Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

quote:Initial creeata de Rufus

Dragelor, vreti nu vreti, noi gandim altfel. Nu ma refer la ceva in mod special, vorbesc in general. Indraznesc sa generalizez acest adevar la toti barbatii chiar daca, ca peste tot, sunt si exceptii. Cu burta sau fara, imbracati neglijent sau ingrijit cand va implicati voi, tragand parturi (asta e de la alt subiect), mai avem un lucru pe care nu il veti schimba in veci: vom gandi intotdeauna cum vrem noi, adica cum ne-a programat natura, indiferent ce vom face. Daca o sa va straduiti sa intelegeti ce ne umbla prin cap, poate ca o sa fie mai bine multor cupluri. Este motivul, v-am mai spus, pentru care sunt activ pe acest forum: sa incerc sa stiu cat mai multe din gandurile femeilor, pentru a avea ce sa ofer sotiei, familiei in general (ca doar nu mi-o place sa fiu jignit si acuzat de diverse).Somn usor celor care cred ca viata http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">Asa e, ganditi altfel. Dar faptul ca veti gandi asa cum vreti voi nu-mi suna bine. Deci nu putem schimba nimic, indiferent cat ne chinuim sa va intelegem, tot cum vreti voi veti gandi!Eu, una, ma stradui sa inteleg ce va umbla prin cap si in mare am cam inteles, e adevarat ca in timp. Nu se poate sa nu inveti in timp. Ideea e sa accepti si parerea celuilalt, care de multe ori poate fi f diferita de a ta.Problema e ca si voi , barbatii, sa va stradiuti sa intelegeti ce ne umbla noua prin cap. Eu cred ca doar daca ambele parti vor sa se cunoasca cu adevarat si sa se inteleaga se poate ajunge la un numitor comun. Si intr-o casnicia compromisul de ambele parti e mai mult decat necesar. Parerea mea.[majoreta]dadaid="red"> [*]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by adrienne12

Fetelor, va recomand cu toata sinceritatea, prin prisma celor 40 ani pe care ii am, ca ar fi cazul sa citit "Barbatii sint de pe Marte femeile de pe Venus", "What Men Want", "Why men don't listen and women ca't read Maps" si alte asemenea carti pe care le gasiti la sectia de self-improvment a librariilor. Daca pina acum, din toate postarile lui, nu v-ati lamurit ce fel de om e Rufus, too bad for you... Rufus, nu te supara; sint prea tinere fetele astea :-).


id="quote">id="quote">mah, da' parca la 40 de ani se presupunea ca nu mai ai nevoie de carti sa afli lucruri noi despre barbati, ca le stii pe toate. am rasfoit si eu aia cu venus si marte la biblioteca pe vremea cand se vorbea pe-aici in delir despre ea, mi se pare o aiureala, nu mi-as pierde timpul cu siropuri de-astea. asa am mai luat plasa cu recomandari de-astea cand cu Supele pentru x,y,z, de mi-a comandat sotul toata colectia si dupa aia nici macar soacra-mea nu voia sa le primeasca ccc cadou ca nu mai stiam cum sa scap de ele. le vrei tu?[hot]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vai copii ce va mai lungitiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....

 

 

Adrienne , sa-ti fac o marturisire, mie totdeauna mi-au placut barbatii asa putin mai grasuti :)) chiar si cu putina burtica,[:I], cred ca mi se trage din famile unde barbatii sunt f inalti, f mari asa, solizi, bine, sotul meu este slabutz si inalt, dar asta fiindca face foarte mult sport(ciclism) si toata ziua il bat la cap sa manance, sa manance, etc, parca parca mi-ar place sa-l vad mai asa...solid.

Deci...gusturi si gusturi [hia]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by dalia946

Daca barbatul de duce dupa o alta, tot noi sintem vinovate. ASA CA LUATI AMINTE.


id="quote">id="quote">

 

uaaau, nu mai plec, devine prea misto subiectul! [:-)))]

dalia, bagi tu mana in foc ca in aia 41 de ani de casnicie nu ai fost niciodataid="limegreen"> inselata numai si numai id="red">pentru faptul ca ai fost intotdeaunaid="blue"> aranjata? mah, dar daca fuse amanta mai aranjata decat tine si totusi el a ramas cu tine din motive colaterale aranjatului tau?

 

eu nu iau aminte deloc la ce spui. parerea ca altii spun prostii e reciproca, mai ales la faza cu vinovatia. parca se abolise sclavagismul si in Ro, nu? [ispita]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

conchita, apreciez sinceritatea ta, ma crezi sau nu. Mai rar sa ti se spuna verde-n fata o parere, indiferent ce contine. Pe de alta parte, imi pare rau ca te-am dezamagit (si pe tine si pe altele ca tine). In ciuda aspiratiilor, nu pot seduce pe toata lumea cu ideile mele...

Cred totusi ca nu ai trecut peste cele cateva mii de ani, de cand s-a desfiintat matriarhatul si traiesti in acele vremuri, in care barbatul e bun doar la vanatoare si sa apere familia de dusmani. Nu te speria, nu esti singura. Ma feresc sa-ti dau un sfat personal, stiu ca abia astepti sa-l interpretezi.

E clar ca am scapat ocazia ca vreodata, printr-o intamplare, sa ne simpatizam. Este numai vina mea, greseala mea. Dar nu cred ca o sa ma sinucid pentru atata lucru...

 

http://community.webshots.com/user/tora97

 

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

rufus, sa-ti zic si eu ceva.

 

barbatul meu n-o sa se duca nicodata la amanta.asta pentru ca eu sunt cea mai misto femeie cARE SE EXISTA, SEXI, DESTEAPTA, CREDINCIOASA, CREATIVA !!!

 

sunt asa de frumoasa ca pot sa vomit de 15 ori in fata lui, de-abia ca o sa-si faca un pic de curaj, uite, si superba asta e om.

 

el cand vine acasa se roaga la Dumnezeu sa nu ma gaseasca prea ferchezuita ca ar innebuni saracu om, s-ar simti jalnic de complexat, iti dai seama, sunt asa de frumoasa incat il orbesc efectiv.

 

de aia nu inteleg intrebarea ta.sunt o exceptie, sunt grozava, nu am nevoie sa ma aranjez, degaj prosepetime si sex appeal prin toti porii, orice amanta n-are sanse.

 

capisci?

 

 

 

 


Sabina si [hippi] Sofia Galagiaid="teal">id="Times New Roman">id="teal">id="Times New Roman">

 

id="right">

 

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.id="Verdana">id="purple">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Dar nu cred ca o sa ma sinucid pentru atata lucru...


id="quote">id="quote">

 

[:-)))] hai ca ai fost simpatic. ca sa imi dai un sfat personal, ar fi trebuit sa citesti ce am scris, ca am marturisit si eu cate ceva din cum e casnicia mea. si numai matriarhala nu e. ca sa fiu sincera pana la capat, idealul meu e casnicia traditionala, necazul e ca nu mi se potriveste, ca am ganduri carieristice. iar ca sa te superi ca nu ti-a fost inteles mesajul, ar fi trebuit sa citesti fara resentimente toate celelalte mesaje scrise de fete. recunosc ca ti-am cazut in plasa initial si ti-am raspuns cu buna credinta, intelegand ca te intereseaza tema. dar te suparasi pe noi total aiurea. repet a mia oara, da, imi place sa ma motzaiesc si prin casa, ma asortez si la desuuri, ai putea spune ca sunt cocheta, in felul meu. dar e o joaca, pur si simplu, o fac ca-mi place, ca am chef, nu din datorie, nu e o corvoada, nu din obligatie. e o alegere strict personala, nu priveste pe nimeni altcineva. nu din disperarea de a ramane singura, cum insinueaza delia, nu din obsesia ca imi pleaca barbatul la amanta cum vrei tu sa ne revelezi. plus ca tie inca nu ti-e clar ca barbatii, chiar daca tu ii visezi ca gandesc la fel, au gusturi estetice total diferite. unora le plac femeile mai naturale ashea, altora le creste nivelul adrenalinei la tipul vampa, altora le place sa fie dominati de femeia-boss, altii isi pierd mintile cu femeia-copil, no poftim ca m-am fript si eu cu ispita generalizarilor. deci ce ti se pare tie ca e o femeie aranjata, altuia i s-ar putea parea prea mult sau prea putin. e simplu de inteles, tu de ce nu intelegi? [(pc]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

moaaaaa,partea a-2-a [alcool][alcool][alcool]

si intre timp fiecare isi vede in continuare de cratita,de buda,de gatit,spalat,calcat,servici,copil mai mult sau mai putin machiata si aranjata.Pt fiecare acest termen de 'aranjata' difera.....[:D]....fiecare intelege ce vrea...hihi[:D]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

poze noi [foto]

bubulinele [vampa] [hippi]

'Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramine constanta.'

Sabina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...