Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

quote:Originally posted by brendamitran

Cu mii de scuze ca ma bag in vorba....[hopsieu]Eu cred ca deviati un pic de la subiect cu omletele si cafelele facute.Si mai cred ca astea sint amanunte lipsite de importanta.hai sa nu parem Coana Mitza de la cratitza,care nu mai stie altceva decit spalat-calcat-gatit-puradei-pat cind vrea masculul.Ideea de baza e ca nu prea incinta ochiul o astfel de femeie daca mai are si un capod slinos pe ea si n-a mai dat pe la oglinda de nu stiu cind.Nu,nu zice nimeni sa fii fardata si parfumata la orice ora a zilei,dar.....sint mici amanunte pe care le poti aranja din mers.Pe urma....nu toate sintem frumoase.De exemplu eu,daca nu pun un pic de fard sa am si eu o fata mai umana,se sperie lumea de mine.Inchipuiti-va ce ar insemna sa stai asa o zi intreaga si sa defilezi prin fata sotului.Am vazut si femei care,in "neingrijirea" lor,arat bine,chiar chestia asta parca le da un farmec aparte,insa.......nu toate sintem la fel.DA,eu zic ca trebuie sa acordam un minim de atentie macar, felului cum aratam in fata consoartei. (Treaba cu gasitul amantei....hmmmmm.....nu cred ca tine de asta,are radacini mult mai adanci)BRENDA"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"http://community.webshots.com/user/brendamitran


id="quote">id="quote">Draga mea, n-ai inteles nimic din ce s-a scris aici.A nu fi mereu la patru ace si cu straturi de machiaj pe fata nu inseamna ca esti coana Mita de la cratita, invatati sa vedeti ceva mai departe de varful nasului!Repet intrebarea: daca acum va ascundeti dupa farduri sa va vada sotu' mai atragatoare, daca credeti ca asta conteaza intr-o relatie, ce veti face la boala sau la batranete, cand stim cu totii ca fardurile bietele nu mai ajuta cu nimic? Dar cum spunea si Conchita, vorbesc limbi straine (defect profesional)asa ca inchei aici."To see what is in front of one's nose requires a constant struggle"(G.Orwell)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

N-am inteles nimic? Pai chiar titlul subiectului spune tot.

Nu stiu ce limbi vorbesti,dar nici nu cred ca m-ai nimerit,pt ca,poate spre surprinderea ta,vad destul de departe dincolo de varful nasului.

Dar daca crezi ca imaginea de curatenie,ingrijire si frumusete (si nu ma refer la frumusetea ca "mutra",ca sa ma fac mai lesne inteleasa) nu conteaza in fata celui de linga tine,probabil ca.....nu prea avem ce discutii sa purtam.

Pt.curiozitatea ta: la mine in casa nu exista decit un ruj,un rimel si un fard de pleoape,niciodata mai mult,nu abund in cosmeticale,nu am nevoie de mai mult,dar imi place cind scot nasul din "scutece",sa nu bag pe nimeni in spital.

Cred ca tine un pic si de bun simt,si de respectul de sine......

 

BRENDA

"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"

http://community.webshots.com/user/brendamitran

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte amuzant subiect..[bis]

Insa anumite persoane prea i-au in serios treaba cu aranjatul.

Ba mai mult unele il duc la extreme de genul tocuri,sulemeneli, ori halate slinoase de casa...

Si totusi banuiesc ca majoritatea au inteles de fapt intreabarea...

Si eu gandesc ca trebuie sa fim atente la cum aratam.Si nu pentru sot neaparat,ca altfel isi gaseste amanta, sau alte idei de genul acesta.Ci pentru noi insine.

Pentru mine o femeie care nu este interesata de cum arata, care este indiferenta cum arata,si, indiferent daca este in casa sau in societate este nepasatoare de cum arata, pentru mine aia nu este femeie, si daca ea nu se respecta pe ea insasi, sa nu se mire daca nici altii nu o respecta...

Si va spun asta pentru ca aici, sunt foarte multe femei care tot zic;

" Eu, in Romania nici pana la ghena de gunoi nu ma duceam fara sa ma aranjez, machiez, etc..."

Si aici umbla oriunde(nu in casa)neungrijite, nemachiate, cu parul prins in clama in graba, cateodata chiar fara sa se pieptene.

Acum spuneti si voi, cine nu le lasa sa se aranjeze?

Ca timp au, chiar daca asta le este scuza...

De ce sunt indiferente de cum arata?

Chiar nu gasesc nici o explicatie...[:)]

 

 

AB

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="size6">id="blue">Exista o vorba:

 

Femeia trebuie sa fie o doamna in societate,o buna gospodina in casa si curva(scuzati-mi expresia dar asta este adevarul)in pat.

 

Crede-ti voi ca aceasta zicala este lipsita de adevar?

 

Eu zic ca nu, si cand zic ca nu ma gandesc ca o femeie care ar inversa locurile ar devenii o buna gospodina in pat,o doamna in casa si o curva in societate.

 

Deci in concluzie cititi voi printre randuri!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hop si eu.

Parerea mea e ca noi ca femei, trebuie sa avem putina grija de felul in care aratam.Indiferent ca avem o munca grea, stresanta, copii multi,etc. Putin timp ca sa ne uitam in oglinda,ne putem face.Si problema cu amanta nu cred ca are legatura cu ''fardurile''. sa fim realiste.

 

MG

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...