Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

Dar nu e vorba de tocuri si toale elegante pt casa.

Doar sa arati ingrijit. Eu asta inteleg.

 

Faci curatenie, speli, calci, faci de mancare, speli pruncu iar apoi ai grija si de tine. Asta era. Sau n-am inteles eu bine???

 

Chestia e ca dupa ce le faci pe toate in casa iti vine greu sa iti mai ai grija si de tine. Zici, las' ca maine o sa am mai mult timp. Si tot asa, ramane pe ultimul loc. Ei, eu de la un timp zic Nu, las' ca o sa calc doar o data pe sapt. nu tot la 2 zile cum spala "bombonica" mea (e candy). Si uite asa, iti mai schimbi din prioritati.

 

 

 

 

[majoreta]dadaid="red"> [*]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

M-am amuzat grozav vazand raspunsurile vostre. Eu sunt de vreo 5 ani cu sotul (doar de 1 an casatorita) si am observat la mine o anumita "delasare". Nu e vorba de igiena, dus zilnic, spalat pe dinti, epilat, etc. Obisnuiam sa ma "creia o pauzasc" si sa ma "lustruiesc" temeinic inainte de fiecare intalnire. In ultima vreme toate butelcile de creme s-au redus la o cutie mica din care imi dau o data la 3 zile poate pe maini. Machiajul este minimal cat sa nu par ca acusi m-am sculat din pat, lenjeria este din bumbac(ca se spala usor), parul mi l-am coafat doar la nunta iar unghiile n-au vazut decat lac incolor. Pantofi cu toc nu prea mai cumpar deoarece am de mers distante mari(ciudat este ca acum vreo 6 ani nu parea sa ma deranjeze), port haine sport deoarece la scoala tinuta nu este obligatorie. Blugii cu talie joasa i-am aruncat deoarece ma paste oricand o criza de cistita. Discoteca nu-mi mai prieste(prea mult zgomot, fum) si adorm la 12 oriunde as fi.

Ceva s-a schimbat, asta e clar. O data pe an ma intalnesc cu o prietena foarte buna care imi reproseaza "parca esti o baba"(am doar 25). E un soi de maturizare fortata pe care o simt si pe care incerc sa o stopez. N-as vrea sa pierd de la 25 de ani copilul din mine.

Revenind la subiect cred ca este foarte greu sa faci pe femeia fatala cu manusile trase si curatind buda sau dand cu aspiratorul. Pur si simplu sunt momente cand "naturaletea" este tot ceea ce ai de oferit.

Eu am un sot care fluiera dupa mine si atunci cand spal pe jos cu mopul si mi se vede banda de la slip.

Nu sustin ideea femeii care miroase tot timpul a ceapa si o gasesti numai in halat si cu bigudiurile in cap dar nici nu cred ca ma va parasi vreodata din lipsa de lenjerie de matase si tocuri cui.

Nu sunt de acord cu mamica ce o avertizeaza pe fata ca trebuie sa pozeze cand vine sotul de la servici. Esti obosita, deprimata, trista, etc? Baga-te intr-o pijama larga, sterge fata de machiaj, fa-ti un ceai (sau o ciocolata calda) si stai tolanita in pat cu o carte buna(chiar daca n-ai spalat vasele , facut mancare, sters praful) iar cand vine sotul de la servici da-te ranita si cere-i si un masaj la talpi. Vei fi la fel de femeie ca atunci cand l-ai asteptat in prag imbracata "a la Moulin Rouge".

 

just me

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by denizel

bogdanai, fondul a ceea ce sustii tu este adevarat. Totusi, de ce sa te neglijezi pt. ca nu conteaza aspectul fizic?Atunci cind stai acasa nu te ocupi exclusiv de cratita si mop. De exemplu, cind stau la taclale cu sotul meu, chiar daca ne antrenam intr-o discutie super-interesanta, nu cred ca nu ar fi oarecum neplacut atins daca as avea unghiile ciobite sau tricoul patat sau parul ingrasat. Ar fi caraghios sa stau pe tocuri si in rochie de cocktail, da' nici cum o fi, ca nu conteaza.Si ce daca folosim parfum cind stam in casa? [biz]" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.


id="quote">id="quote">Pai exact ce am spus si eu, unghiile ciobite si parul ingrasat tin de igiena, nu neaparat de o aranjare speciala ... La asta m-am referit, in sensul ca nu fac ceva in mod special pt a-mi impresiona barbatul, ci ma simt bine in pielea mea, chiar daca imi place stilul "sloppy". Mie mi se pare ca o femeie poate fi sexi si intr-un tricou mai larg, sau intr-o bluza de pijama, nu trebuie neaparat sa fie pe tocuri si in rochie de coktail ...Apropo de parfum, atunci cind sunt acasa imi plac mirosurile "casnice", de genul fructe, prajituri, asa ca aleg un gel de dus si o lotiune de corp in nuantele astea ... mi se pare ca sugereaza cel mai bine caldura unui camin ...Boghihttp://community.webshots.com/user/bogdanai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Boghi, m-am lamurit![:)] Intelesesem gresit mesajul tau.

La "mirosurile casnice" as adauga mirosul de piine calda si de cozonac.

Imi plac tare mirosurile astea, da' mie tot a Addict imi place sa miros[^]id="size1">

 

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitzã" :)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by annie_xtreme

M am socat rau la subiectul asta..il tot citesc de doua zile si nu imi vine sa imi cred ochilor...Ashadar: orice femeie normala face cam 2 dusuri pe zi, se epileaza cand trebuie, etc. Astea sunt chestii de bun simt zic eu, le faci fie ca ai un partener sau nu. Dar sa traiesc in fiecare zi cu stresul ca barbatul de langa mine nu ma va iubi pentru ca nu stau pe tocuri in casa si nu port non stop lenjerie de matase mi se pare masochism de a dreptul. Eu cred ca atunci cand te mariti/insori, criteriile ce tin de ..psihic, de comunicare primeaza asupra aspectului fizic. Dupa cum bine spunea cineva, dragostea nu se termina pentru ca femeia s a ingrashat (ma dezgusta barbatii care gandesc in termenii astia, sunt femei care nu se ingrasa pentru ca mananca ccc ca porcii ci pentru ca au nascut 1 - 2 copii) sau pentru ca a vazut una mai ..parfumata, mai aranjata,mai machiata.Farmecul unei relatii, din punctul meu de vedere, sta tocmai in a ajunge la nivelul ala de intimitate cand iubesti si sunculitele sotiei, respectiv beer belly al sotului, atunci cand sanii lasati sau cele cateva riduri de sub ochi nu te impiedica sa faci dragoste cu aceeasi placere ca ..in tinerete. Atunci cand iti place de partenera ta in trening, atunci cand partenerei ii place de tine chiar si atunci cand nu te barbieresti duminica. Da ma rog, e o parere personala...si nu vreau sa intalnesc niciodata un barbat care sa imi spuna ca "ma neglijez" numai pentru ca nu mi am tras braiele pe la oki si nu m am tencuit cu fond de ten in vederea unei partide de somn in doi in fata televizorului.


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">
id="quote">id="quote"> [flo][flo][flo]cam la asta vroiam sa ajung si io chiar daca unora poate li sa parut mistocareala!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rufus nu am citit toate postarile, ca atare, o sa-ti raspund pur si simplu la obiect...la mine ingrijit in casa inseamna: purtat fusta, nu mini, nu de la Donna Karan[:D] una simpla si ieftina, dar dragutza, caci daca imi vede picioarele [:I] deja sunt sexy [vampa] pentru el, evident.

 

Sau daca am pantaloni...imi pun in sus un maieutz cu dantele, din acelea, de se cumpara de la magazinele de lenjerie...care se pot folosi si de dormit in ele...asta ca sa compensez.

 

Adaug: eu lucrez pentru compania noastra mult pe computer deci acasa...si vreau frate si io, pentru mine sa ma mai imbrac cu ceva dragutz, ca altfel putrezesc in dulap hainele[:D] plus ca mie imi place ca ma simt ca o printesa [ispita]...si decat sa-mi cumpar ceva de purtat in casa gen trening prefer sa investesc in chestioare d-astea de luat mintile [;)], sorturi, maietuze gen body...etc, etc...ca ccc cald in casa este, fac cat vreau eu oricum, banii tot aia ii dai pe haine de purtat in casa, plus aspectul si efectul asupra sotului [:D]e garantat.

 

Parul ca sa nu miroasa, daca gatesc ceva, il prind cu un clestisor sus...si pun si hota.

 

numai bine,

Lena si Freyozaura [bibe]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca foarte mult depinde de calitatea barbatului cu pricina. Daca oki ii fug doar la cochete, sexy, dragutze, aranjate, dichisite....atunci sabia lui Damocles va fii totdeauna asupra femeii.

Este OK atita timp cit sotzia/papusa/obiectul decorativ isi mentine calitatile mai sus mentionate. In situatia in care exteriorul sufera, relatia sufera si ea.

 

Prefer singura decit sa fiu calificata si dorita doar pentru aspectul meu exterior.

 

Daca eu arat constant sotzului o imagine falsa (farduri, etc....24h/7 zile pe saptamina) cind are timp sa ma iubeasca pentru mine? Eu adevarat? S-a casatorit cu o imagine sau cu o persoana reala? Unde tragem linia?

 

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

 

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

 

Pozele Noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...