Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

Si eu ma ocup de imaginea mea si vreau mereu sa arat bine, sa miros....acum depinde si de financiar, dar se poate si cu bani mai putini sa arati ca o adevarata d-na sau domnisoara care se respecta. Pt. noi trebuie sa avem timp mai mult dar daca nu se poate macar in limita bunului simt.

[pup]

 

 

[si-eu]

 

 

 

Paula[gravi]cu Paul sau David???? 29+[baietel] siAlexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Am mai citit si revin. Nu o fac pt. sot ci pt. mine ca om sa ma simt bine. La seviciu merg foarte eleganta si la 4 ace. In particular chear daca as vrea sotul meu umbla mai leger si cat mai sport. Dar tot nu renunt si in particuloar la tinute mai frumoase si in concordanta cu sotul.

Cum spunea cineva ca sunt egoisi sotii daca va cer. Al meu nu-mi cere dar ii place cand ma vede ca m-am schimbat, sau m-am coafat...si ma admira indelung si zambeste. Nu mi-a cerut niciodata sa fac asta si asta ci eu am decis ce si cum. De regula ii cer parerea dupa ce fac o schimbare. Indiferent ca-mi sta sau nu bine el ma place asa cum sunt.

 

[copil]

 

 

[gravi]

 

 

 

 

 

 

Paula[gravi]cu Paul sau David???? 29+[baietel] siAlexandraid="red"> [loveyou]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by conchita
quote:Originally posted by aramonaOAre? Poate n-am inteles bine...Insa cred ca o femeie care este gospodina in bucatarie, doamna in societate si curva in pat este tot ce-si poate dori un barbat...din pacate de cele mai multe ori gasim alte asocieri...nu le pomenesc aici...CRed ca aceasta femeie de care vorbim este ideala!Parerea mea! Astept rosii...ca s-au scumpit...Dar sa fie bune la gust!Pupicei si nu va infierbantati...m-a mancat si pe mine limba...
id="quote">id="quote">asta o fi femeia ideala pentru tine, poate. barbatii au alte femei ideale in cap, dupa cum le e felul. asa cum si femeile au reprezentari diferite ale barbatului ideal. io nu-s nici una din cele trei chestii insirate acolo si nici nu jinduiesc sa devin. in bucatarie sta sotul meu, in societate nu "domnia" in sens romanesc ne intereseaza, ci cu totul si cu totul alte lucruri, iar in pat e ultimul loc unde mi-as dori sa fiu c...va. ca-s femeie independenta, vorba aia, cu job si conturi in banca personale, chiar n-am nevoie sa fiu platita ca sa "prestez" in propriul pat conjugal, si nici prin cap nu-mi trece sa-mi insel barbatul, pentru bani. sau consultam dictionare diferite cand e vorba de sensul cuvantului "c..va"? [hot]
id="quote">id="quote">[il]De-ar gandi toate femeile asa...am conduce lumea.Nu sunt feminista, dar tin enorm la self-esteem. Asa ca tripla caracterizare a femeii ideale adesea postulata mi se pare jalnica. Sorry!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e foarte important sa arati bine... pentru ca , din pacate, haina-l face pe om... cel putin la prima vedere... dar cu atatea pe cap, voi fetele , nu simtiti ca ati obosit sa va mai aranjati? eu cate o data nu mai pot si as vrea sa fiu asa... nemachiata.. nearanjata... dar nu se poate, cel putin pentru mine.. unele arata bine si nu au nevoie de " retusuri"

 

s-auzim numai de bine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

O varianta mai soft pt cele zise de aramona:

 

gospodina in casa:tuturor barbatilor le place sa gatim bun bun,sa miroasa frumos in casa cand ajung..daca as fi barbat,si mie mi-ar placea. din a transforma femeia insa doar in "gospodina" la cratita,nu sunt si nu voi fi niciodata de aocrd. Am chef,mam=nanc cartofi prajiti sau comand pizza,am chef,trantesc papa bun toata ziua..sa zicem.

 

doamna in societate:da,mai,da,sa nu se faca omu de ras cu tine,nu?cand deschizi gura,degeaba arati ca...Nicoleta Luciu,asta mi-z venit acu in minte..nu ca as avea ceva cu ea:)))),daca nu stii sa vorbesti si arunci cu ...in fasole..lasa-neeeee;cam asta vrea sa zica treaba cu domnia:)cred ca sunteti de aocrd. Plus treburi legate de rafinament,eleganta,finete,blablabla,se cam acreste treaba.nu poate fi nimic perfect,se vede dupa aia prea mult rimelu si fardu pe tanti..tot naturaletea e cheia elegantei si a finetei.sa dai bine,in mare.Cam asta e treaba cu societatea,parerea mea.Sa nu te faci de tot rasu.ca nimeni nu e perfect,da suntem perfectibili.

 

 

EEEi,delicata treaba cu curva in pat:aici..dictionarul e baza,chiar daca sunt profesoara de limba romana,nu prea m-as baga ..poate un barbat ar zice mai bine ce si cum. Bunu simt ma face sa cred ca se refera la ceea ce barbatu vrea si el d e la fomeia lui,ca daca are grija prea mult de cratitaaaaaaaa,uita de desuuri si de partea pasionala a vietii,si cele mai multe dintre femei de regasesc aici.Plus rutina,etc.Sa se simta bine cu tine si sa nu ii mai trebuiasca alta,mai,chiar daca mirosi un pci a ceapa pe langa Nina ricci:)))

 

acu,mi-am zis si io parerea,raspuns la intrebarea din topic,"da,sunt atenta cum arat",sigur ca sunt,nu exagerez,nu merg nici machita la piata,da nici nunuit de oglinda. Ca sa fiu modesta pana la capatu lumii,imi si place cum arat:)))))))))))))))

 

http://www.babiesonline.com/babies/c/cosmin

 

http://community.webshots.com/user/motancea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Chaton, ai uitat insasi femeia vorbind despre femeie asa cum ii place barbatului. tuturor ne place sa mancam papa bun si sa locuim intr-o casa frumoasa, dar tu din start pui responsabilitatea pentru satisfacerea acestor placeri exclusiv pe umerii femeii. apoi, sa nu-i facem de ras in public? de-aia iesim noi in public, cu gandul sa nu-i facem pe ei de ras? si de-aia trebuie sa invatam sa legam doua vorbe inteligente, cu singurul scop de a le folosi strategic in societate? adica nu asimilam cunostinte pentru cresterea noastra ca fiinte umane, ci sa satisfacem orgoliile cam cretinele ale unor masculi? zic cretinele pentru ca daca asa vede un barbat indatoririle femeii sale in public, e clar cam cretinel la cap. in pat, iarasi, tot ce face femeia e tintit spre placerile lui? si iarasi si iarasi cu singura spaima in creier ca trebuie sa abordezi pozitii speciale si strategii de seductie numai si numai ca sa nu te paraseasca??

 

femeia din tabloul vostru e o marioneta, nimic mai mult. nu e nimic rau in a face mancare si a tine casa curata sau in a fi o doamna in public si open mind in dormitor. insa motivatia pe care o prezentati voi e rea, e degradanta si abuziva. femeia trebuie incurajata sa fie ea insasi, sa se dezbare de fricile induse de imaginile abuzive create de misogini despre "femeia ideala". iar barbatul sa fie educat sa se rupa de vechiul rol de tiran puturos. nu va dati seama ca "idealul" asta feminin a fost inventat de niste trantori care nu au chef sa miste un deget nici la bucatarie, nici in dormitor, nici in societate, si asteapta ca femeia sa le faca pe toate astea din frica de a nu-l pierde?

 

un barbat care isi iubeste femeia cu adevarat are cu totul alte vise despre traiul in comun. cand iubesti, ti-ai da si viata pentru persoana respectiva, asa ca, ce te impiedica, barbat fiind, sa incepi sa dovedesti asta prin a-ti spala farfuria in care ai mancat, ciorapii de cu zi, etc? dar nu, e mai confortabil sa perpetueze mitul cu femeia ideala, le ofera si scuze cand inseala ca niste lashi: n-ai fost destul de ideala, vezi ca trebuia sa freci faianta aia in bucatarie cu mai mult devotament pentru barbatu de mine. bleah.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by conchita

Chaton, ai uitat insasi femeia vorbind despre femeie asa cum ii place barbatului. tuturor ne place sa mancam papa bun si sa locuim intr-o casa frumoasa, dar tu din start pui responsabilitatea pentru satisfacerea acestor placeri exclusiv pe umerii femeii. apoi, sa nu-i facem de ras in public? de-aia iesim noi in public, cu gandul sa nu-i facem pe ei de ras? si de-aia trebuie sa invatam sa legam doua vorbe inteligente, cu singurul scop de a le folosi strategic in societate? adica nu asimilam cunostinte pentru cresterea noastra ca fiinte umane, ci sa satisfacem orgoliile cam cretinele ale unor masculi? zic cretinele pentru ca daca asa vede un barbat indatoririle femeii sale in public, e clar cam cretinel la cap. in pat, iarasi, tot ce face femeia e tintit spre placerile lui? si iarasi si iarasi cu singura spaima in creier ca trebuie sa abordezi pozitii speciale si strategii de seductie numai si numai ca sa nu te paraseasca??


id="quote">id="quote">Din ce spune Chaton, eu nu inteleg ca responsabilitatea de a oferi placere in pat/bucatarie/societate este doar a femeii, ci este ceea ce si-ar dori un barbat de la femeia lui DAR SI O FEMEIE DE LA BARBATUL EI...ca doar e o placere si pt. noi sa avem langa noi barbati "sclipitori" in lume, grijulii in pat si sa iti mai faca si cate un sandwich cand tu citesti o carte. Nimic degradant in asta...din nici o parte ai privi....mie mi se pare ok ca si barbatul si femeia sa faca diverse lucruri unul pt altul (inclusiv sa se aranjeze).Oana si Mara 11.08.2004pozici
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mda,io din start vorbisem despre varianta mai soft a aramonei...treaba cu femeia ideala ..pusesem si eu acu nu stiu cat timp un subieectel pe aici,era un articolas din jurnalul nationa,dar era mai mult facut gluma decat la serioase..daca vorbim de idealuri aici,u ne mai trec supararile pana poaimarti.

 

sigur ca nu am uitat de femeia in sine si da,asa e,nu tre sa le faca toate,sa cada tot pe umerii ei. greseala consta in faptul ca..daca raspundem la intrebarea din titlu,ne gandim"bai,da pt cine sa arat bine...ai?",pt mine sau pt ei/ei? pt cine sa fiu asa si pe dincolo? asa,de dragu mieu..ma nne,cand o invata femeia ca iese pe usa facuta mai-mai,asa,de dragu ei,,o sa mai curga multa apa pe dunare.Intotdeauna avem o tinta,asta e clar,daca suntem frumoase,destepte,open minded,tralala.

 

cu spalatu sosetelor sau alfarfuriilor,hm,depinde de barbati si de femeie,fiecare cu ciorba lui...poate ar trebi sa ne referim strict la felu cum aratam,ca asta era intrebarea..

 

s-a deviat de la subiect cu femeia asta ideala,mama ei de idealitate..;e tepos subiectu,io cred ca barbatii nostri ne-ar accepta asa cum suntem,ca doar cu noi au zis "da" si la creieru lor cat il au:)))or fi stiut in ce se baga.

 

se poate aluneca usor in cealalta extrema.Aramona le-a zis un pci pe extremelea,eu am incercat un soft si nu stiu cat de bine am facut..oricum,adevaru e pe undeva pe la mijloc si nu prea e dat cu fard mult,asa,ca monica barladeanu:)

 

na,ca nu stiu ce sa mai zic.

 

 

ooo si poa sa fie ea cat de ideala ar fi,gaseste una mai odeala decat papa si tot o inseala,,corect!

 

http://www.babiesonline.com/babies/c/cosmin

 

http://community.webshots.com/user/motancea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana, daca e asa cum spui tu, inseamna ca am inteles eu gresit, deci mii de scuze. si eu tot pentru "impreuna" militez, plus pentru un mai normal respect al barbatului pentru femeie si pentru sacrificiile pe care ea le face, chiar daca teoretic vede ca numai ea le face, pentru dragostea neconditionata pe care o ofera. asa imi doresc eu pentru toate femeile, sa fie iubite si respectate de barbatii lor, nu considerate obiecte pentru placerea personala si-atat. plus de asta, daca e cum zici tu, de ce nu a scris nimeni despre barbatul care trebuie sa fie gospodin in bucatarie, domn in societate si curvar in dormitor, huh? :-))

 

Chaton, cred ca tot on topic suntem, pentru ca mesajul de deschidere vorbeste si de amanta, sugerand ca daca nu ne conformam imaginii de femeie aranjata in casa, domnul pleaca la alta, no. :-)) adica daca nu suntem ideale, in perceptia lor. citeam pe zona la topicul ala cu WWII si mi-am dat seama ca legendele astea cu idealul feminin, or fi ele create de barbati, dar sunt intretinute de femei. e vorba de sindromul abuzatului, care incepe sa-si gaseasca vini imaginare (nu-s gospodina perfecta, etc) ca sa-l justifice pe abuzator. ceva de genul, are si el dreptate, bietul, sa stea incremenit la computer desi are copii, familie, ciorapi de spalat etc, pentru ca uite, eu nu-s destul de atragatoare, nu port super minijupa prin casa, ci numai midi jupa. :-)

 

zicea cineva ca ii avem asa cum ii educam. eu cred ca ii avem asa cum ne educam noi sa avem la randul nostru standarde de calitate morala si de caracter in ce-i priveste. cand crezi ca meriti putin, te multumesti cu putin - cu un misogin si-un trantor. daca ai incredere in tine ca Dumnezeu te-a lasat prin peisaj si cu alte misiuni in viata decat de a fi c...va in patul conjugal, miturile astea misogine nu pot decat sa te revolte.

 

recunosc ca sunt patimasa la subiectul asta si imi cer scuze. dar exista prea multe fete nefericite, abuzate si umilite, ale caror povesti pe forum nu pot decat sa-ti ridice tensiunea de revolta. de-aia nu pot sa fiu deloc ingaduitoare cu barbatii care vocifereaza despre aspect ca fiind esential, cand ei nu produc nika altceva pentru cuplu, decat pretentii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...