Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati...


Recommended Posts

Nu inteleg de ce amestecati "avutul grijii cum aratati in casa" cu faptul ca am facut dus sau ne-am dat cu antipespirant + putin parfum, sau ne-am spalat coltisorii,credeam ca trecem din start peste asta, fiind ceva normal, nici nu s-ar mai fii pus problema.

Eu de ex nu ma dau cu ruj, nu am nimic impotriva celor care folosesc, sau dupa o anumita varsta probabil ca voi folosi si eu, depinde, deocamdata nu-mi sta bine si bate la ochi pe fatza mea in miezul zilei rujul, si daca ma mai apuca sa-mi dau vine sotul si-mi spune sa imi sterg boaiele jos ca arat ca cioara vopsita.

DEci sfaturile babelor cu sa nu uiti de ruj si blablabla sunt uzate, MULTI barbati nu suporta sa vada buze rujate, li se par nenaturale si unsuroase.Sa nu spun de alea care au dintii stricati sau dinti aurii pusi si se mai si rujeaza sa iasa si mai tare in evidentza, bleah.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 203
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Teodora, multumesc de lamuriri. :-)) [flo]

 

Rufus, dupa atatea pagini (misto de tot discutia!), eu tot nu am inteles ce sens dai tu cuvantului "aranjata"? despuiata cica pica, pen'ca e la extreme, curata pica si asta ca intra in normal, nu ne spalam exclusiv pentru barbati. ce mai ramane, domnule? eu cred ca ramane ce zic Slakje si cu Annie_extreme, adica personalitatea covarsitoare care cand se uita musiu in okii ei nu mai stie nici pe ce lume traieste, daramite cu ce e (semi)imbracata duamna. ei? mah si vorbesc si io tot din experienta [^]id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am tot citit mare parte di nacest subiect si am si eu o curiozitate (deh, de femeie![:D]).

Rufus draga, daca tot esti casatorit de scurt timp, de ce iti pui asemenea problema grea?! Mie una imi pare a trada ceva plictis... nu te supara! Pot sa ma insel si nu vreau sa dau cu bita-n balta! [ups]

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu mamii

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Fetelor, citesc pagini si pagini si ma intreb daca eu sunt bine.

 

Explic : nevasta cocheta, ingrijita, sexy, dezirabila, subtirica, parfumata, sexy rau de tot la ocazii si asa mai departe vrea toata lumea, cica.

 

Dar al meu nu e asa : ma place dupa ce ajung transpirata si rosie de atita treaba : curat, treaba prin gradina si activitati mai fizice.

Eu numai ingrijita nu ma simt, da' el imi spune ca sunt frumoasa asa rosie si prafuita.

E grav ? E vicios ?

 

 

Mik.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D]

Hai ca mi-am amintit o treaba. Ma apuca pe mine intr-o zi sa aranjez o cina romantica pentru sotul(care trudea pan' la 8 seara la job) Si scot cartea de bucate de la naftalina, ma pun pe gatit(sosuri, aranjamente, etc) si ma imbrac frumos intr-o rochie neagra dragutza asortata la o pereche de dresuri cu fir la spate. Ma uit in oglinda si constat ca nu ma potriveam cu papucii de casa, drept care imi pun si o pereche de pantofi.

Se face ora, suna sotul la usa,sting lumina, aprind lumanari si ma duc sa deschid. Observ cum ii cade falca ccc cand da cu ochii de mine. Numai ca nu era o surpriza placuta deoarece omul afisase o ditamai sperietura.

Io intreb: "Ai patit ceva?"

iar el "Daca pleci sa-mi lasi si mie ceva de mancare ca sunt terminat si poate treci si pe la farmacie la intoarcere sa-mi iei si mie ceva de cap. Si de ce stai pe intuneric, s-a luat lumina?".

[:D]

 

 

just me

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

he he...cred ca discutia asta ne cam scoate complexele la suprafata. Si nu cred ca exista femeie - oricut de beton ar arata ea - sa nu-si gaseasca defecte.

 

In ce ma priveste, da, eu vreau sa fiu aranjata in casa. Si fac eforturi in sensul asta. Nu ma machiez (nu ma machiez nici ziua cind ies undeva, cu atit mai putin in casa. Nu ma machiez decit seara/noaptea, pentru evenimente). In schimb, vreau sa fiu parfumata si fresh. Si vreau sa port ceva care ma face sa ma simt dezirabila, cum bine ati spus. Sa fii sexy nu inseamna decolteuri, ba din contra: cite femei sexy ati vazut pe plaja? Si doar sint dezbracate....

 

"ceva care ma face sa ma simt dezirabila" inseamna chiar si niste jeansi care imi stau bine.

 

Ma uimeste ca multa lume confunda "aranjat" su "impopotonat". Mie mi se pare ca sint 2 cuvinte opuse. Nu vreau sa cred ca sint femei pentru care a fi "aranjata" inseamna sa arati penibil: boita strident, in rochie de seara si toc cui in mijlocul patului!!

 

De asemenea, ma intreb...daca nici pentru proprii soti nu ne aranjam, atunci pentru cine?! Nu ei trebuie sa vada cel mai bine femeia din noi? Nu ei reprezinta "barbatul", in sufletul si in mintea noastra? Sa ne aranjam mai curind pentru vecinele care vad pe geam cum plecam de acasa...sau pentru colegi/colege care nici nu observa...sau PENTRU CINE?

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mik

E grav ? E vicios ?


id="quote">id="quote">

 

e ideal, felicitari sotului! asta da, maturitate a sentimentelor. [hot]

 

hai ca ma bag iar in vorba. dar ma uimeste o treaba, prejudecata ca femeile care nu pun pe primul loc "aranjatul" inseamna automat ca sunt niste "nearanjate", eventual niste ingalate, sleampete etc. poate ca nu e chiar asa. ci poate ca e vorba de ce valorizeaza fiecare, asa ca de aici si diferentele de opinii, pentru ca in fond vorbim de principii diferite. eu asa inteleg si sarcasmul Alinei (slakje) si revolta altor fete legat de "pretentiile" reduse ale barbatilor: acestor femei nu le convine sa fie percepute strict ca obiecte decorative, au asteptari ceva mai mari de la partenerii lor. asta nu inseamna ca umbla ingalate prin casa sau prin lume, de ce s-ar intelege asta?

 

apoi, mi-a spus mie o baba batrana ca si daca fumeia e cucoana si in casa, si pe strada, pentru barbat nu mai prezinta nici o noutate orice tzoala si-ar mai pune pe ea, ca e la fel de 'aranjata' tot timpul. [:D]

 

si daca "aranjatul" ar fi potiunea magica pentru relatiile dintre parteneri, apai de ce nu-s maica toate vedetele de la holiud niste fericite in mariaj, ca doar aranjate is?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

 

De asemenea, ma intreb...daca nici pentru proprii soti nu ne aranjam, atunci pentru cine?! Nu ei trebuie sa vada cel mai bine femeia din noi? Nu ei reprezinta "barbatul", in sufletul si in mintea noastra? Sa ne aranjam mai curind pentru vecinele care vad pe geam cum plecam de acasa...sau pentru colegi/colege care nici nu observa...sau PENTRU CINE?

 

Elise


id="quote">id="quote">

mi-a placut ce ai scris, dar am tras cumva si concluzia ca esti casatorita mai de curand :)

eu ma aranjez pt. mine, si cand eram in sesiune de nu ieseam din casa si nu ma intalneam cu nimeni imi trageam o dunga cu dermatograf la ochi ca sa nu ma vad fata palida in secundele alea putine cand stateam in fata oglinzii, asta-mi facea mie bine la psihic.[:o)]

dar zau ca-mi vine sa deschid un subiect adresat barbatilor "sunteti atenti cum aratati"(stiu insa ca nu va raspunde nimeni), ca sotul meu ma considera cucerita si nu se oboseste sa se barbiereasca decat o data la 5 zile, nu se tunde pana nu arata ca o oaie si alte cateva chestii descrise mai plastic de Slakje. Si am incercat in toate felurile sa-l conving sa se aranjeze putin, dar comoditatea lui e mai mare. Oricum, cand va da semne de "cochetarie" voi sti ca are pe alta la orizont![:D]

id="Comic Sans MS">id="teal">

 

 

 


Somewhere on this globe, every ten seconds, there is a woman giving birth to a child. She must be found and stopped.id="Comic Sans MS">id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by danat

Am tot citit mare parte di nacest subiect si am si eu o curiozitate (deh, de femeie![:D]). Rufus draga, daca tot esti casatorit de scurt timp, de ce iti pui asemenea problema grea?! Mie una imi pare a trada ceva plictis... nu te supara! Pot sa ma insel si nu vreau sa dau cu bita-n balta! [ups][


id="quote">id="quote">Dana, nu ma supar. Exista mai multe motive pentru care cineva (deci si eu) pune un subiect in discutie aici. Plictisul (de care vorbesti) nu e unul dintre ele in cazul meu...da' n-am voie sa vad si eu cum gandesc doamnele? Pntru ca problema nu mi-am pus-o mie, ci tuturor. E drept, aici "tuturor" este la genul feminin.Conchita, nu am dorit sa dau vreun sens cuvantului "aranjata", ci doar v-am pus o intrebare. Diverse sensuri ati dat voi acestui cuvant, spre marea mea multumire.anka-maria, nu stiu cat ti-a picat de bine atunci, dar faza e dementiala! Am ras cu pofta (spre deosebire de tine...)http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

he he...cred ca discutia asta ne cam scoate complexele la suprafata. Si nu cred ca exista femeie - oricut de beton ar arata ea - sa nu-si gaseasca defecte.(...)Si vreau sa port ceva care ma face sa ma simt dezirabila


id="quote">id="quote">asa e, uite eu recunosc, am complexul ca nu vreau sa fiu dezirabila chiar 24 din 24 ca mai am si alte chestii de facut in viata. defect major, intr-adevar :-)) plus ca, dupa cum se stie, cel mai erogen organ sexual al omului e creierul, iar barbatul e si el om, nu? :-)) idem femeia. deci, stiintific vorbind, fusta scurta reprezinta de fapt cel mai lung drum pana in dormitor, ca mai sexy e o scurta replica inspirata, la momentul potrivit - ca sa dau numa un exemplu. ideea e ca, daca vrei intr-adevar sa te desfasori in arta seductiei adevarate si de durata ai nevoie de mai mult decat de o biata garderoba si-un pamatuf pentru farduri, parerea mea. ma rog, se subintelege ca ne referim la barbati care au depasit crizele pubertatii, ca daca nu, e drept ca lor le-ar ajunge numa pamatufu'.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...