Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

quote:Originally posted by vikinga

Pt ca Elise in sinceritatea ei debordanta ne facu neglijente(ca pt asta e topicul)pt ca nu ne dusham si nu ne parfumam si nu ne pieptanam. Ca pina la urma asta face ea pt "aranjatul" in casa, permitindu-si sa insiuneze ca ar fi singura!Oh bitte...!


id="quote">id="quote">Vikinga, "in sinceritatea mea debordanta" trebuie sa recunosc ca urmatoarea descriere - fie ea si ironica - nu pare prea dushata, parfumata si pieptanata: "Da io de ex de ce nu as avea dreptul cand viu de la servici rupta, dupa ce toata sapt am tras in jug, si am facut si curatenie, si am spalat si frecat si buda, si am strans si sosetele dupa "altii" de ex, sa ma asez cu o bere in fatza televizorului cu parul ciufulit si pantalonii de trenining rupti in fund si un halat oribil dar super comod tras peste spate, sa sug din bere si sa ragai sa ma sterg cu dosul palmei pe la bot, sa plescai din buze ca vai ce bine-i."De asemenea, daca toate sintem fresh si imbaiate si pieptanate, de ce ne revolta ideea ca si sotzul, saracu', are oki si vede cum aratam?![8)] Nu ne convine ca vede, sau ce vede? Sau ce?Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am recitit o mare parte din topicu' asta si are o evolutie foarte interesanta: daca in prima parte, parerile erau impartite, dupa un timp au fost blamate TOATE dintre noi care sustineau ca le pasa cum arata in casa, cu remarci de genul "romanca ccc cand vrea si ea sa iasa undeva "aranjata" isi tranteste o fusta scurta, tocuri cui, decolteu generos, bashca isi scoate si buricul pe afara, iar cand apare pe strada sau in vreun local imbracata asa toti barbatii saliveaza ca lupul din desenul animat. Asa s-a inculcat ca pt. a placea masculilor trebuie sa arati "sexy"."id="green">

Ma insel eu, sau cam toate de pe aici ne-am nascut in Romania?

Sau, cumva, daca noi stam in Romania sintem ceva gen omul preistoric, care n-a inteles inca faptul ca parul de pe picioare e ecologic....[:D]

 

Sa mai citez? "Barbatul meu nu m-a luat de nevasta pt ca eram o papusa aranjata si scoasa din cutie, ci din cu totul alte motive ... " id="green">De parca daca ai fi papusa e musai sa nu mai existe si alte motive!!!

 

"Scuze, dar eu pentru omul cu care am ales sa-mi petrec tot restul vietii mele, tatal copiilor mei, cel de care m-am indragistit nebuneste vreau sa fiu mult decit o papusa intretinuta. Pe primul loc nu sta invelisul ci continutul."id="green"> Deci daca vrem sa aratam bine e musai sa fim intretinute!!

 

Alta replica celebra: "asa, mai V, barbatii in marea lor majoritate vad mai mult decat invelisul exterior, se uita mai mult decat la cat esti de "buna", si nu zic asta sa vb degeaba, o zic din EXPERIENTA, caci am trait si in Ro si in alta tzara si stiu."id="green">

 

Adica saracii barbatii nostri care traiesc in Ro sint mai prosti de felul lor si nu au infrarosul cu care vad "ceilalti" direct cum ii bate inima si sufletu' femeii!

 

In fine...asta era trendul.... daca ne place cum aratam, sintem automat taranci, proaste, lipsite de caracter si de calitati, luate de barbati ca sa ne intretina si sa ne lase ciund dau de prima pustoiaca.

In schimb, daca ai o casnicie "de valoare", si il intimpini cu sarmale proaspete si wc-ul curat, atunci, da, poti sa te consideri femeie implinita!!

 

Asta a fost in majoritatea mesajelor pina la cele recente, in care, brusc, s-a schimbat modificarea: acum toate sintem aranjate, ojate, deodorate, parfumate, ca doar ne-am lamurit ce inseamna aranjat...iar cum arati conteaza, normal, dar nu a fost clar de la inceput despre ce era vorba in propozitie!! Aaaa... asta era? Nu sa porti toc cui? Normal ca sintem in standarde!!!

 

Probabil toata lumea a obosit.... parerea mea....ca sa nu zic altfel...[:D]

 

 

Elise

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine m-ati inebunit cu discutiile astea in contradictoriu, asa ca am mers si mi-am intrebat barbatu':

 

"Draga, cum ti-ar place sa stau imbracata in casa, intr-o fustita scurta sau in pantaloni de trening?"

 

Raspunsul a fost: "Daca iti mai pui si un pantof cu toc din cind in cind, spal eu vasele in fiecare zi". Si uraste sa spele vasele.

 

Da' cred ca nu se pune, ca barbatul meu e roman, adica misogin, misantrop si miserupist (nu mai stiu altceva care incepe cu mis). Off, am ales "the wrong person". Too late!

 

Danutza,

mama lu'Alexutza

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tare incins subiectul! [box]Dar sa raspund si eu totusi...

Eu sunt genul mai comod. Chiar si la servici unde trebuie sa ma imbrac mai elegant mai "scap" in cate o pereche de blugi uneori. Sincera sa fiu, nu reusesc niciodata sa-mi pun bani deoparte ca sa investesc in haine pentru mine, reusesc eu sa le gasesc intotdeauna alte intrebuintari...asa ca-mi iau mereu haine cat mai practice si care sa se potriveasca cu ce mai am..[alcool]

In casa stau de obicei in blugi sau in pantaloni de trening si cu un tricou sau o camasuta. Vara arat cel mai bine in casa, pt ca am tot felul de costumase sexi cu pantaloni scurti si maieute cu care nu am curaj sa ies pe afara[:D]

De fel nu port tocuri pentru ca sunt inalta, asa ca sigur nu voi purta nici in casa[;)]. Dupa parerea mea (si a sotului), sunt o prezenta placuta. Indiferent ca stau in casa, am mereu hainele calcate, papucei curati si "aratosi", nu umblu cu rupturi...dar nu sunt adepta machiatului in weekend decat daca plec undeva...motivul ar fi ca incerc sa mai las pielea sa respire, asa ca folosesc doar o crema si un creion discret de ochi.

Sotul este exact acelasi gen ca si mine la vestimentatia de acasa. In plus, este un barbat cu bun simt.

 

 

Sanatate maxima!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Danutza Mamaruta

Raspunsul a fost: "Daca iti mai pui si un pantof cu toc din cind in cind, spal eu vasele in fiecare zi". Si uraste sa spele vasele.


id="quote">id="quote">

 

vezi, asta dovedeste ca nu toti barbatii sunt la fel. cand ma urc pe tocuri, al meu nici vasele nu mai e in stare sa le spele, nici sa gateasca, nici sa dea cu aspiratorul. :-)) astea fiind prestatiile lui zilnice, obisnuite, fara sa fie nevoie sa-l mituiesc io. sa traiasca mama soacra, ca l-a educat cum trebe'. [cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:[

vezi, asta dovedeste ca nu toti barbatii sunt la fel. cand ma urc pe tocuri, al meu nici vasele nu mai e in stare sa le spele, nici sa gateasca, nici sa dea cu aspiratorul. :-)) astea fiind prestatiile lui zilnice, obisnuite, fara sa fie nevoie sa-l mituiesc io. sa traiasca mama soacra, ca l-a educat cum trebe'id="red">. [cheers]


id="quote">id="quote">

 

Si la noi tot cam asa, cu exceptia ca io zic in gand "sa traiasca mama soacra" ca mi-e frica sa nu si-o ia in cap daca ar stii ce bine gandesc de fapt despre ea!![:D]

Ups, sper ca nu ma citeste si aici, ca e si ea cu uochii pe DC (acu nu stiu daca ii place site-ul sau ma "tine din scurt!!!"[:D][:D][:D]

 

Si on topic...noi umblam prin casa (cu tot cu copchil) prin chiloti si maiou sau tricou, doar cand suna la usa tragem ce nimerim pe noi!!!![:D][:D][:D]

 

Iau in fiecare zi viata de la capatid="purple">id="Book Antiqua">id="size3">

 

Sinzi, Radu[avion]si David[marinar]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara! sa nu radeti de nick-ul meu, please.

 

am citit mesajele voastre si... am ras... nu m-am putut stapani sa nu scriu si eu ceva..

 

fetelor, nu va mai chinuiti cu atatea intrebari, afirmatii, supozitii.... barbatii ne vor in casa , ca si pe strada, ca si oriunde... dezbracate...

 

nu cred ca le trec prin minte alte ganduri...

 

s-auzim numai de bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deci io ash fi egoista daca i-ash cere sotzului sa umble shi el prin casa in kilotzei d-aia tanga cu trompitza, shi c-un shortzuletz d-ala care sa-i scoata pectoralii-n evidentza, ha? [:D]

 

Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta]

 

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!

august-septembrie-nou!

pozne

degetzeii

 

 

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...