Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

Sa fie neglijenta femeii expresia nemultumirii fata de feminismul mioritic? Adica munca si la serviciu si acasa pana simti ca nu mai poti si nu vrei decat sa gasesti un colt de pat unde sa cazi bustean pana a doua zi cand o iei de la capat?

Ei da, eu si o parte din doamnele cu care am discutat ne-am saturat de egalitatea in drepturi, nu mai vrem serviciu, vrem sa stam acasa, sa crestem copii si sa fim imbaiate, parfumate si dornice de nebunii la venirea sotilor acasa, bineinteles dupa ce am umplut masa de bucate, am spalat vasele, culcat cupii si facut masaj la talpi la consortu obosit.

Doar ca intretinerea, creme, sampoane, farduri, desuuri costa.

Isi permite oare barbatul autohton asa ceva?

Nadina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

in "Be cool!" cu John Travolta si Uma Thurman , exista o replica acolo referitoare la o femeie: "Arati bine, dar ai ajuns la 30 de ani si ar fi bine sa ai si personalitate!"

Cu alte cuvinte, poti sa arati ca scoasa din cutie tot timpul, dar daca nu poti deschide gura sa faci o conversatie inteligenta, nu-ti foloseste la mare lucru frumusetea...

Cica oamenii se despart atunci cand nu mai au ce-si spune...statistica demonstreaza ca majoritatea cuplurilor au probleme cand inceteaza comunicarea nu cand femeia s-a ingrasat...sau a uitat sa se machieze..

 

Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by andrath

in "Be cool!" cu John Travolta si Uma Thurman , exista o replica acolo referitoare la o femeie: "Arati bine, dar ai ajuns la 30 de ani si ar fi bine sa ai si personalitate!"Cu alte cuvinte, poti sa arati ca scoasa din cutie tot timpul, dar daca nu poti deschide gura sa faci o conversatie inteligenta, nu-ti foloseste la mare lucru frumusetea...Cica oamenii se despart atunci cand nu mai au ce-si spune...statistica demonstreaza ca majoritatea cuplurilor au probleme cand inceteaza comunicarea nu cand femeia s-a ingrasat...sau a uitat sa se machieze..Andreea


id="quote">id="quote">EXACT !!! Barbatul meu nu m-a luat de nevasta pt ca eram o papusa aranjata si scoasa din cutie, ci din cu totul alte motive ... Evident ca daca asta ar fi fost motivul, si dupa casatorie ar fi constatat ca "afara-i vopsit gardul si-nauntru ...", s-ar fi considerat pacalit si ar fi cautat in alta parte (vezi amanta) ceea ce eu nu i-as mai fi oferit. Dar o casatorie nu se intemeiaza pe asta, cred eu, ci trebuie sa poti fii in largul tau cu omul cu care stai o viata ... pai cum altfel poti atinge un anumit grad de intimitate?Machiajul in casa, coafatul si chiar parfumatul mi se par putin exagerate si nepotrivite cu ceea ce faci in casa.Daca barbatul isi cauta o amanta, inseamna ca ceva din casnicia lui nu merge. Daca baza acestei casnicii o constituie aspectul fizic, atunci intr-adevar, daca te neglijezi risti sa pierzi terenul in fata amantei (in paranteza fie spus, oricind se va gasi o fata mai tinara si mai frumoasa ca tine); daca insa ai alta baza, atunci nu aspectul fizic duce la deteriorarea casniciei, ci altele ...Boghihttp://community.webshots.com/user/bogdanai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt iubita pentru ceea ce sunt, nu pentru fardurile pe care le pun...pentru tocurile pe care le port, etc...

 

Dar...:

1. Sunt o femeie cocheta, mereu ies din casa aranjata, fie ca merg la serviciu, fie ca merg la piatza sau preiteni, in tinuta sport...

2. Inainte de punctul 1...sunt o femeie curata si tin la asta mai presus de orice, in orice moment al zilei, inclusiv acasa.

3. Imi plac hainele cu gust, asortate cu gust, si imbracate adecvat situatiei (Bravo Slajke, urmatoarea tocanitza o fac pe tocuri cui, poate iese mai buna![:D][:D][:D])id="blue">

4. Am momente in care sunt provocator (lejerie sexi) sau chiar sumar imbracata...si clar asta face placere sotzului meu...

 

Dar sa nu uitam...o sotie poate fi si amanta...insa o amanta niciodata o sotie (decat daca e ceruta de sotie...[:D])...

 

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bogdanai, fondul a ceea ce sustii tu este adevarat. Totusi, de ce sa te neglijezi pt. ca nu conteaza aspectul fizic?

Atunci cind stai acasa nu te ocupi exclusiv de cratita si mop. De exemplu, cind stau la taclale cu sotul meu, chiar daca ne antrenam intr-o discutie super-interesanta, nu cred ca nu ar fi oarecum neplacut atins daca as avea unghiile ciobite sau tricoul patat sau parul ingrasat. Ar fi caraghios sa stau pe tocuri si in rochie de cocktail, da' nici cum o fi, ca nu conteaza.

Si ce daca folosim parfum cind stam in casa? [biz]

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Oana_B
quote:Originally posted by RufusUau, ce femeie! Asa mai zic si eu!Sau era o gluma?[:0]
id="quote">id="quote">Cum adica "asa mai zic si eu"? Asta iti doresti de fapt?[:D], asta isi doresc barbatii?[sm]Oana_B[foto]
id="quote">id="quote">Ei, Oana, chiar cu mintea mea inceata de barbat am relizat ca este o glumita. Incercam sa fac si eu una...Trecand peste acest aspect, imi dau seama ca este imposibil ca un om (barbat sau femeie) sa fie perfect, deci si in acest domeniu nimeni nu poate avea pretentia perfectiunii. Ma bucur ca unele din voi v-ati pus problema semnalata de mine la modul serios, pentru ca in ciuda mistourilor de rigoare, toate stiti ca pe barbati ii atrage in primul rand aspectul femeii si apoi intra in detalii.Daca dati la o parte extremele din descrierea lui Slakje, pe mine personal nu ma sperie o astfel de femeie (virtuala). In plus, o astfel de stacheta ridicata il face si pe barbat sa fie atent. Sau chiar foarte atent. Din pacate, in cele din urma un barbat devine atent si la opusul medaliei, adica la faptul ca unele credeti ca daca tot va stie asa cum sunteti (ca va cunoasteti de o groaza de vreme) trebuie sa va accepte oricum.http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by denizel

symaco,[cheers][cool].Da' cum adica stie el ca nu esti o doamna etc...?Ce faci mai cu bietu' om?[vrajitor] [:D]" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.


id="quote">id="quote"> pai vroiam numai sa zic ca stia ce si-a luat asa ca de ce ar face figuri acu si ar cauta o alta[alcool],sunt tanara,frumoasa,naturala si modesta asa ca numai sa incerce[sm][sm]![neand][:D][:D][:D] dar asta nu inseamna ca le critic pe fetele care se ingrijesc,dimpotriva[asia]in fata lor! ps:scria cineva mai sus de dusurile zilnice,io astea le-am trecut la igiena nu la infrumusetare!da ma simt sa va zic ca si io ma spal cel putzin odata pe zi,asta ca sa nu credetzi altceva[:D][:D][:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

 

 

 

Ei, Oana, chiar cu mintea mea inceata de barbat am relizat ca este o glumita. Incercam sa fac si eu una...

Trecand peste acest aspect, imi dau seama ca este imposibil ca un om (barbat sau femeie) sa fie perfect, deci si in acest domeniu nimeni nu poate avea pretentia perfectiunii. Ma bucur ca unele din voi v-ati pus problema semnalata de mine la modul serios, pentru ca in ciuda mistourilor de rigoare, toate stiti ca pe barbati ii atrage in primul rand aspectul femeii si apoi intra in detalii.

Daca dati la o parte extremele din descrierea lui Slakje, pe mine personal nu ma sperie o astfel de femeie (virtuala). In plus, o astfel de stacheta ridicata il face si pe barbat sa fie atent. Sau chiar foarte atent. Din pacate, in cele din urma un barbat devine atent si la opusul medaliei, adica la faptul ca unele credeti ca daca tot va stie asa cum sunteti (ca va cunoasteti de o groaza de vreme) trebuie sa va accepte oricum.

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">

 

 

Rufus, am "subliniat" din postarea ta ceea ce mie mi se pare a fi cat se poate de adevarat.

 

Si, ca sa raspund la intrebarea initiala, eu cred ca o femeie careia ii place sa fie cocheta/ingrijita/atenta, atunci ea este asa si in casa, si "in afara casei", chiar daca are un sot/prieten sau nu, si chiar daca are sau nu are copil/copii. O face din respect pentru ea insasi in primul rand, si abia apoi pentru cei din jurul ei.

 

Sigur ca pot exista si momente cand nu esti tocmai "muc si sfarc" [:D]

dar acestea ar trebui sa fie doar mici exceptii de la regula.

 

Si da, Slakje a fost foarte haioasa in descrierea ei [cool], dar poate unele idei nu sunt chiar de abandonat (bineinteles, excludem "extremele", vorba lui Rufus [;)] )

 

Amalia si Vladi ( 5 ani si 3 luni )

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M am socat rau la subiectul asta..il tot citesc de doua zile si nu imi vine sa imi cred ochilor...Ashadar: orice femeie normala face cam 2 dusuri pe zi, se epileaza cand trebuie, etc. Astea sunt chestii de bun simt zic eu, le faci fie ca ai un partener sau nu.

Dar sa traiesc in fiecare zi cu stresul ca barbatul de langa mine nu ma va iubi pentru ca nu stau pe tocuri in casa si nu port non stop lenjerie de matase mi se pare masochism de a dreptul. Eu cred ca atunci cand te mariti/insori, criteriile ce tin de ..psihic, de comunicare primeaza asupra aspectului fizic.

Dupa cum bine spunea cineva, dragostea nu se termina pentru ca femeia s a ingrashat (ma dezgusta barbatii care gandesc in termenii astia, sunt femei care nu se ingrasa pentru ca mananca ccc ca porcii ci pentru ca au nascut 1 - 2 copii) sau pentru ca a vazut una mai ..parfumata, mai aranjata,mai machiata.

Farmecul unei relatii, din punctul meu de vedere, sta tocmai in a ajunge la nivelul ala de intimitate cand iubesti si sunculitele sotiei, respectiv beer belly al sotului, atunci cand sanii lasati sau cele cateva riduri de sub ochi nu te impiedica sa faci dragoste cu aceeasi placere ca ..in tinerete. Atunci cand iti place de partenera ta in trening, atunci cand partenerei ii place de tine chiar si atunci cand nu te barbieresti duminica. Da ma rog, e o parere personala...si nu vreau sa intalnesc niciodata un barbat care sa imi spuna ca "ma neglijez" numai pentru ca nu mi am tras braiele pe la oki si nu m am tencuit cu fond de ten in vederea unei partide de somn in doi in fata televizorului.

 


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">

[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...