Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

Nu mi-e clar de loc de ce, prin ceea ce am scris, sunt badaran si am jignit. Dar ma abtin sa comentez, pentru ca fiecare se exprima cum poate, iar eu nu-mi permit sa-mi cobor conditia. Pentru cele care accepta o discutie civilizata, am sa spun ca pe unele le-a cam luat valul, trecand la extreme, pe care eu nu le-am sugerat (pentru ca nici nu ma intereseaza). Nu zic ca toata lumea e mestera la vorbe, dar unele au presupus ca poate am frustrari pe-acasa, sau curiozitati obsedate despre ce marime are parul pe sub diverse treninguri, ca-mi plac anume tipuri de femei, ca musai trebuie sa spun si eu ce tip de aranjare prefer eu la femei...de aici pana la ideea ca am jignit unele fete zicandu-le (sau sugerand) ca sunt sleampate, nu a mai fost mult. Furia a crescut exponential, toate celalte care (intr-un fel sau altul) aveau aceeasi parere cu mine devenind inamice. Exemplul lui adrienne , care pe distanta de o pagina-doua a fost luata la 11 metri, inutil si, mai ales fara argumente ( a pronuntat cuvantul Rufus), este graitor. Mi s-au pus in gura diverse afirmatii care nu au existat si mi se imputa ca am gandit lucruri pe care nu am nevoie sa le gandesc. Treaba voastra. Cele care au inteles ce am intrebat, au raspuns, m-au mai "intepat" (asa este intr-o discutie intre prieteni) si si-au vazut de treaba. Imi pare rau ca o parere obiectiva, alta decat va place sa auziti, supara. Si trebuie sa va ganditi ca, dat fiind faptul ca majoritatea sunteti femei, sunt supercenzurat la exprimare (normal!), dar si la adevar. Nu-mi pot permite sa va spun tot ce stiu si ce gandesc ca barbat. Adica tot ce stiu si ce gandesc barbatii vostri. Dar daca unele credeti ca ceea ce ganditi voi este musai valabil sa fie si in capul barbatului, este dreptul vostru, cum este si faptul ca o amanta este o fiinta ingrozitoare, pusa pe capatuiala, o femeie josnica, proasta, frumoasa numai pentru ca are timp (si bani) sa se ingrijeasca (dar de cele mai multe ori mai urata ca nevasta legitima), prin urmare fara servici, gata sa distruga o familie asa, din distractie...Puteti visa in continuare ca barbatii, dupa ce v-au luat de nevasta, uita tot ce au invatat pana atunci despre femei, li se pune o ceata pe ochi dar li se deschide un tunel de comunicare cu sufletul vostru, un tunel fara geamuri si usi, in care nu mai vad nimic altceva si aud numai ce le susurati voi, atunci cand, desigur, aveti timp, chef sa le susurati ceva si prin care regasec devotamentul vostru si isi dau seama ce fiinte minunate sunteti... Dragelor, vreti nu vreti, noi gandim altfel. Nu ma refer la ceva in mod special, vorbesc in general. Indraznesc sa generalizez acest adevar la toti barbatii chiar daca, ca peste tot, sunt si exceptii. Cu burta sau fara, imbracati neglijent sau ingrijit cand va implicati voi, tragand parturi (asta e de la alt subiect), mai avem un lucru pe care nu il veti schimba in veci: vom gandi intotdeauna cum vrem noi, adica cum ne-a programat natura, indiferent ce vom face. Daca o sa va straduiti sa intelegeti ce ne umbla prin cap, poate ca o sa fie mai bine multor cupluri. Este motivul, v-am mai spus, pentru care sunt activ pe acest forum: sa incerc sa stiu cat mai multe din gandurile femeilor, pentru a avea ce sa ofer sotiei, familiei in general (ca doar nu mi-o place sa fiu jignit si acuzat de diverse). Somn usor celor care cred ca viata alaturi de un barbat este, de la inceput pana la sfarsit, un vis pe care fiecare il traieste numai asa cum vrea. http://community.webshots.com/user/tora97 "EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

mi se pare jignitor ca o femeie sa fie comparata cu o amanta ingrijita cand ea poate fi vazuta in casa in orice moment al zilei.asta ai intrebat tu.

 

oricine vrea un partener ingrijit, e clar.Dar in unele momente ale vietii nu asta primeaza.ce asa de greu sa intelegi? daca alaptez 20 de ore din 24 nu pot sa ma imbrac nustiu cum,,si asta dureaza vreo 3 luni uneori.

 

isi ia amanta?ca stau cu camasa de noapte prin care se lateste o pata de lapte in timp ce schimb copilu???

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]

 

 

Hai ca m-ai facut sa rid cu pofta....Sper ca te-ai exprimat in gluma ca daca nu....incepe sa-mi fie mila de soiul asta de barbati.

 

Parol....daca asa l-a facut natura pe barbat pai atunci e grava situatia si atunci daca asta sta in natura lui propun o cusca....ca doara nu e vina lui ca se uita dupa femei (si pune amantele pe un piedestal), ci doara natura!!!!!!

 

Cum s-au dresat ciinii lui Pavlov, asa ar trebui sa facem si cu barbatii....cum trece o cuconita sa le suceasca mintea asta natural, pac o jordie peste deshte!!!!![sm]

 

Orice invat are si dezvat!!!!

 

 

Cu regret (pentru tine) te informez ca nu toti barbatii gindesc in acealsi linii. Totul tine de respect. Sint de acord ca inca putem admira o persoana de sex opus trecind pe strada (doar nu sintem morti) dar de aici pina unde bati tu este cale luuuuuuuunga si tine de dragoste, respect si nu in ultimul rind de educatia primita acasa...aviz mamicilor de baieti.

 

 

 

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

 

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

 

Pozele Noastre

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Poate o sa-mi sariti in cap, dar sa stiti ca-i dau dreptate lui Rufus. Sa nu intelegeti gresit, nu zic ca o femeie trebuie sa fie la patru ace in orice moment al zilei si altceva nu conteaza- dar daca-i cititi postarea, nici el n-a sustinut asa ceva. Si da, barbatii gindesc altfel decit noi- si daca nu traim cu picioarele pe pamint, ar trebui s-o stim si s-o constientizam !! Am fost si in postura de iubita si in cea de sotie. Si va spun ca e important cum arati - fiindca barbatii sint in primul rind atrasi vizual si olfactiv, la ei partea cu sufletul vine mai tirziu.Sa nu-mi spuneti ca ei se indragostesc de mintile noastre sclipitoare !! Aia vine abia mai tirziu, cind ne invata sufletele si mintile. La inceput e aspectul fizic, asta atrage in primul rind. Si nu e vorba de superficialitate, dar unii barbati nu mai pun pret dupa un timp pe sufletul de linga ei - se uita doar ca ai chipul obosit sau esti morocanoasa, sau stresata sau in acelasi capot ponosit...vor prospetime si SCHIMBARE - nu conteaza ca e in trening sau fustita, dar sa nu fie mereu la fel ! Poate noua ca femei ni se pare superficial, dar asta e ! Si eu chiar as vrea sa-l rog pe Rufus sa incerce sa explice mai mult cum e cu "ce vor barbatii" - fiindca oricit ne-am da noi cu parerea, am constatat pe pielea mea ca de multe ori nici macar nu banuim ce e in capul barbatilor de linga noi. De cite ori nu ne framintam aiurea si mai tirziu descoperim ca totul a fost o exagerare din partea noastra, sau ne gindim "uite, nu-mi da atentie, poate nu mai tine la mine" cind el de fapt e suparat cu serviciul sau alta problema care n-are nimic de-a face cu noi...Sa fim sincere, nu stim ce-i in mintea barbatilor, asa cum nici ei nu stiu ce-i in mintea noastra. E un joc al tatonarilor si descoperirilor - asa ca lasati-l pe bietul Rufus sa-si expuna parerile fara sa-l acuzati de misoginism sau mai stiu eu ce.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:)]Rufus, tie trebuie sa-ti pese doar ce gandeste sotia ta "nu cum gandesc femeile". Cazi in acelasi pacat de care acuzi femeile ca au senzatia ca detin adevarul despre cum gandesc barbatii lor. Pentru ca despre asta a vorbit fiecare, cum face in raport cu sotul propriul si personal. Faptul ca doua persoane sunt de acelasi sex nu inseamna ca si gandesc la fel, cu ce te ajuta pe tine in propria casnicie ca 20 de femei stau rujate in casa si 3 stau in trening sau invers? Bineinteles ca asa la nivel macro sa zic barbatii gandesc intr-un fel si femeile in alt fel dar n-are nici o relevanta la nivel de cuplu.

 

Oana_B

[foto]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by roisin

Mai, aici is mai multe brobleme dupa cum vad eu... si cred ca discutia nu se va incheia niciodata pentru ca prima broblema se refera la scari de valori diferite ale unor persoane diferite. Pen'ca, ne place sau nu, exista persoane care pun un alt pret decat noi pe anumite lucruri, de exemplu pentru unii este mai important decat pentru altii felul in care arati, inclusiv pe strada, dar si in casa, si ma gandesc ca asta nu-i musai o dovada de superficialitate, poate oamenii asa au fost educati, poate asa s-au invatat, poate lor chiar le face placere si le prinde bine sa se stie in permanenta parfumati, manichiurizati si frezati.Important este ca cei care formeaza o familie sa aiba puncte de vedere asemanatoare, altfel apar pretentii care pot parea aberante, sau dezechilibru sau si altele mai rele.Eu, spre exemplu, nu ma sinchisesc daca il vad pe consort toata ziua in boxeri si maieu (pijamale n-are) sau numa' in boxeri, sau numa' in maieu. In schimb ma streseaza sa-l vad absent, apatic sau plictisit, iar el e infinit mai bucuros cand sunt dispusa sa comentez nush' ce articol de pe slashdot, ori sa urmarim impreuna o emisiune despre avioane, zgarie-nori sau masini decat atunci cand ma expun precum o gaza de la Antipa afisand o freza noua (pe care nici macar n-o remarca), o manichiura impecabila (inutil sa mai spun...) sau chiar o fusta mai scurta. Pe mine m-a deranjat intrebarea si perspectiva ce ni s-a aratat in primul mesaj, ceva la modul "sunteti constiente ca daca nu va bibiliti non-stop sotul vostru are toate motivele sa-si caute amanta"? Acuma vin si intreb si io, ca proasta, chiar daca m-as bibili, m-as imbigudia, vopsi si cremui non-stop, tot ar aparea un moment in care m-as simti rau si eventual as voma pe covorul din fata baii, tot mi s-ar intampla sa scap o ragaiala mai sonora sau m-ar vedea, Doamne fereste (ptiu, ptiu, scuip in san!), stand pe buda (inteleg ca asta-i prilej de mari nenorociri). Sau as putea sa ma scol intr-o dimineata fara fond de ten pe moaca, cu parul valvoi sau mirosind a transpiratie (ca deh, lumea mai transpira si-n somn). Asta ce inseamna? Ca gata, sotul cel imaculat este indreptatit sa-mi caute un inlocuitor, destabilizat fiind de imaginea dintr-o data stricata si mucegaita pe la colturi a nevestei pe care o credea Mona Lisa?


id="quote">id="quote">am ras cu lacrimi, e de exceptie raspunsulFetele de pe DC Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, va recomand cu toata sinceritatea, prin prisma celor 40 ani pe care ii am, ca ar fi cazul sa citit "Barbatii sint de pe Marte femeile de pe Venus", "What Men Want", "Why men don't listen and women ca't read Maps" si alte asemenea carti pe care le gasiti la sectia de self-improvment a librariilor. Daca pina acum, din toate postarile lui, nu v-ati lamurit ce fel de om e Rufus, too bad for you... Rufus, nu te supara; sint prea tinere fetele astea :-).

 

Sabina draga, eu am vorbit strict din pct. meu de vedere. Daca partenerul meu ar face burta nu as divorta fireste, caci asta nu e motiv de divort, dar as insista sa slabeasca si m-as implica activ in procesul de slabire. La fel cum face de altfel si el (caci mie imi cam plac dulciurile).

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

VAI DE MINE

Ce dispute. Eu personal ii dau dreptate lui Rufus.Eu la cei 59 de ani ai mei, am slabit de la 95 la 72 si inca mai vreau. intii din motive de sanatate si apoi ca vreau sa arat bine pentru mine si cei din jurul meu, si nu in ultimul rind pentru sotul meu. Si la aceasta actiune am fost ajutata si de el, asa ca nu mai vorbiti voi prosti. Barbatilor de linga noi le pasa cum aratam si daca ne iubesc ne ajuta sa ne atingem telutl. anau stati in casa oricum. O imbracaminte fri=umoasa, decenta, un pic de ruj si parfum ii vor atrage privirile asupra voastra, Mie, dupa 41 de ani de casatorie, imi spune si acumaTE IUBESC, si chiar imi spune, CE BINE ARATI. Niciodata pe parcursul celor 41 de ani nu m-am lasat neingrijita, Nu trebuie prea mare efort. Si inca ceva. Daca barbatul de duce dupa o alta, tot noi sintem vinovate. ASA CA LUATI AMINTE.Cum spunea cineva, mai intii privirile le sint atrase de aspectul fizic, apoi de intlepciune si frumusetea sufleteasca. Daca descopera ca sub frumusete nu se ascund si celelalte comori sufletesti, avem toata santa ca dupa unb timp sa ne trezim singure

, pa

 

dalia946

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rufus, hai recapata-ti decenta, poza de victima nu te prinde, ca nevinovat se vede de la o posta ca nu esti. daca voiai cu sinceritate sa vezi ce gandesc femeile, nu te-ai fi infoiat acuma ca nu gandim cum te-ai fi asteptat. nu ai explicat nici pana acum ce intelegi tu prin aranjeala, desi era de datoria ta sa clarifici termenii pe care ii folosesti atunci cand vezi ca se isca niste confuzii semantice si fiecare raspunde, cum ai remarcat, dupa cum intelege cuvantul 'aranjat'. apoi, sa ma scuzi, adrienne chiar nu a fost luata la 11 metri, ca nu e cazul. pe mine ma amuza si vrabia malai viteazul din mesajele tale in care emiti bule jenante precum aia ca toti barbatii gandesc ca tine, ma amuza deopotriva si mesajele induiosator de patronizing ale adriennei care vorbeste de parca are o mie de ani si le stie pe toate, spre deosebire de restul 'fetelor' cu varsta de 39 de ani jumate, niste ignorante. la primul punct, argumentul meu suprem e ca, daca ar fi gandit toti barbatii ca tine, eu acum as fi fost necasatorita, punct. am fugit tot timpul de cei ca tine, imi displace profund genul macho cu o spoiala de politete care abia acopera un comportament asa cum l-a descris sabina. eu nici macar amica n-as putea fi cu cineva care gandeste si se exprima ca tine, daca e sa-ti raspund cu sinceritate la proba ta de sinceritate in ce priveste prostia noastra, a femeilor, care habar nu avem ce e in capul sotilor nostri si suntem si mai tute ca nu ne uitam in gura ta sa ne vinzi tu ponturi. si nu in ultimul rand, as fi total disperata daca sotul meu ar avea aceleasi gusturi estetice grotesti ca ale tale in privinta relatiilor de cuplu -in care amanta e femeie onorabila, in timp ce nevasta se 'aranjeaza' si ea tot dupa gusturile exclusive ale barbatului- si ar fi atat de barbar incat sa divinizeze 'amanta' pe un forum public. esti proaspat tatic, ce dumnezeu, ar trebui sa-ti divinizezi sotia! bleah, imi pierdui vremea de pomana pe-aici. credeam ca ne conversam cu un barbat, dar se pare ca am avut asteptari prea inalte.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by alina_s

Sa fim sincere, nu stim ce-i in mintea barbatilor, asa cum nici ei nu stiu ce-i in mintea noastra.


id="quote">id="quote">

 

acuma, daca nu stii tu ce e in capul lui si nici el intr-al tau, eu iti apreciez sinceritatea. vorbeste, insa, in dreptul tau, renunta la persoana I-a plural, te rog. sau, vorba adriennei, asteapta sa mai cresti, poate dai de-un barbat adevarat, poate experimentezi si tu o relatie normala si o sa vezi lucrurile diferit. faza cu tatonarile si feromonii e la 16 ani, helaaau. [:D]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...