu esti in Ro, vezi, ca pe acolo pe unde esti tu acu barbatii sunt mai altfel, nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa inceapa in urma postarii o discutie adiacenta, dar adevarul e ca in alta cultura, asa, mai V, barbatii in marea lor majoritate vad mai mult decat invelisul exterior, se uita mai mult decat la cat esti de "buna", si nu zic asta sa vb degeaba, o zic din EXPERIENTA, caci am trait si in Ro si in alta tzara si stiu.[hia]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa fim seriosi, ca citii de oja, de cand e lacul de unghii pe unghiile de la picioare culmea elegantei?

Este adevarat, la o femeie IN VARSTA , da, sa zice, dar mie personal nu-mi sta bine mazgalita pe unghii si mie nu-mi place sa imi vopsesc unghiile.Unghiile mele sunt taiate scurt, ingrijite, foarte rar date cu lac transparent, dar ATAT.

Sa fiu sincera prea multe popotzonari merg ori la o pustoaica de liceu ori la tinuta de seara ori la babe, in viatza de zi cu zi, mai ales aici in NL, as arata ca iesita din camp cu asemenea artificii pe mine, in nici un caz extrem de pusa la punct.

Unghiile de la picioare date cu oja rosie sau maro nu-mi place absolut de loc, in nici un caz nu mi se pare culmea elegantei.

 

Gusturi...in fine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

slakje cred ca esti putin suparata si chiar nu stiu pe cine. Unghii facute nu inseamna culorile curcubeului daca la asta te-ai gandit, exista lac incolor, sau o manichiura/pedichiura frantuzeasca daca stii despre ce e vb. Si daca tzie PERSONAL nu-ti sta bine mazgalita pe unghii, mie PERSONAL mi se pare culmea decentei sa ai unghiile facute frumos cu un lac incolor sau chiar french. SI nu sunt IN VARSTA.

Te vezi bine si te simti bine nefardata, ojata, pieptanata? E ok. Ii place sotzului tau asa? E si mai ok.

Nu cred ca fardurile si bijuteriile sau alte accesorii sunt pentru babe. PAi atunci de ce naiba se mai fac toate astea, cand pur si simplu am putea sa fim la fel ca ei? Ca tie iti place casual/sport sau mai stiu eu ce, e fix cum te simti tu, si nu cum ar fi mai bine sau indicat pentru o femeie. Pentru femeile care simt ca trebuie sa mearga la coafor de 3 ori pe saptamana, sa poarte tocuri 24h si fusta scurta, e iarasi cum simt ele ca e bine pentru persoana lor.

 

Personal? Mi-e dor de vremurile cand puteam purta tocuri toata ziua si cand eram tot timpul eleganta. Din pacate nu ma mai tzin picioarele sa alerg toata ziua sa urc si sa cobor etaje de 50 de ori pe zi.

Dar nu renunt sa-mi aranjez parul macar o data pe saptamana ( mi-l fac singura in fel si chip), nu renuntz la unghiutze care sunt DA', scurte dar lacuite tot timpul, nu ma suport nici o zi cu blana pe picioare sau in alte zone. Cat despre machiaj? Chiar daca nu se vede.. el e de intretzinere si trebuie sa fie acolo.. Crema mea antirid, gloss-ul meu de buze si anticearcanul meu minunat. Nu-mi place mie sa ma uit in oglinda si sa-mi vad mutra obosita si cazuta. Si daca mie nu-mi place, atunci nici lui nu pretind sa-i placa.

Si toate astea in conditiile in care desi nu am un copil, muncesc 10-12 ore pe zi si am si o casa de intretzinut.

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by slakje

Acu tu nu esti in Ro, vezi, ca pe acolo pe unde esti tu acu barbatii sunt mai altfel, nu vreau sa jignesc pe nimeni sau sa inceapa in urma postarii o discutie adiacenta, dar adevarul e ca in alta cultura, asa, mai V, barbatii in marea lor majoritate vad mai mult decat invelisul exterior, se uita mai mult decat la cat esti de "buna", si nu zic asta sa vb degeaba, o zic din EXPERIENTA, caci am trait si in Ro si in alta tzara si stiu

 

======================

 

asta e o generalizare deplasata si jignitoare ref. la barbatii din ro...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten f bun care locuieste in Germania de 10 ani. Si intr-o zi imi spune asa. "Mai, sa stii tu ca nemtii sunt cei mai potenti barbati din lumea asta". Eu de colo "hai ma lasi, de unde ai scos-o si pe asta?" El: "Pai ca sa [sex] muntii aia de femei, trebuie cu adevarat sa fii potent"

 

HAi sa nu ne mai ascundem dupa desht da' dincolo se nu se uita la invelish pentru ca nu prea au ce vedea. Ceea ce la noi reprezinta obisnuinta ( femei frumoase) in alte tari e raritate. Si atunci mi se pare normal sa te uiti

SI eu ma uit dupa femei frumoase. Mie imi place sa vad si intorc capul dupa tipe bine, ei de ce nu s-ar uita? Suntem femei ce naiba!! Maimutze poate mai sunt inca barbatii. Lor nu le pretindem prea multe ( epilat, muschi, talie, fund), dar noi? Cum ar mai fi lumea asta cu toate femeile imbracate in jeans, cu parul strans in coada sau tuns, cu un tricou lejer si in pantofi sport?

 

cami

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...