Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

quote:Originally posted by Elise

Si ca sa inchei: va dau un sfat: de ce nu-i intrebati pe perfectii vostri barbati daca ARE IMPORTANTA CUM ARATATI pentru ei?Si asa vedeti cum gindesc barbatii vostri.....Elise


id="quote">id="quote">inainte de a da raspunsul precedent tocmai asta am facut, desi nu era nevoie.Fetele de pe DC Viata e ca carosabilu'...unii vine....altii trece....id="blue">id="size1">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by Elise

 

De fapt, ce se contesta aici?

Faptul ca pe barbatii nostri (inca) ii intereseaza cum aratam?

Credeti cumva contrariul?!

 


id="quote">id="quote">

 

Pai simplu, se contesta un lucru al naibii de clar din raspunsul fetelor: ca nu ne-am nascut pe fatza pamintului ca sa fim numa' neveste ca si cum e asta cea mai mare binecuvintare pusa amaritelor de noi.

Din primul post sunt intrebate fetele daca sunt aranjate ACASA. Adik, nu la job, la nunta, in societate sau mai eu stiu eu unde in oras cu fetele la un streaptes de cipandei.

Nooooo, s-a pus intrebarea daca suntem aranjate ACASA! Adik locul unde avem dreptul sa fim asa cum avem chef, obosite, cu PMS sau nu, fara sa ne stresam ca ne lasa barbatii pt amante daca nu-mi sta cretzul aliniat.

Ha ce timpenie! Barbatilor ce gindesc asa, trebuie sa li se reaminteasca ca femeile nu sunt ceva daruri ale naturii taman pt ei, sa le bucuram virilitatea non stop. Ne-am nascut pt noi insine, daruim iubire, daruim atitea lucruri frumoase in jur si mai ales daruim frumusetze chiar prin natura noastra! Frumusetze din toate punctele de vedere!

Rufus te-as intreba ceva, ai 3 fete. Tu ai sa le cresti in viata sa fie numa' neveste bune si sa aibe frica de "cerintele" sotzilor, sa nu care cumva sa le lase barabtii? ca in felul asta nu-i asa, ar fi vina lor? Sau cum?

Ce timpenie de subiect!

 

Sunt multe din care au raspuns ale caror poze le-am vazut, sunt femei absolut superb de frumoase, fiecare in stilul si felul ei, o femeie e femeie prin natura ei nu prin ruj, fard, mascara, fixativ &co. Astea sunt asa jucarii pt noi, hobby, un alint, ceva artistic, ceva ce ne da o stare de bine. Il folosim daca si cind avem chef. Dar nu ca la armata! La ora 5 dupa amiaza cind vine sotzul ma aliniez pe tocuri cu tzitzele in pushup si parul tapat. Ca deh de nu merge la amante.

Jenant...!

Si da fac parte din categoria femeilor aranjate si dichisite in public, imi plac hainele frumoase, imi place sa-mi cumpar, imi place sa ma fac frumoasa. Dau atentie la tinuta mea oriunde. Dar atentie! in functie de situatie!

Dar as obosi ingrozitor sa fac asta in fiecare zi si fortata de umbra dominanta a sotzlui cu ochi de vultur!

Azi chiar inainte de cina la un resto m-am aranjat chiar bine, multumita de rezultat il intreb pe sotz tare mindra "ei? zi! sunt frumoasa?" si el imi zice natural ca sunt frumoasa in fiecare zi si dimineata si seara, si in pat, si cind dorm, si cind il tin pe Aldo in brate si cind vin de la sport, oricind! Sunt la fel de frumoasa. Pentru el! Si asta e tot ce conteaza pt mine.

Mare aberatie sa insinuezi ca o femeie atragatoare e doar aia dichisita si rujata si cind face sarmale.

O femeie e frumoasa prin natura ei! E frumoasa gravida, e frumoasa cind naste, e frumoasa cind alapteaza tinindu-si pruncul la sin, e la fel frumoasa cind e divoartata, sau e nemaritata, e frumoasa oricind.

Pt simplul fapt pe care unii barbatii prefera sa-l ignore: o femeie e mai mult decit o nevasta in asteptarea in pragul usii a eternului sotz macho!

Asa ca da are dreptul sa se simta frumoasa si sa se simta bine in pielea ei in toate ipostazele!

 

Si din punctul meu de vedere e absolut un kitch absurd sa folosesti trucurile unei toalete de seara sau de disco sau nunta pt dimineatza. Sunt acele secrete si rafinamente ale modei de la machiaj pina la tinuta care se potrivesc in functie de o anumita situatie. Daca ai intreba un designer iti va raspunde ca tocurile cui si pantofii ascutiti sunt exclusiv pt seara, nu pt platit factura la curent sau pt luarea copiilor de la gradinitza sau cind plimbi catzelul.

Nu trebuie sa fii ostentativa pt ca astfel cazi in extrema de vulgar.

Dar bineinteles se pare ca noi femeile stim mai bine asta[:D]

Conchita de fapt Rufus nu a raspuns la intrebarea pe care ai pus-o de atitea ori: ce anume intelege el prin aranjata in casa, pt simplul fapt ca nu stie ce sa raspunda clar.

 

 

 

 

Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noi

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

 

Topicu' asta cel mai elocvent mod pe care l-am vazut vreodata de a justifica neglijenta.

Sincer.

 

Elise


id="quote">id="quote">

Ei hai Elise ca iti faci staute singura...[:D] hai sa fim serioase.

Ia zi tu acum sincer, dar sincer de tot, ce ai tu acum in picioare cind tastezi la computer? Pantofi de seara cu bot ascutit si virful cui? sau papuci de casa caldurosi? Ai parul coafat? Rujul si conturul stau perfect? Fardul de pleoape e regulamentar? Push up ul e la locul lui? Bluza de dantela decolatata?

Hai baga aici un web cam sa vedem, ca tocmai ce am vorbit pe yahoo cu o amica si mi-a trimis complimente fara sa ma straduiesc sa cad in extrema de kitch inutil...

 

Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noi

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite ca am aflat motivul pentru care am fost inselata atitia ani la rind: nu l-am asteptat in tocuri, coafata si proaspata in prag!!!

 

Baliverne!!!

 

Eu cunosc o cucoana super de aranjata tot timpul! Genul de tipa care are mereu machiajul perfect in orice imprejurare. Frumoasa si cocheta la milimetru... Cam pe la saizeci si de ani... asa a fost toata viata... Sotul ei a fost in mijlocul unui scandal monstruos. Lucra la un magazin si ce i-a venit in cap omului?... A invitat o fetita in spate in camera de marfa. Si acolo a inceput sa o pipaie... Mi se face greata!!!... Nu i-a facut nimic, ca a fugit tipind... Aha... Omul ala poate s-a saturat de o femeie papusa?

 

Barbatul te inseala pentru ca asta este alegerea lui!!! Ia uitati-va la cele mai frumoase femei... Aia Miss Univers, fosta nevasta a lui Marc Anthony... Miss Univers!!! Nu imi spuneti mie ca aia statea in casa in pijamale rupte!!! Miss Univers!!! Cu doi copii frumosi ca niste ingeri!... Plingea de mama focului ca Marc Anthony divorteaza de ea si ca il vrea inapoi... O femeie desavirsita!!!

 

Nu va mai creati complexe, fetelor! Fiti femei adevarate, fiti voi inseva, frumoase de la natura, feminine, flori ale Universului! Fiti mindre de voi pentru ca sinteti femei. Mame, iubite, sotii... Femei!!!...

 

[flo][flo][flo]

 

Rufus, sa iti traiasca fetele!...[flo]

 

Alice

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by SIMONABB
quote:Originally posted by Elise

De fapt, ce se contesta aici?Faptul ca pe barbatii nostri (inca) ii intereseaza cum aratam?Credeti cumva contrariul?!De ce comoditatea care ne impiedeca sa iesim din trening trebuie acoperita de atitea argumente "logice", cum ca noi sintem muuult mai presus de frumusetze pentru EL... etc.Topicu' asta cel mai elocvent mod pe care l-am vazut vreodata de a justifica neglijenta.id="red">Sincer.Elise


id="quote">id="quote">Corect ! Elise a avut mai mult curaj decit mine s-o spuna verde in fatza.Simonahttp://community.webshots.com/user/simonabb
id="quote">id="quote">[:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]Asta e taaaaaaareeeeeeeeeeeeee!!!! LOL!Iileana, vreau si eu in clubul zuzelor ametite! [pk]Claudia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti ce cred eu ca e esential? Ca amandoi sa se simta extrem de confortabil in propria casa, locul ala de intimitate in doi, locul in care de abia astepti sa ajungi, liber de orice constrangeri, locul in care ideal ar fi sa te simti un pic ca in copilarie, mai tineti minte? cand nu aveam griji pe cap. Asa fiind, nici o varianta nu e buna sau rea atata timp cat nu-ti creeaza un disconfort. Daca sunt femei care de abia asteapta sa-si arunce tocurile cand vin de la serviciu ca sa-si puna altele si asta le face sa se simta in pielea lor, e OK! Dar cu conditia sa nu fie false, sa nu-si doreasca sa le plece sotul o zi in delegatie sa stea si ele in papuci....

Important e sa ne simtim bine in casa noastra si amandoi sa gandim la fel! De fapt, totul se reduce la compatibilitatea dintre cei 2 parteneri de viata. Atat!

 

Antonia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Elise

Sorry ca ma bag si eu ca musca in lapte [hop] dar nu ma pot abtine: de ce Doamne iarta-ma nu poate exista o cale de mijloc?! De ce daca vrem sa fim femei, si sa mirosim bine, si sa aratam bine, trebuie neaparat sa fim intretinute de sotz, decorative, nefolositoare la altceva, false...si lista continua ?!De fapt, ce se contesta aici?Faptul ca pe barbatii nostri (inca) ii intereseaza cum aratam?Credeti cumva contrariul?!De ce comoditatea care ne impiedeca sa iesim din trening trebuie acoperita de atitea argumente "logice", cum ca noi sintem muuult mai presus de frumusetze pentru EL... etc.Topicu' asta cel mai elocvent mod pe care l-am vazut vreodata de a justifica neglijenta.Sincer.Elise


id="quote">id="quote">Elise , de unde pana unde neglijenta?De unde stii tu?Inca nu ne-am lamurit ce inseamna "aranjat in casa".Si de unde pana unde nu iesim din... trening????? [:D], da, haios.Vikinga![il][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by vikinga

[Ei hai Elise ca iti faci staute singura...[:D] hai sa fim serioase.

Ia zi tu acum sincer, dar sincer de tot, ce ai tu acum in picioare cind tastezi la computer? Pantofi de seara cu bot ascutit si virful cui? sau papuci de casa caldurosi? Ai parul coafat? Rujul si conturul stau perfect? Fardul de pleoape e regulamentar? Push up ul e la locul lui? Bluza de dantela decolatata?

Hai baga aici un web cam sa vedem, ca tocmai ce am vorbit pe yahoo cu o amica si mi-a trimis complimente fara sa ma straduiesc sa cad in extrema de kitch inutil...

 

 

Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

 

 


id="quote">id="quote">

 

Bravo! [flo][flo][flo]

 

Dragelor,

 

ce ma bucura cel mai mult este faptul ca pana la urma, noi, ROMANCELE, ne dorim fiecare sa fim frumoase, aranjate, ingrijite, si indeiferent de cum vedem fiecare acest lucru, concluzia este unica: dorim sa fim iubite, dorim sa-l facem pe cel de langa noi sa se simta bine...

 

Ce nu intzeleg eu este de ce necramponam neaparat pe a asocia termenul de "ingrijit" cu machiajul, imbracamintea sexi, etc...

Si-a pus cineva intrebarea daca sotzul te iubeste pentru kilele de fard de pe fatza, pentru dantelutza de pe chilotzi, pentru decolteul generos? Nicidecum! Ce mult i-ai starnit poftele "trupesti" si l-ai bagat rapid in pat, sau in bucatarie pe masa, in timp ce taiai delikat ceapa in deux-piece-ul sexi, sau...sau...

Daca asta ai urmarit, ai obtinut ce-ai vrut...

 

Si v-ati intrebat vreodata daca sotzul/amantul apreciaza naturaletzea, in locul "ornamentelor". Sunt multe femei frumoase, "apetisante", atragatoare, prin naturaletzea lor, prin modul in care se poarta, prin ceea ce gandesc si fac, etc...Si aceste femei sunt cu sigurantza si INGRIJITE!...

 

Oare cum e pentru un barbat sa petreaca o seara superba, in compania unei femei atragatoare...imbracata provocator, spalata/parfumata, machiata (a se citi "decorata")...si dimineata sa gaseasca langa el o femeie absolut neinteresanta, chiar urata, in momentul in care toate aceste artificii nu mai exista...

Probabil se va gandi cu jind la consoarta lui, mirosind uneori chiar si a tocanitza de cartofi, frumoasa si dimineata, cand e nemachiata, cu parul ravasit, in chilotzei de bumbac si tricou (nu in pijama satinata), cu care are ce discuta, in fatza careia nu se simte jenat sa se mai scobeasca din cand in cand in nas, in fatza careia se poate simti EL.

 

Poate veti arunca cu rosii, va rog sa cititi si postarea anterioara, sunt o femeie ingrijita, din casa ies doar machiata...mai putin cand ies pe fuga cu fetitza prin parc...dar si atunci sunt INGRIJITA...

Si in casa incerc sa fiu ingrijita, sexi in felul meu, etc, etc...Cand mai avem timp si de asta...[;)][:D]

 

VA pup...dragutza discutie!

 

 

[majoreta] Ramona id="red">si [copil]Maysa (27 ian. 2004)id="orange">

 

Poze cu Maysa-"Duracell"id="size2">


[:D][:D][:D] Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate.(Jack Penn) [:D][:D][:D]id="limegreen">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

citesc si ma uimesc; ma si amuz, dar sunt si intrigata!

 

Din cate am auzit si eu, daca un barbat vrea sa te insele/este tentat sa te insele, poti sa fii tu si zana zorilor de dimineata pana seara si tot te inseala! Sa zambesti dulce si mieros, sa fii diafana si nemaivazuta.....

 

Rufus, de-aia inseala barbatii? Ca nevasta de acasa a fost intr-o zi ne-epilata sau si-a inlocuit papucii din satin cu puf cu papucii cu urechi de iepure? Hai sa fim seriosi.... atunci inseamna ca toate vedetele alea de la Hollywood ar trebui sa traiasca fericite pana la adanci batraneti, sa nu fie nici un divort si nimeni sa nu insele pe nimeni; ca daca nici ele nu sunt super aranjate si frumoase, atunci cine e??? Si din cate citesc eu prin ziare.... pai Angelina Jolie de ce a divortat? Ca a inselat-o! Si daca nici ea nu e frumoasa si aranjata.......

 

Si cine a zis ca daca stau in casa in trening si in tricou sunt nearanjata? Sa ridice mana cine spala WC-ul sau spala copilul la fund in fusta scurta si cu push-up care ii arata sanii sexos!

 

Si daca se intampla asa si trebuie sa ma fardez duminica dimineata ca sa nu ofilesc privirea sotului si sa fiu sigura ca nu ma inseala... aia nu e casnicie! si se pot scrie multe randuri pe tema asta!

 

 

 

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...