Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa opresc o infidelitate????


Recommended Posts

  • Răspunsuri 39
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu consider ca este si problema ta,nu e vorba despre niste simpli prieteni si de parintzi tai!

eu una as discuta cu mama cum de a ajuns la o astfel de decizie(sunt sigura ca din motive intemeiate)si as suntine-o moral sa ia o hotarare mai zdravana.poate sa discute cu tatal tau si poate se mai repara ceva(ceea ce nu cred).oricum as spijinio pe mama in primul rand,sincer,pt ca un tata care mai bea si nu se comporta frumos am si io...

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga mea citindu-ti postarea am avut senzatia ca esti o liceeanca dezorientata de comportarea parintilor. Vad insa ca esti adulta si casatorita tu insati. Atunci o sa-ti raspund ca unui adult. Nu te baga. Nu e problema ta. Nu stii ce e intre ei, si desi e dureros, vorbind cu ei nu obtii nimic. Ce vrei de fapt sa obtii. sa iti ceara iertare, sa promita ca nu mai fac si sa continue viata lor alaturi doar ca sa te faca pe tine fericita? No way! Am intilnit multe cupluri care stau impreuna numai din cauza copiilor si cind acestia au ajung mari au divortat. AM intilnit cupluri in care sotii au inselat in stinga si in dreapta cu cine nu te astepti si mamele au ascuns asta copiilor ca sa le ofere iluzia unei familii frumoase si fericite. Ce incerc sa-ti spun este ca in marea majoritate a cazurilor copiii cresc si nu stiu totul despre parintii lor si casatoria acestora. Tu nu ai dreptul sa le judeci relatia lor. Daca poti dscuta de la egal la egal, de la adult la adult cu mama ta poti sa o faci ca sa o intelegi, dar nu ai dreptul sa o judeci. Si doamne fereste sa nu ti se intimple si tie asa ceva vreodata caci esti tinara si nu ai de unde sa stii ce surprize iti ofera viitorul.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Este viata lor.Dupa mine nu ai nici-un drept sa te bagi.Tot ce poti face este sa fii suparata....dar atat.

Dupa un an de cand a murit mama mea tatal meu s-a recasatorit.Am fost(si inca sunt) extrem de suparata de ceea ce a facut tatal meu.....dar nu i-am spus niciodata.Este viata lui si cu asta basta.

Parintii tai sunt majori si responsabili.....Poate ca tatal tau merita asta, poate ca mama ta merita un pic de fericire, chiar daca si-o culege dintr-o relatie extraconjugala.

 

Toate cele bune!

 

M.P

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Lauraa

Sunt curioasa ce raspunsuri ar fi primit daca ar fi fost vorba de tatal ei, pe el sa-l fi prins cu musca pe caciula! In rest, eu nu m-as baga dar nici bine nu m-as simti, e nasol,as prefera sa nu stiu nimic :)))Mama de [copil]Lara Celine id="red">


id="quote">id="quote">Apreciez remarca facuta chestie de fair play. Ma intrebam si eu asa candid exact acelasi lucru. Dar chiar nu stii?Marius Perneshome page - www.marius.rdsor.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine sa nu intervii.Fiecare om(chiar daca este parintele nostru)are dreptul la propria viata si fericire.Parintii nu ne sunt datori cu explicatii,nu ne sunt datori din nici un punct de vedere,noi le suntem datori.

In lumea asta la toate speciile vedem cum puii isi parasesc cuiburile si fiecare isi vede de treaba lui;la oameni copiii sunt invatati sa fie ajutati de parinti pana la batranete si scurg din bietii oameni toata vlaga.E anormal.

E drept ca te afecteaza daca relatia parintilor merge prost dar ratiunea trebuie sa-ti spuna 'gata',e momentul sa le las lor,sa le daruiesc timpul ce le-a mai ramas si daca mama ta traieste o dragoste noua fii fericita pentru ea si atat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dyany, ma gindesc ce-as face daca ar fi mama mea : cred ca m-as pune in genunchi in fata ei si as ruga-o sa se opreasca. I-as spune ca daca este in halul ala de nefericita in casnicie si chiar nu mai e nimic de facut, sa-l respecte macar atit pe omul care este tatal meu incit sa nu-l minta.

Si dupa aceea m-as retrage si daca as vedea ca nu-i pasa ce-am zis m-as ruga pentru ea si as pastra distanta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...