Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

Eu am observat o diferenta dintre femeile din Romania si cele de aici, in sensul ca astea de aici marea majoritate nu se machiaza, nu poarta tocuri, umbla sleampete, cu parul nearanjat, nu-si fac unghiile.Am observat si io ca de cand sunt aici era aproape sa dau si am dat putin in extrema asta de aici, in sensul ca nu ma mai strofoc atata sa ma aranjez, cum o faceam in tara.M-am obisnuit sa nu-mi mai fac unghiile, lucru pe care acasa il faceam sau macar o manichiura frantzuzeasca, care-i tare la moda in Ro.Am vazut ca se poarta si niste chestii faine pe unghii, lipite cred.Slakje, nu te supara pe mine dar poate ca te influenteaza si "moda" asta vestica!!Eu am incercat cat am putut sa nu cad in extrema asta.

Taica-meu cand a venit aici, chiar a zis ca ce urate-s suedezele, ca a vazut doar cateva mai rasarite.E proaspat venit din Ro asa ca el isi da seama mai bine, eu deja m-am obisnuit cu ele.

In orice caz, cand merg in Ro, nu indraznesc sa ies pe strada, imbracata asa cum ies cateodata aici.

Adevaru-i ca romancele sunt si frumoase si cochete si nu o zic doar eu!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Io in 26 de ani de viata nu mi-am facut niciodata unghiile, pt ca nu se potriveste cu cantatu la pian, tre sa fie scurte si naturale:))

da nu ma simt deloc sleampata din cauza asta.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Idora, nu ma refeream la postarea ta, doar ca am inceput sa-mi pun probleme[:D]

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Idora

Nu suport femeile slabe care asteapta ca barbatul sa faca totul, eventual si mancare.Accept din cand in cand sa gateasca dar asta sa nu devina o obisnuinta.


id="quote">id="quote">

 

uoau, de fapt trebuia sa ma astept la asa reactie, e deja tipica pe zona. de fiecare data cand cineva generalizeaza, incepand cu judecati de valoare, si ma trezesc si eu sa ripostez, in lipsa de ocupatie, sugerand ca exista si alta fatza a lucrurilor decat in alb si negru, dupa aia se deschide si mai tare robinetul la generalizari. incep sa ma simt ca ghinion iliescu, pe bune. :-))id="size1">

 

draga mea Idora, nu o sa-mi arunc si eu acum CV-ul si autobiografia, enumerand cate lucruri stiu sa fac si am facut in viata, pentru ca in materie de dragoste (recte, de ce te iubeste barbatu'), listele astea sunt complet inutile. dupa merite, ar trebui sa ne iubeasca niste supermen, nu? ca barbati asa la inaltimea cuielor pe care stim sa le batem in perete nu prea s-ar gasi, corect? [:D] ideea e ca nu prea inteleg pe cine intereseaza ce fel de femei suporti tu si ce etichete ai tu de impartit, in necunostinta de cauza. replic, pentru ca la faza asta m-am simtit cu musca pe caciula. eu chiar astept ca sotul meu sa gateasca si cand nu o face, imi lasa bilet cu scuze in bucatarie si cu o solutie alternativa. [:D] nu intru in detalii sa-ti dau socoteala de ce se intampla asa in familia noastra, ca nu ti le datorez. nu ma deranjeaza ca, in opinia ta, is o femeie slaba, ma deranjeaza in principiu ca schimbi cursul si tonul discutiei (era lejera pana acum) spre vulgaritate. caci vulgar e cand iesi pe ulita si strigi sa te auda toate lelitzele ca tu nu le suporti, pentru ca nu isi traiesc viata dupa ideile tale. pana acum ne spusesem parerile, de-acum se poate vedea ca fetele au intrat deja in defensiva (si inclusiv in agresivitate, un pic asa). e chiar pacat, ca fiecare si le stie pe-ale lui si daca unii soti isi accepta si isi iubesc femeile asa cum vor ei, zau daca e cazul sa stabilesti tu diagnostice.[cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Originally posted by lena

Slakje sincer chiar daca barbatii din Vest sunt diferiti, crede-ma ca si unora dintre ei le plac femeile aranjate...nu la toti evident, si cum sa discutam asa subiect vast fara a defini cateva chestii.Bineinteles ca le plac femeile aranjate, dar hai mai Lena, iti dai tu si singura seama la ce ma refer, romancele is in stare sa nu manance 1 sapt decat o felie de paine unsa cu margarina numai sa fie slabe batz, sa aiba ultimul racnet de cizme si ultima aparitie in materie de garderoba, si in general acolo felul cum iesi imbracada "denota" pozitia sociala si salariul...etc, nu te supara pe mine ca-ti spun dar eu pusa la punct si cu haine frumoase, cand merg in Ro nu-mi vine sa cred cand vad tipele prin magazine cum arata imbracate, zici ca tocmai sunt pe drum inspre bal sau nunta, de fapt ele merg la piatza cu plasa in poseta, hei, nu toate dar muuuuuuulteeee, si cocotzate pe tocuri de 12, etc.Sa nu cadem in extreme, dar asta-i ceea ce eu cred si ceea ce eu cu ochii mei orbi vad.Idora : mie nu mi-a placut niciodata lacul pe ungii dat in miezul zilei , rosu , pe mainile mele cel putin.Sincer, nu am nimic impotriva celor care folosesc, pe mine nu m-a influentzat moda V , asa am fost dintotdeauna.Acum sa va imaginati ca-s vreo sleampata, urata si ingalata...[:D][berica], in fine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

"Taica-meu cand a venit aici, chiar a zis ca ce urate-s suedezele, ca a vazut doar cateva mai rasarite.E proaspat venit din Ro asa ca el isi da seama mai bine, eu deja m-am obisnuit cu ele.

In orice caz, cand merg in Ro, nu indraznesc sa ies pe strada, imbracata asa cum ies cateodata aici.

Adevaru-i ca romancele sunt si frumoase si cochete si nu o zic doar eu!!"

 

 

Si acum cine spunea ca jignesc barbatii romani, uite exemplul, Idora iubita([olala][pup]) nu te supara pe mine ca dau citat din postarea ta, si din ce a spus tatal tau, dar e concludent.

 

Nu este adevarat, suedezele sunt femei foarte frumoase, inalte, bine facute, curate, cu dinti curati si frumosi datorita conditiilor ridicate de trai si igiena, etc, independente.

Depinde ce vede un barbat frumos.

Eu cand merg in Ro toti fostii colegi ma intreaba: da auzi, tu nu te vopsesti? La ce sa ma vopsesc , caci am un par f frumos, sunt tanara, deocamdata NU AM NEVOIE, Lena, chiar tu mi-ai spus-o odata(sa nu ma vopsesc) , dar de, in ochii baietilor din Ro, fostii mei colegi, asa as fii culmea frumusetii, daca m-as face roscata, sablon.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by cami30

slakje cred ca esti putin suparata si chiar nu stiu pe cine. Unghii facute nu inseamna culorile curcubeului daca la asta te-ai gandit, exista lac incolor, sau o manichiura/pedichiura frantuzeasca daca stii despre ce e vb. Si daca tzie PERSONAL nu-ti sta bine mazgalita pe unghii, mie PERSONAL mi se pare culmea decentei sa ai unghiile facute frumos cu un lac incolor sau chiar french. SI nu sunt IN VARSTA.Te vezi bine si te simti bine nefardata, ojata, pieptanata? E ok. Ii place sotzului tau asa? E si mai ok. Nu cred ca fardurile si bijuteriile sau alte accesorii sunt pentru babe. PAi atunci de ce naiba se mai fac toate astea, cand pur si simplu am putea sa fim la fel ca ei? Ca tie iti place casual/sport sau mai stiu eu ce, e fix cum te simti tu, si nu cum ar fi mai bine sau indicat pentru o femeie. Pentru femeile care simt ca trebuie sa mearga la coafor de 3 ori pe saptamana, sa poarte tocuri 24h si fusta scurta, e iarasi cum simt ele ca e bine pentru persoana lor.Personal? Mi-e dor de vremurile cand puteam purta tocuri toata ziua si cand eram tot timpul eleganta. Din pacate nu ma mai tzin picioarele sa alerg toata ziua sa urc si sa cobor etaje de 50 de ori pe zi. Dar nu renunt sa-mi aranjez parul macar o data pe saptamana ( mi-l fac singura in fel si chip), nu renuntz la unghiutze care sunt DA', scurte dar lacuite tot timpul, nu ma suport nici o zi cu blana pe picioare sau in alte zone. Cat despre machiaj? Chiar daca nu se vede.. el e de intretzinere si trebuie sa fie acolo.. Crema mea antirid, gloss-ul meu de buze si anticearcanul meu minunat. Nu-mi place mie sa ma uit in oglinda si sa-mi vad mutra obosita si cazuta. Si daca mie nu-mi place, atunci nici lui nu pretind sa-i placa. Si toate astea in conditiile in care desi nu am un copil, muncesc 10-12 ore pe zi si am si o casa de intretzinut.cami


id="quote">id="quote">suparataaaaaaaaaaaaa????????????? euuuuuuuuuu?fii serioasa, haha, nici vb.[:D][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...