Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

Tema de discutat, bag de seama, e asta:

"Sunteti atente cum aratati...chiar si in propria locuinta?

Este binecunoscuta parerea ca un barbat este atras de o amanta, printre altele, de aspectul permanent aranjat al acesteia atunci cand o vede, in contrast cu imaginea sotiei surprinsa la orice moment din zi sau din noapte."

 

Ei, am rasfoit cu uimire crescinda desfasurarea topicului, tot nu am inteles (again!!!![bang] imi fac un obicei, deja...) id="size1">care e fina limita de demarcatie intre nevasta buna si cocheta / nevasta rea si sleampata.

Am incercat o oarecare autoevaluare (- nu port tocuri acasa si nici in alta imprejurareid="size1">; - nu port fustite acasa si nici in alta imprejurareid="size1">; - nu stau pictata in casa decit daca n-am timp sa ma demachiez cind ajung id="size1">)...oops...asta-nseamna "sleampata"????? Conteaza ca fac dus/ ma spal pe dinti/ imi tund bretonul cind e cazul? Conteaza ca majoritatea blugilor mei sint draguti si tricourile mele largi atirna simpatic pe mine? Probabil ca nu, cita vreme astea nu le fac de dragul cuiva anume, cu teama in sufletel, ci numai de propriu-mi drag...

 

Na, de la inaltimea categoriei "39 de ani jumate" [:D] de care ma apropii, spun numai ca m-as simti groaznic de umilita daca as avea o singura secunda senzatia ca sint "cintarita" ca nevasta din acest punct de vedere.

Si, da, Rufus, niciodata n-o sa stim exact, da' exact, exact de tot, ce-i in capul omului de linga noi, eu am, de exemplu, felurite temeri si nemultumiri legate de propria-mi relatie, dar spaima asta...ca fuga la amanta daca nu-s eu atenta 24 din 24 cum "dau in fotografie"... ei, de asta m-a ferit soarta! Sau, mai degraba, m-am ferit singura cascind bine ochii atunci cind mi-am ales ce mi-am ales.[^]

Sorry, Rufus, experienta mea demonstreaza ca cel putin un mascul nu gindeste intocmai ca tine. Dar ala e deja luat.[:D]

 

 

 

 


see detailsid="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by zepellina

[flo] pt Rufus[poc][poc][poc] ce multe certarete la atac[;)]zepellina


id="quote">id="quote">[:D][:D][:D]Daca a avea alta opinie si a ti-o argumenta inseamna ca esti certaret, ei bine, atunci da, eu sunt certareata. [bis]Iileana, si al meu e deja luat [:D]. Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la inaltimea mea (cota genunchiu broastei) va spun domnu' Rufus, ca aveti nejte pareri complet jenante in ceea ce priveste relatiile barbati femei si va mai spun ca fam. Pease NU DETINE adevarul absolut in ceea ce priveste "patternul" de gandire al celor doua sexe. Evident, asta se petrece aici, la cota + 0.1, unde traiesc io si mi e bine.

Sunt sigura ca dupa ce Doamne Doamne i a facut pe sotul Ilenei si pe sotul Claudiei nu a spart matrita si o fi si unu pentru mine, cu ccc care sa pot face concurs de ragait dupa 7 beri baute impreuna. Nah.

 

 


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">

[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by annie_xtreme

De la inaltimea mea (cota genunchiu broastei) va spun domnu' Rufus, ca aveti nejte pareri complet jenante in ceea ce priveste relatiile barbati femei si va mai spun ca fam. Pease NU DETINE adevarul absolut in ceea ce priveste "patternul" de gandire al celor doua sexe. Evident, asta se petrece aici, la cota + 0.1, unde traiesc io si mi e bine. Sunt sigura ca dupa ce Doamne Doamne i a facut pe sotul Ilenei si pe sotul Claudiei nu a spart matrita si o fi si unu pentru mine, cu ccc care sa pot face concurs de ragait dupa 7 beri baute impreuna. Nah.


Cine pleaca ultimu' sa stinga luminaid="red">id="size1">[alcool]Scandinavii stiu de ceid="size1">
id="quote">id="quote">Se pare ca n-a spart matrita, ca mi-a facut si mie unul [:D] Numai ca nu putem sa bem chiar 7 beri, ca [vom]Asa ca nu-ti pierde speranta !Haios subiect, demult nu m-am mai distrat asa ...De fapt, draga Rufusid="green">, de ce te framinta pe tine intrebarea, ca asta n-am prea inteles eu din atitea pagini ?Boghihttp://community.webshots.com/user/bogdanai
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by annie_xtreme

Sunt sigura ca dupa ce Doamne Doamne i a facut pe sotul Ilenei si pe sotul Claudiei nu a spart matrita si o fi si unu pentru mine, cu ccc care sa pot face concurs de ragait dupa 7 beri baute impreuna.


id="quote">id="quote">Annie_xtreme, [pup], nu-ti fa griji, tu o sa gasesti (cind o fi sa fie)id="size1"> chiar varianta cu imbunatatiri!
see detailsid="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dragelor toata mistocareala asta ieftina imi aduce aminte de atitudinea unei femei care era in divort si care a inceput sa tipe odata la un tip care i-a tinut usa sa intre intr-un magazin: de ce i-a tinut usa, crede cumva ca ea nu are miini sa-si deschida singura sau voia sa se dea la ea? Orice ar zice Rufus voi puteti interpreta in favoarea voastra conform bancului "10 motive pt. care un barbat nu are nici o sansa". Personal topicul asta ma plictiseste si nu mai intru pe el. Prefer sa ma uit la news.

 

1.Daca iei decizii fara sa o consulti, esti misogin. Daca ia decizii fara sa te consulte, este o femeie emancipata.

2.Daca muncesti prea mult, o neglijezi. Daca nu muncesti, nu esti bun de nimic.

3.Daca ea are un serviciu plictisitor si prost platit, este exploatata. Daca tu ai un serviciu plictisitor si prost platit, ar trebui sa faci bine sa-ti gasesti ceva mai bun.

4.Daca tu esti avansat inaintea ei, femeile sunt marginalizate. Daca ea e avansata inaintea ta, femeile au drepturi egale cu barbatii.

5.Daca ii spui ca arata bine, este hartuire sexuala. Daca nu ii spui, este indiferenta crasa.

6.Daca o rogi sa faca ceva ce nu ii place, incerci s-o domini. Daca iti cere sa faci ceva ce nu iti place, este o favoare pe care nu e frumos s-o refuzi.7.Daca incerci sa arati bine, probabil ai pe altcineva. Daca nu, esti neingrijit.

8.Daca ii aduci flori, urmaresti ceva. Daca nu ii aduci, esti nerecunoascator.

9.Daca esti mandru de realizarile tale, esti un egoist. Daca nu, esti total lipsit de ambitie.

10.Daca are o durere de cap, trebuie sa se odihneasca. Daca ai o durere de cap, n-o mai iubesti

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrienne12, adica dupa ce ca sintem shleampete si umblam in blugi, mai facem si mistocareala ieftina...[:D]...

Am glumit.

Nu te supara pe noi ca te plictisim, da' cita vreme topicul asta o sa fie cap de afis aicea, or sa tot apara zuze ametite ca mine, care acu' il vazura pentru prima oara, si-o sa se bage-n vorba/seama (spunind, evident, ceea ce s-a mai spus de o mie de ori). Pepetuum mobile, cam asa.

 

 

 


see detailsid="teal">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ceea ce nu pot eu sa inteleg este faptul ca unii dintre barbati/soti cred ca daca se stabileste o anumita "configuratie de baza" se poate garanta cu certitudine stabilitatea si fidelitatea.

 

Ceea ce stiu eu din practica e urmatorul lucru: chiar daca mergi pe standardele lui atat estetice cat si de alta natura, daca e sa vrea amanta tot isi face, chit ca sunt ca o Barbie in casa si fac o mancare de te lingi pe toate dejtele iar casa straluceste de curatenie.

 

Si daca ar fi sa ma iau dupa indicatiile date de un domn de pe aici, as constientiza faptul ca toti gandesc la fel si ca intr-un fel sau altul cel pe care mi l-am ales ar putea sa ma insele. Si asta pentru ca toti barbatii gandesc la fel, dar...altfel decat femeile.

 

Pai dragele mele, tzipla daca am fi, si el daca vrea sa insele, tot inseala. Si asta pentru ca alta ar avea sanii mai rotunzi ca ai mei, sau fundul mai bombat sau poate niste sunculitze-n plus pe ici pe colo, sau poate okii mai verzi, sau unghiile mai alungite, sau...sau..sau...Si asta pentru ca el vrea!!!

Discutand cu al meu sot, barbat fiind [:D] si deci gandind altfel decat mine, femeie fiind, si intrebandu-l cand si-ar pune o astfel de intrebare, raspunsul lui a fost: cred ca daca as vrea sa fac o comparatie intre tine si alta!!! Dar, m-am linistit!! Deocamdata e fermecat de sanii mei usori lasati cu care i-am hranit odrasla iar fundul meu e suficient de apetisant chiar si in trening (si zau ca n-a avut probleme sa mi-l scoata), si deocamdata e multumit de caroseria mea, si m-a asigurat ca am okii suficient de verzi, iar unghiile mele nedate cu lac dar care stiu sa-l scarpine fix acolo unde-l mananca il incita foarte tare...

 

 

 

 

Liliana& [comoara] Andra-Maria

Avem 2 ani

 

poze Andra Ghiberdica

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...