Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

*Dura lex sed lex (Clubul Juristilor)*(10)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 196
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

'Neata! Mamaaaaa....maine vine Alessia acasa!!! [:D] Ce emotionant!!! Pe cuvant ca am si eu emotii...Kriss, m-ai facut sa retraiesc emotiile de acum 3 ani!!! [:)] Eva, ce faci? A primit sotul tau rezultatul? Claudela, ce mai faci? Gata pregatirile pentru iarna? Al meu sot in urmatoarele luni s-ar putea sa vina la Slatina sa faca niste cursuri, asa ca exista probabilitatea sa ajung si eu in vreun week-end pe-acolo, cine stie?! [:)] Mathilda, tu ce mai faci? Treci mai des pe-aici! Luna, multumim pentru informatii!!! [:)] Ce-ti mai face domnisoara? Povesteste ce face la gradi? O zi buna la toata lumea! Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Luna m-am recunoscut in descrierea facuta de tine.[bang] Sunt partile pe care incerc sa le controlez si le modific de multa vreme[:(] Va multumesc mult tuturor pentru urarile pe care mi le-ati facut! Intr-adevar anul acesta este un an plin! Lora rezultatele sotului meu sunt impecabile. Deci necesita noi investigatii. Nu mai intelegem nimic, cum de altfel isi exprima stupoarea si "medica" noastra de familie [:D]. Numai tatal meu nu este surprins pentru ca si el a patit la fel si se afla la un nou set de investigatii. Am o intrebare pentru voi, Luna si Lora: cum va petreceti dupa amiaza cu copiii? Ce fac copiii vostri cand se intorc de la gradi? Va jucati permanent cu ei sau ii mai lasati sa se joace si singuri? Seara, la culcare le cititi povesti? Claudiu, de exemplu, ma solicita in tot ce face. Daca se joaca cu personajele, eu trebuie sa le fac vocile. Daca deseneaza, eu trebuie sa dau contur sau sa ii arat ceva nou. In parc nu se joaca cu copiii, ci cu mine! Eu nu pot sta pe banca sa ma uit la el ca vine sa il ajut cu diverse si se aseaza, cel mult langa banca! Luna, daca imi aduc corect aminte tu ai facut sport de performanta? M-a impresionat un articol in aceasta dimineata din evenimentul zilei. Scrie ca articolul dezvoltat poate fi citit pe www.adriangeorgescu.ro , daca vrei sa il citesti si tu. Va doresc o zi minunata![flo] http://community.webshots.com/album/558697342zQuuRs http://community.webshots.com/album/561062821YGwhmG mama lu' Claudiu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, nu-mi dati de citit articole de plans...cu ce-i? Sa-l citesc si io? Eva, pe Iustina la 15.45 o ia bona de la gradi si merg amandoua sau cu tati cand e liber in parc. Eu termin la 18.00 serviciul, deci abia atunci ma intalnesc cu ea si ne indreptam spre casa, mancam si ne jucam...sincer, nu am timp sa fac aproape nimic acasa, ma ajuta bona Iustinei si la treburile zilnice, am noroc cu ea. Deci timpul ni-l petrecem jucandu-ne, cu papusi, cu masini (ii plac masinutele alea mici care se gasesc la statiile de benzina, copii ale originalelor), cu animalute, ne uitam impreuna la filme pentru copii - nu mai mult de 30 min., ca oricum nu are rabdare, citim povesti, carti despre animale, desenam etc.etc. Uneori ne mai vizitam cu familii cu copii, se mai joaca impreuna si alte chestii din astea. Nu prea ii place sa se joace singura, fara macar un adult in preajma, cu toate ca se mai intampla uneori sa nu avem timp...dar incercam sa facem fata. Lora, mami de [url="http://community.webshots.com/user/LoraG76"]IUSTINA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eva,intr-adevar impresionat articolul.In ceea ce ma priveste nu am facut sport de performanta,alerg din pasiune iar rezultate mai bune am obtinut dupa ce am implinit 25 de ani.Am si eu la activ 3 maratoane (42 km.),cateva semimaratoane si un supermaraton (52 km). Din pacate [V] eu am mai putin timp sa stau cu fetita mea deoarece lucrez in doua schimburi 8-13,17-21. Ea vine acasa de la gradinita la ora 14,mananca,doarme dupa care are un program variat care include colorat,desenat,joc cu puzzle - imagini mai mari,plimbari afara cu tricicleta,joc cu mingea,in parc -se uita la Babytv,se uita cu placere si la dvd-gen nursery songs,teletubbies,baby-gym ;in fiecare a doua zi merge cu sotul meu la piscina unde exista si loc de joaca pentru copii iar seara intr-adevar obisnuiesc sa-i citesc povesti,iar daca eu sunt obosita sotul sau bona.Ei ii plac foarte mult povestile,poezioarele,cantecele si are rabdare sa le asculte de n.ori - eu am o bona care locuieste cu noi si ea este cea care se ocupa mai mult de fetita in timpul saptamanii,in week-end insa incerc sa recuperez ce pierd in timpul saptamanii. Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...