Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

aaaaaaaaaa, nuuuuuuuuuuu, era vb doar de acei nerusinati de soti care nu stiu ce tot vor de la sufletul bietelor neveste.

 

noi avem tot dreptul sa le cerem orice, ba chiar ar fi indicat sa-i obligam sa umble numa' siecsosi prin casa.

 

Fetele de pe DC

 

 

Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Yeap, imi shi imaginez frigideru de kur al barbatului purtind un tanga d-ala dä nu i se mai vede nici dunga [:D]

 

Iren dubla mamicaid="red">[zana] Bogdanelu nazdravanuid="blue"> [aerob] si Julia turboid="purple">[majoreta]

 

motzu Juliei+tortu lu Bogdanelu-nou!

august-septembrie-nou!

pozne

degetzeii

 

 

 

 

In caz de greturi si alergii la anumite persoane, se recomanda retragerea intr-un loc izolat si racoros si consumarea, in liniste, a patru- cinci lamii pe ora.id="purple">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

WOWWWWWWWW

Spirite incinse si tot felul de pareri. Pina la urma spiritele s-au domolit fi fiecare si-a datseama ca dracul nu-i chiar asa de negru cum il face lumea. Desigur, am citit tot, de la inceput pina la sfirsit si m-am intrebat in sinea mea, daca nu cumva , femei cum sintem, vrem sa aratam bine in primul rind pentru noi si apoi pentru cel de linga noi, si de ce nu din respect pentru propria noastra persoana , pentrucei din jurul nostru.ARANJATA? Fiecare intelege ce vrea prin asta. Dupa mine inseamna a te simti bine in pielea ta.Si nu neaparat tencuita cu juma de kilo de farduri, rimel ,ruj si alte accesorii ajutatoare.Sa ai bunul simt, dealtfel valabil si pentru barbati,sa fii imbracat decent pentru fiecare ocazie, fie la piata, fie la servici fie in alt loc, inclusiv acasa.Am mai scris, ca eu, dupa 41 de ani de casatorie, mai am si acuma placerea de a-l auzi pe sotul meu spunindu-mi ca arat bine. Si asta pentru simplu fapt ca imi pasa de felul in care arat.Vreau sa ma simt bine in pielea mea, sa mai slabesc un pic, sa stau frumos imbracata in casa- nu cu tocuri si fustita scurta si fardata- dar decenta.A te vopsi, nu inseamna neaparat a-ti ascunde firele de par alb.Foiecare are nebunia lui, face parte din dorinta de a se simti bine in pielea ei.Farduri n-am folosit niciodata, ca nu-mi plac, insa la nevoie, m-am zugravit putin.Uite , acuma ma uit la emisiunea lui Teo, pe protv international. De ce credeti ca Teo a facut ce-a facut? Nu stiu cum arata in casa,dar la emisiune e SUPER.

Denitzel. e tare bancul ala cu nationalitatile.

Pupici si pace voua

Nu va mai certati ca pina la urma tot in cuplu ne vom trai viata si daca am ajuns sa ne casatorim ne-am luat unul pe celalalt cu bune si rele.

 

dalia946

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aramona
quote:Originally posted by vikinga[Ei hai Elise ca iti faci staute singura...[:D] hai sa fim serioase.Ia zi tu acum sincer, dar sincer de tot, ce ai tu acum in picioare cind tastezi la computer? Pantofi de seara cu bot ascutit si virful cui? sau papuci de casa caldurosi? Ai parul coafat? Rujul si conturul stau perfect? Fardul de pleoape e regulamentar? Push up ul e la locul lui? Bluza de dantela decolatata? Hai baga aici un web cam sa vedem, ca tocmai ce am vorbit pe yahoo cu o amica si mi-a trimis complimente fara sa ma straduiesc sa cad in extrema de kitch inutil...Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
id="quote">id="quote">Bravo! [flo][flo][flo]Dragelor,ce ma bucura cel mai mult este faptul ca pana la urma, noi, ROMANCELE, ne dorim fiecare sa fim frumoase, aranjate, ingrijite, si indeiferent de cum vedem fiecare acest lucru, concluzia este unica: dorim sa fim iubite, dorim sa-l facem pe cel de langa noi sa se simta bine...Ce nu intzeleg eu este de ce necramponam neaparat pe a asocia termenul de "ingrijit" cu machiajul, imbracamintea sexi, etc...Si-a pus cineva intrebarea daca sotzul te iubeste pentru kilele de fard de pe fatza, pentru dantelutza de pe chilotzi, pentru decolteul generos? Nicidecum! Ce mult i-ai starnit poftele "trupesti" si l-ai bagat rapid in pat, sau in bucatarie pe masa, in timp ce taiai delikat ceapa in deux-piece-ul sexi, sau...sau...Daca asta ai urmarit, ai obtinut ce-ai vrut...Si v-ati intrebat vreodata daca sotzul/amantul apreciaza naturaletzea, in locul "ornamentelor". Sunt multe femei frumoase, "apetisante", atragatoare, prin naturaletzea lor, prin modul in care se poarta, prin ceea ce gandesc si fac, etc...Si aceste femei sunt cu sigurantza si INGRIJITE!...Oare cum e pentru un barbat sa petreaca o seara superba, in compania unei femei atragatoare...imbracata provocator, spalata/parfumata, machiata (a se citi "decorata")...si dimineata sa gaseasca langa el o femeie absolut neinteresanta, chiar urata, in momentul in care toate aceste artificii nu mai exista...Probabil se va gandi cu jind la consoarta lui, mirosind uneori chiar si a tocanitza de cartofi, frumoasa si dimineata, cand e nemachiata, cu parul ravasit, in chilotzei de bumbac si tricou (nu in pijama satinata), cu care are ce discuta, in fatza careia nu se simte jenat sa se mai scobeasca din cand in cand in nas, in fatza careia se poate simti EL.Poate veti arunca cu rosii, va rog sa cititi si postarea anterioara, sunt o femeie ingrijita, din casa ies doar machiata...mai putin cand ies pe fuga cu fetitza prin parc...dar si atunci sunt INGRIJITA...Si in casa incerc sa fiu ingrijita, sexi in felul meu, etc, etc...Cand mai avem timp si de asta...[;)][:D][majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">
[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">
id="quote">id="quote">Intru totul de acord! Eu as numi-o ingrijire personala,care tine de respectul fata de propria persoana, nu aranjare, ca doar nu te pregatesti mereu pentru sedinte foto, ca-n modelling.Si da,sunt convinsa ca barbatii inteligenti apreciaza femeia inainte de toate,cum se misca cum vorbeste, cum stie sa asculte, nu artificiile.Ideea e sa fiti voi inseva-doar asa v-ati atras partenerul, nu? Daca voua va place imaginea voastra ar trebui sa-i placa si lui.Dar sa va autoapreciati corect!Pupici,MonaMona
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ocebine
quote:Originally posted by boubba

Pentru mine vorba noastra din popor ramane sfanta :,,Femeia trebuie sa fie Gospodina in casa , Doamna in societate si Curva in pat,, si pt mine asta tine si de look...


id="quote">id="quote">Mi se pare o declaratie ingrozitor de degradanta, umilitoare si injositoare pentru o femeie. Eu speram ca totusi s-a evoluat de aici ceva dar vad ca nu.In loc sa mergem inainte, sa fim considerate cu respect, sa fim iubite pentru ceea ce sintem, nu pentru cum aratam, sa ajungem undeva in viata mai mult decit in ograda, mergem inapoi.Am vazut ce inseamna in RO "aranjat" de mers la piata, mall, platit facturi. Inseamna tot arsenalul scos la atac. Am vazut doamnele carind sacosi grele de-ti invineteau degetele, dar abia mergind pe tocuri, rimelul gros de-un dejet, ruj, pudra, fard de oki, etc...Daca tot arsenalul asta imi tine mie casnicia-n picioare....duca-se...n-am nevoie.....prefer blugii mei de la Gap si un t-shirt alb, in picioarele goale in casa.Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.Pozele Noastre
id="quote">id="quote">[^] Astfel de convingeri merita nu critici, ci compatimire, parerea mea.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mona_B
quote:Originally posted by ocebine
quote:Originally posted by boubba

Pentru mine vorba noastra din popor ramane sfanta :,,Femeia trebuie sa fie Gospodina in casa , Doamna in societate si Curva in pat,, si pt mine asta tine si de look...


id="quote">id="quote">Mi se pare o declaratie ingrozitor de degradanta, umilitoare si injositoare pentru o femeie. Eu speram ca totusi s-a evoluat de aici ceva dar vad ca nu.In loc sa mergem inainte, sa fim considerate cu respect, sa fim iubite pentru ceea ce sintem, nu pentru cum aratam, sa ajungem undeva in viata mai mult decit in ograda, mergem inapoi.Am vazut ce inseamna in RO "aranjat" de mers la piata, mall, platit facturi. Inseamna tot arsenalul scos la atac. Am vazut doamnele carind sacosi grele de-ti invineteau degetele, dar abia mergind pe tocuri, rimelul gros de-un dejet, ruj, pudra, fard de oki, etc...Daca tot arsenalul asta imi tine mie casnicia-n picioare....duca-se...n-am nevoie.....prefer blugii mei de la Gap si un t-shirt alb, in picioarele goale in casa.Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)People who say they sleep like a baby usually don't have one.Pozele Noastre
id="quote">id="quote">[^] Astfel de convingeri merita nu critici, ci compatimire, parerea mea.
id="quote">id="quote">OAre? Poate n-am inteles bine...Insa cred ca o femeie care este gospodina in bucatarie, doamna in societate si curva in pat este tot ce-si poate dori un barbat...din pacate de cele mai multe ori gasim alte asocieri...nu le pomenesc aici...CRed ca aceasta femeie de care vorbim este ideala!Parerea mea! Astept rosii...ca s-au scumpit...Dar sa fie bune la gust!Pupicei si nu va infierbantati...m-a mancat si pe mine limba...[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">
[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sint atenta la felul cum arat, dar asta pentru mine. Conteaza sa fiu ingrijita si nu neaparat sa fiu la moda. Oricum moda ce se poarta pe la noi nu ma incanta, dealtfel nu as purta nici pantofi cu toc mare si zuguiati in fata. Sanatate e mai de pret. Sint bucuroasa insa cind gasesc ceva la H&M, de exemplu ultima achizitie, o pereche de pantaloni de stofa facuti in Romania. Ce m-m bucurat. De ce gandesc ceilalti de felul cum arat nu ma impresioneaza, principalul mie sa imi placa si ma bucur daca sotul meu imi face complimente.

 

Himmelsduft

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aramona

OAre? Poate n-am inteles bine...Insa cred ca o femeie care este gospodina in bucatarie, doamna in societate si curva in pat este tot ce-si poate dori un barbat...din pacate de cele mai multe ori gasim alte asocieri...nu le pomenesc aici...

CRed ca aceasta femeie de care vorbim este ideala!

 

Parerea mea! Astept rosii...ca s-au scumpit...Dar sa fie bune la gust!

 

Pupicei si nu va infierbantati...m-a mancat si pe mine limba...


id="quote">id="quote">

 

asta o fi femeia ideala pentru tine, poate. barbatii au alte femei ideale in cap, dupa cum le e felul. asa cum si femeile au reprezentari diferite ale barbatului ideal. io nu-s nici una din cele trei chestii insirate acolo si nici nu jinduiesc sa devin. in bucatarie sta sotul meu, in societate nu "domnia" in sens romanesc ne intereseaza, ci cu totul si cu totul alte lucruri, iar in pat e ultimul loc unde mi-as dori sa fiu c...va. ca-s femeie independenta, vorba aia, cu job si conturi in banca personale, chiar n-am nevoie sa fiu platita ca sa "prestez" in propriul pat conjugal, si nici prin cap nu-mi trece sa-mi insel barbatul, pentru bani. sau consultam dictionare diferite cand e vorba de sensul cuvantului "c..va"? [hot]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aramona

 

Poate n-am inteles bine...Insa cred ca o femeie care este gospodina in bucatarie, doamna in societate si curva in pat este tot ce-si poate dori un barbat...din pacate de cele mai multe ori gasim alte asocieri...nu le pomenesc aici...

 


id="quote">id="quote">

Curva in bucatarie, gospodina in societate si doamna in pat?

Nu suna rau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...