Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adrienne12
quote:Originally posted by cami30

Cum ar mai fi lumea asta cu toate femeile imbracate in jeans, cu parul strans in coada sau tuns, cu un tricou lejer si in pantofi sport?cami


id="quote">id="quote">Ar fi firma de software. Microsoft or something.
id="quote">id="quote">[cool][:-)))][:-)))][:-)))]Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag si eu insa nu pot sa ma abtin. Treaba cu cochetareala si obsesia aspectului este mai romaneasca decat bibeloul de pe televizor. Palaria jos fetelor care au timp dimineata cu ochii carpiti sa se gandeasca primul lucru la cum arata, cand se intorc de la munca sa o ia de la capat, vezi doamne, ca altfel nu se mai uita sotul la ele.

 

Mi se pare in primul rand o lipsa de incredere si respect in propria persoana, daca confundam cochetaria cu succesul si siguranta de sine.

 

Ma scuzati de accesul de feminism insa daca casnicia mea ar depinde de felul in care arat cand se intoarce sotul de la munca as ramane neatinsa si neprihanita toata viata.

 

Si da, sunt cu haine vechi, patate (altfel nu pot), nemachiata (98% din timp), cu cearcane (sunt in luna a 9 de sarcina), cu moloz pe haine (am un santier de urmarit), unghiile nefacute, parul prins intr-o coada amarata si zau daca mi-e stirbita feminitatea. ca sa nu mai spun ca mai si ragai...

Nu intorc priviri pe strada si nu sufar. Iar barbatul meu ma alinta cu diminutive animale iar pentru mine asta e de ajuns.

 

 

Poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu Sofia.

Mi se pare o naivitate sa contezi pe "dichiseala" pentru siguranta.

Nu-mi vine sa cred ca un barbat (Rufus) vorbeste despre "binecunoscuta parere" ca fidelitatea depinde de cat de aranjata e nevasta. In general femeile au obsesia asta. L-am intrebat pe sotul meu si mi-a zis ca daca m-ar vedea super-aranjata ar crede ca nu presteaza suficient de des [:)] . Si ce e drept, foarte rar observa ca m-am vopsit (de unghii si sprancene nu zic, nu vede niciodata) sau lenjeria mea noua.

Observa ca sunt prost dispusa, ca sunt bolnava, depresiva, artagoasa. Si asta l-ar face sa se uite dupa altele.

 

J 23+

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sofia, ai pus punctul pe I.

Problema nu este daca esti sau nu aranjata si dichisita ca femeie, ci motivele pentru care vrei sa fii dichisita. Daca as sta juma' de zi in fata oglinzii doar pentru ca mi-e teama de concurenta, inseamna ca as avea (eu) o problema. Si anume la cap.

Stai sa vezi ce pleata bogata si stralucitoare ai dupa ce ai construit doi copii in doi ani, stai sa vezi ce important e sa fii sexoasa si focoasa dupa 2-3 luni in care te alearga doua zgatii zi si noapte (ca n-au program sincron, nuuuu!), si sa vezi ce fain stai cu moralu' cand singurele iesiri in oras sunt juma' de ora in Billa cu lista-n mana ca altfel uiti si cum te cheama!

Si, sa fim seriosi, daca un barbat vrea sa insele va gasi intotdeauna motiv: ailalta face sarmale mai bune, e mai blonda, mai suava, mai slaba sau din contra, mai plinuta (domnul poate descoperi brusc ca ii plac femeile rubensiene), sta in firea barbatilor sa nu-si asume vina si sa-si doreasca prajitura din vitrina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Andrada - gind la gind cu bucurie!!!

 

Si ca sa raspund si "chestionarului" eu una am zile bune si zile proaste, zile cind ma aranjez si acasa (nu in rochie de seara si cu cercei lungi cu siguranta [:D]) si la job, sint zile in care imi trintesc ce nimeresc (traducere: pantaloni de trening vechi, pulovere largi sau tricouri patate) pe mine si gata. Sint zile cind am chef sa ma machiez si zile cind abia ma uit in oglinda cind ma spal pe dinti. N-am o regula si basta, depind de vreme, de anotimpuri, de cantitatea de munca, de bani, de timp, de racelile lui Luca si probabil de pozitia lunii in semnul meu zodiacal...[:D]

 

pup u,

Andra

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Andrada

Incerc sa imi inchipui ce anume l-ar face pe sotul meu sa intrebe pe un site 99% de sex opus lui despre chestii absolut personale.Ce a intrat in el, de l-ar interesa dintr-odata daca femeile de pe site sint epilate pe sub training in casa? AL’amore che move il sole e l’altre stelle. Camera lui Marcu


id="quote">id="quote">intrebare intrebatoareeeee[olala][majoreta]dadaid="red"> [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Da...si eu ma intreb ce le face pe unele dintre voi sa se revolte la ideea ca barbatii le pot aprecia (sau nu) in functie de felul in care se ingrijesc...
id="quote">id="quote">

 

Rufus, accepti un raspuns barbatesc? vorba catavencului, pentru ca barbatii nostri is mai inteligenti decat barbatii altora, deci pentru ca avem ceva mai multe pretentii de la creierul barbatilor nostri, de-aia. deci problema nu e cu barbatii nostri, dupa cum bine ai observat, ci cu tine si cu cei care gandesc ca tine. suntem in misiune apostolica pe topic, vrem sa convingem si alte femei sa-si traiasca viata asa cum merita, nu mereu la panda cu strategii artificiale sa nu carecumva sa-si piarda barbatii pentru ca s-au aranjat pentru ele insele, nu pentru ei. cine vrea costumatie si actorie, sa se duca la teatru. casnicia e altceva. ar fi prea simplu ca succesul casniciei sa tina doar de spoiala asta care te obsedeaza, vad, pe tine. ca altfel nu ai reveni cu aceeasi insinuare ca umblam sleampete, cand ti s-a explicat clar ca nu umblam sleampete, dar ne aranjam din cu totul alte motive decat alea de care zici tu: sa nu ne pierdem barbatul sau sa-i satisfacem asteptarile de macho. dragostea adevarata trece din stadiul in care muncesti sa ramai dezirabila exclusiv sexual 24 din 24 la cel in care, desi te aranjezi, esti disponibila psihic si afectiv totalmente pentru omul de langa tine. de-aia unii si-ar da si viata din iubire. si nu pentru ca iubita sau iubitul umbla machiati prin casa. ti s-au dat si exemple de femei aranjate (alea de la holiud) care imbatranesc singure si nefericite. iar tu raspunzi in doi peri, continuand cu insinuari aiurea, acum pe bune si sa ma scuzi ca ti-o zic. dar mi se pare ca noi am discutat degeaba, tu tot pe-a ta o tii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...