Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adrienne12

Dragelor si scumpilor, eu il inteleg pe Rufus si ca barbat si pt. ca sintem de virste apropiate. Rufus lucreaza intr-un domeniu unde are de a face zilnic cu femei care se fac frumoase. Curiozitatea lui e pe jumatate profesionala. Cealalta tne de natura barbateasca cred. Hai sa fac o analogie culinara. Cu totii avem feluri de mincare preferate dar ne plac si mai mult cind sint prezentate frumos, pe fata de masa si cu servetel, decit pe o musama cojita in bucatarie, in alte zeci de mirosuri de mincare. Mincam intii cu ochii. Fireste ca nu asta e cel mai important lucru, ci gustul, dar aspectul exterior conteaza. Chiar f. mult as putea spune. La un interviu pt. un job de pilda, intre 2 candidati la fel de bine pregatiti si cu aceeasi experienta va fi ales cel care a facut (fizic) o impresie mai buna etc... Acasa in familie curatenia locuintei si aspectul ingrijit al partenerilor nu pot decit sa contribuie la o atmosfera de familie sanatoasa. Fireste ca nimeni nu poate fi machiat 24/7 dar in general e vorba (din cite am inteles eu) de o tinuta decenta, curata si ingrijita.


id="quote">id="quote">Io zic sa mai citesti o data de la capat....In primul rind mi se pare simplista analogia cu mincarea...si nu la locul ei deloc. Aici nu se dezbate "frumos" vs. "cojit""...ci principiul conform caruia o femeie trebuie doar sa incinte okiul berbatului 24/7. Scuze daca nu vreau sa fiu privita in casnicie intr-un mod atit de simplist. Conchita...cum adica tie rusine ca ti-a dat cu ruj in lipsa barbatului...doar ai fost afara, cineva a trebuit sa te admire[:D]Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.Pozele Noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ii dau dreptate lui adrienne. Conteaza totusi si ambalajul.

Credeti-ma, stiu ce spun. Am 15 ani de casnicie(fericita).

Aici nu a sustinut nimeni ca in casa tb. sa stam in rochie de bal cu crinolina si corset. au fost doar unele fete care au zis ca ele dau oaresce importanta tinutei din casa. Nu inteleg de unde s-a tras concluzia ca acele fete nu sunt apreciate asa cum ar merita. Pur si simplu, sunt unii oameni, atit femei cit si barbati, care nu se simt confortabil daca stau patati sau nepieptanati sau daca vad astfel de oameni in jurul lor.

De asemenea, nu a zis nimeni ca seara la televizor, vrea sa-si vada sotul in costum. Doar eu am zis, pe alt topic ccc ca nu-mi place sa-mi vad sotul in pijamale prin casa. V-am zis, imi creaza disconfort. El este dragut si nu umbla in pijamale. Atit> Nu se gindeste ca nu pun pret pe el daca nu-l plac in pijamale.

Nu cred ca trebuie sa privim problema asta atit de radical: nu-i place cum stau in casa, duca-se!

 

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roisin
quote:doar nu are nimeni in casa veceu care sa trebuiasca frecat.
id="quote">id="quote">Acuma, io nush' ce fel de wc-uri or fi aparut in colectia de toamna-iarna, da' la noi la oaza se folosesc doo bucati care necesita periodic o toaletare indirecta cu o chestie careia din strabuni am invatat sa-i spun perie si un detergent (de cele mai multe ori puternic mirositor a flori sau pin). E drept ca actiunea in sine seamana cu o mangaiere, dar cred ca putem sa-i spunem si gadilare, dezmierdare, alintare, ca pana la urma tot la frecare ajungem. A freca, frecare.
id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]roisin, mey, eu cind aud de frecat wc, imi imaginez o buda din aia imputita, gen Gara Basarab. De aia am zis ca nu avem in casa veceuri bune de frecat.Si uite, pe mine nu ma deranjeaza deloc sa "gidil" veceul. Chiar imi place. La noi, atit sotul meu, cit si cupilu' isi curata la locu' de munca dupa ce au terminat. Asa ca, mie nu-mi mai ramine decit sa-l dezmierd asa, usurel![:D]" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by denizel

Pur si simplu, sunt unii oameni, atit femei cit si barbati, care nu se simt confortabil daca stau patati sau nepieptanati sau daca vad astfel de oameni in jurul lor.


id="quote">id="quote">Vezi, de aici vine neintelegerea....daca refuz sa stau in casa permanent machiata si sa arat traznet ca deh...daca ma lasa barbatul pentru alta (cum Rufus implica deloc subtil) atunci automat sint o patat si o nepieptanata....Si da am pretentia ca barbatul meu sa mai abia si creier si nu doar oki...ce ar insemna si mie sa mie aprinda calciiele dupa fiecare nene "bine" care trece pe strada?Am pretentia ca barbatul meu sa vada suma a ce insemn eu, nu doar ambalajul si mai am pretentia sa-si respecte legamintul pe care l-am facut prin casatorie...nu cred ca am jurat ca vom fii impreuna doar pina cind vreo pipitza isi face aparitia.Uite eu am avut o operatie pe coaste si am ramas cu o cicatrice destul de mare (am avut o tumoare)...ar insemna ca barbatul sa faca mutre ca nu mai am pielea neintinata? Sau daca medicul imi trage decizia sa-mim scoata nodulii de la sin (pe care ii monitorizez la 6 luni fiind suspecti), ar insemna sa nu ma ii convine ca acum am si mai multe cicatrici?Mama lui de ambalaj.....[bang]Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.Pozele Noastre
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce e extrem de jignitor si badaran in mesajul initial e comparatia cu amanta.deci scopu aranjarii ar fi sa nu il pierd pe la amante pe bietu sot.

ca de aranjat se aranjeaza toate fetele.doar ca uneia ii sta bine in blugi si alteia in mini.sau macar asa se simte fiecare mai bine.

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anamaria, chiar ca este o neintelegere.

Uite, eu acum sustin doar declaratiile mele.

Eu am spus ca indiferent cit de interesante ar fi discutiile pe care le am cu sotul meu(crede-ma, chiar sunt interesante), nu cred ca nu l-ar impresiona in mod neplacut daca as fi patata sau cu unghiile ciobite(nu nedate cu oja). Atit. Nu am zis ca fac parada modei prin casa.

eu am fost deranjata cind a spus Sofia ca ea sta patata, nepieptanata si rigiie, dar sotul ei o place asa si astea care ne controlam cit de cit ambalajul nu avem incredere in noi etc.

Cred ca s-a deviat sensul discutiei si daca cineva indrazneste sa spuna ca ii pasa si cum arata este pusa la colt.

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Momaaaa, l-ati prins pe sotzul Torei aici la inghesuiala si dati cu el de pamant[alcool] Parca voi nu stiti ca asa-s barbatii, mai curiosi din fire, cu vesnice intrebari si nedumeriri. Si voi, ca niste doamne dragutze cu personalitati puternice, nu sunteti capabile sa-l ingeleti pe aproape singurul exponent care are indrazneala sa va intrebe?

 

Si ca sa raspund si la eu la topic as zice asa: ma aranjez mai ales cand singurul spectator e el[il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai, aici is mai multe brobleme dupa cum vad eu... si cred ca discutia nu se va incheia niciodata pentru ca prima broblema se refera la scari de valori diferite ale unor persoane diferite. Pen'ca, ne place sau nu, exista persoane care pun un alt pret decat noi pe anumite lucruri, de exemplu pentru unii este mai important decat pentru altii felul in care arati, inclusiv pe strada, dar si in casa, si ma gandesc ca asta nu-i musai o dovada de superficialitate, poate oamenii asa au fost educati, poate asa s-au invatat, poate lor chiar le face placere si le prinde bine sa se stie in permanenta parfumati, manichiurizati si frezati.

Important este ca cei care formeaza o familie sa aiba puncte de vedere asemanatoare, altfel apar pretentii care pot parea aberante, sau dezechilibru sau si altele mai rele.

Eu, spre exemplu, nu ma sinchisesc daca il vad pe consort toata ziua in boxeri si maieu (pijamale n-are) sau numa' in boxeri, sau numa' in maieu. [:D] In schimb ma streseaza sa-l vad absent, apatic sau plictisit, iar el e infinit mai bucuros cand sunt dispusa sa comentez nush' ce articol de pe slashdot, ori sa urmarim impreuna o emisiune despre avioane, zgarie-nori sau masini decat atunci cand ma expun precum o gaza de la Antipa afisand o freza noua (pe care nici macar n-o remarca), o manichiura impecabila (inutil sa mai spun...) sau chiar o fusta mai scurta. [:)]

 

Pe mine m-a deranjat intrebarea si perspectiva ce ni s-a aratat in primul mesaj, ceva la modul "sunteti constiente ca daca nu va bibiliti non-stop sotul vostru are toate motivele sa-si caute amanta"?

Acuma vin si intreb si io, ca proasta, chiar daca m-as bibili, m-as imbigudia, vopsi si cremui non-stop, tot ar aparea un moment in care m-as simti rau si eventual as voma pe covorul din fata baii, tot mi s-ar intampla sa scap o ragaiala mai sonora sau m-ar vedea, Doamne fereste (ptiu, ptiu, scuip in san!), stand pe buda (inteleg ca asta-i prilej de mari nenorociri). Sau as putea sa ma scol intr-o dimineata fara fond de ten pe moaca, cu parul valvoi sau mirosind a transpiratie (ca deh, lumea mai transpira si-n somn). Asta ce inseamna? Ca gata, sotul cel imaculat este indreptatit sa-mi caute un inlocuitor, destabilizat fiind de imaginea dintr-o data stricata si mucegaita pe la colturi a nevestei pe care o credea Mona Lisa?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...