Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum arata sotii vostri in casa?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 51
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Noi dormim amandoi in chiloti si maiou daca e frig sau fara daca e cald!!!

Duminica dimineata ne dam branci care sa aduca copilu in pat cu noi(ne imbracam daca a fost cald peste noapte[:D]), care se trezeste primu si incepe sa tzipe ca vrea jos, si pana ne hotaram care sa iasa de sub plapumioara sa faca drumu pana in dormitorul copilului si inapoi mai dureaza cateva zeci de minute. Apoi David sare pe noi pana ne trezeste bine, sau pana se plictiseste si se da jos din pat si cere la toaleta (doar asa ne indupleca sa ne ducem cu el). Ii dam ceva de rontaiala si un joc pe tv ca sa mai motaim sub plapuma (parinti denaturati!!!) pana pe la 10 cand ni se face foame...

Iar ne dam coate care sa fie de serviciu sa pregateasca micul dejun pe care il mancam cu toti...

Mai punem pe noi eventual sosete...ca e cald in casa de obicei...

La pranz culcam copilul, iar in pat...ori ne uitam la tv, ori...[:D]

Cand ne da trezirea DAvid, mergem in parc, sau in vizita pe la rubedeniile care au gatit ceva bun!!!! De abia atunci ne imbracam...de obicei cu ceva care sa ne tina de cald si in care sa ne simtim bine!!!!

Cam astea sunt duminicile la noi!!! De obicei!!!

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne trezim,el merge mereu la cumparaturi(in week-end)pe mine ma mai lasa sa dorm pana la ora 10 cand se trezeste cel mic([;)],apoi pregatim micul dejun impreuna,eu mananc ultima,ca ii dau mancare puisorului de 1 an.In casa stam in pantaloni scurti,maieu.Nu bem cafea niciunul,asa ca am scapat de o grija in plus[8D].dupa ce hranim copiii,ne urcam cu totii in masina si mergem la mall,sau in vizita la bunici,si obligatoriu-parc,unde se joaca amandoi copilasii[pup]

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor taica-meu sta in casa imbracat in pantaloni de stofa, camasa si cravata asa cum se imbraca cind merge la servici in urma cu 15 ani. V-o jur! Prietenul meu poarta prin casa shorts (Docker's cum a zis Amuleta), old jeans si T-shirts + un fleece top cind e f. frig (nu stiu cum sa traduc fleece. e ca o bluza de trening dintr-un material f. moale, calduros). Amindoi ne trezim tirziu (intre 10 si 12) pt. ca ne place sa stam tirziu. De altfel chinul meu cel mai mare este sa ma scol dimineata si 8am in timpul saptaminii e dificil pt. mine.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar fi sa tin cont de cum arata sotul meu in casa (legat de pretentiile lui Rufus de la celalalt subiect) demuuuult mi-ar fi fugit ochii dupa burlaci ferchezuiti.

 

La un sigur capitol nu am ce sa-i reprosez. Nu se culca seara NICIODATA fara a face dus si a se schimba. Daca a purtat o camasa o data (chiar si numai jumatate de ora) o pune la spalat.

 

In rest e jaaaleeeee. Niciodata nu doarme sau sta numai in chiloti. Nici macar in pantaloni scurti. Nici trening. Cand ne-am casatorit avea 3 perechi de pantaloni de in (identici) pe care ii schimba prin rotatie, vara. Ieziti, gauriti... Iarna, niste pijamale flausate si foarte scamosate. Nu se barbiereste zi de zi (are cioc). Asta ar fi o scuza pentru jumate de fata, insa si cealalta jumate e mereu acoperita de o barba de 2 sau 3 mm. Cu parul e mai rau. Nu se duce la frizer si pace. Nu de putine ori dimineata are efectiv creasta, zici ca-i cocos. In garderoba lui toate lucrurile aveau pereche. Cand isi cumpara haine, intotdeauna doua sau trei la fel.... din comoditate. Lenjeria intima, sosetele mai merg... dar ce spuneti de doua perechi de adidasi la fel, doua perechi de pantofi la fel, trei perechi de blugi identici si tot asa... Acum nu trebuie sa-si mai cumpere, a lasat-o in grija mea....

 

I-am cumparat pijamele noi si i le-am aruncat pe cele scamosate, care nici nu a observat de altfel ca i-au disparut. La fel, daca nu i-as arunca periodic boxerii cu banda elastica largita, i-ar purta asa fara probleme, sau tricourile albe (underwear) care nu mai sunt albe ... nu-l deranjeaza deloc.

De asemenea tot eu tre sa-i atrag atentia ca arata ca un neanderthalian si ar trebui sa mearga la frizer. Si chiar si asa tre sa mai treaca o saptamana sau doua sa-si faca curaj. De barba nu ii spun nimic, ca a intrat in obisnuinta. I-am luat un aparat performant, ultimul model pe piata (pe-atunci) doar doar a prinde drag si l-a folosi. Il foloseste, nu zic nu, dar cand isi aduce aminte...

 

Cat despre zilele libere la noi, arata cam asa: eu sunt o matinala, ma trezesc intre 6 si 8, iar el doarme pana pe la 12. Nu imi pare rau, caci ma pot lafai in voie la calculator. Cand se trezeste, fac ceva de mancare (pranz pentru mine, dejun pentru dansul). Apoi, daca el simte (si are un nas!!!!) ca e rost de treaba prin casa ma ia cu lugu-lugu si ma fraiereste sa mergem pe undeva ca sa nu-l pun sa faca nimic. Daca vede ca am chef de lenevit, al nostru e patul tooaata ziua! Seara iesim sa mancam, apoi ne uitam la TV sau inchiriem filme.

 

rocsana si bebe chan

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu e chiar invers,adica doarme cum sta prin casa,in trening si tricou sau cand e cald in chilotzi si atat,daca nu sunt eu pe faza sa-i dau pijamaua,asa se culca,ce sa fac,asa se simte el bine,e mai comod din fire...

 

__________________________________________________________________________________________

 

 

Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite inainte de a cunoaste persoana potrivita,pentru ca atunci cand o vei cunoaste ,in sfarsit sa fii recunoscator!id="blue">

 

[mamica][9cer]ancutzathree&[bibe]id="blue">alexid="limegreen">***raza de lumina si fericire din viatza mea***id="Times New Roman">id="limegreen">(17iulie 2005)id="blue">

 

poze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...