Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Sunteti atente cum aratati..(2)


Recommended Posts

Nu am eu cine stie ce experienta ca sunt casatorita doar de 2 ani dar sunt de acord cu Rufus. Nu cred ca e bine ca dupa casatorie femeia (sau barbatul) sa intre intr-o stare de amorteala care inseamna "m-am casatorit oricum nu conteaza, el e sotul meu, ce daca ma vede asa sau altfel". Sunt si exceptii cand datorita unui bebe nu avem tot timpul sa facem ce vrem si sa aratam cum am vrea noi sau sotul, dar cred ca era vorba despre femeie, cum e ea in general. Sotul meu e mai mare ci 13 ani, mi-a zis o data: "de ce te imbraci asa cand iesi iar cand eu vin acasa te gasesc cu un tricou larg si gaurit?" Ei..? Oare de ce atunci cand esti singura, iesi, ai grija foarte mult de aspectul tau, de ce sa nu facem la fel si dupa casatorie. Mie mi se pare mai important sa ne mentinem catt mai mult tineretea, frumusetea pt noi si pt sotii nostrii.

Imi place sa am grija si de aspectul sotului meu, el e mai neglijent (fiind vorba de imbracaminte). Trebuie sa avem grija unul de altul. Multe am invatat de pe acest forum, eu zic sa aleaga fiecare ce invatatura ii place si nu sa comndamnam modul de gandire al unui barbat care a deschis un subiect mai mult din pura curiozotate, sau nu?

 

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

Pozele noastre[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 175
  • Creat
  • Ultimul răspuns

A, si ca sa fiu la subiect...poti fi ingrijita in casa si purtand un pantalon de trening si un tricou cu conditia sa nu fie jerpelite. Sunt si de acord ca poti fi tu cea mai sexy si ingrijita, daca barbatul vrea tot inseala dar la fel si femeia, nu?

Dar oare ne ingrijim numai ca sa nu ne insele barbatii? E jale atunci. Pana una alta haideti sa fim cat putem de ingrijite. Fiecare dupa posibilitati[:D]. Un dus dupa ce adoarme bebe si o lotiune de corp frumos mirositoare, lama de ras (la picioare ma refer:)) cred ca e suficient. Nu trebuie tone de fard si ruj. Parerea mea. Eu nu asta consider aranjat.

 

tyaa si bebe Elisa Nicola(21 sept. 2004)

Pozele noastre[foto]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey Rufus hai sa imi dau si eu parerile :

1. De look-ul viitorului meu eu sot eu ma ocup si nu se opune niciodata asa ca e tot timpul fresh.

2. De mine ma ocup destulde des ( 2-3 ori pe saptamana ) cu masti unghii epilari etc.

Deci eu una sunt o persoana care ii place sa fie admirata lucru pe care soata mea o face tot timpul...imi iau timp de juma de ora inainte sa vina acasa sa fac un dus sa pun un pic de mascara o picatura de parfum si haine nici sexy nici sport...hainele mele de casa sunt destul de mulate pe corp in asa fel incat sa se vada toate formele. El este tot timpul dupa mina cu o mana pe acolo alta pe acolo cu o vorba ,,mama ce femeie am,, dar...m-a vazut si cu masti bigudiuri etc. Pentru el sunt femeia care inebuneste orice barbat si atsta il face foarte mandru de mine...pentru el femeie mai frumoasa si bine facuta nici nu exista..deci fetili...FITI SEXY IN LIMITELE POSIBILE PT SOTIORI VOSTRI...pentru al meu sunt cea mai,,buna,, si cand sunt pe wc :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by vikinga
quote:Originally posted by EliseTopicu' asta cel mai elocvent mod pe care l-am vazut vreodata de a justifica neglijenta.Sincer.Elise
id="quote">id="quote">Ei hai Elise ca iti faci staute singura...[:D] hai sa fim serioase.Ia zi tu acum sincer, dar sincer de tot, ce ai tu acum in picioare cind tastezi la computer? Pantofi de seara cu bot ascutit si virful cui? sau papuci de casa caldurosi? Ai parul coafat? Rujul si conturul stau perfect? Fardul de pleoape e regulamentar? Push up ul e la locul lui? Bluza de dantela decolatata? Hai baga aici un web cam sa vedem, ca tocmai ce am vorbit pe yahoo cu o amica si mi-a trimis complimente fara sa ma straduiesc sa cad in extrema de kitch inutil...Alex un baietel de 10 luni e diabetic si are mare nevoie de noiVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)
id="quote">id="quote">Vikinga, da' iar dam in discutii de genul "aranjat inseamna impopotzonat". Da, port tocuri - pentru ca asa m-am obisnuit si nu mai pot sa port altceva, dar fazele astea cu "tzolul festiv" ma dezgusta in general, cu atit mai mult in casa. "Aranjata" inseamna sa arati bine. Si, da, eu arat bine...bagam si yahoo webcam daca vrei [:D]. Ca sa raspund punctual: nu, nu sint coafata, pentru ca am parul ondulat natural si n-am nevoie. Si nici nu mi-as face sarmale in cap, nici daca nu l-as avea... Si, sincer, nici de push up nu prea am nevoie [:D]. Dar nu asta e topicul aici. Barbatul meu m-a vazut in diverse ipostaze: si dupa operatie, cind aveam niste cearcane pina la brau, si bolnava, si obosita, samd - dar ma straduiesc sa nu fac din asta imaginea de fond. Repet si am mai spus-o prefer sa arat bine cind sintem noi 2 - nu la restaurant, nu la nunta, nu la job, nu pe strada. Pe strada, singura, putin imi pasa cum arat - ma vede cine? Si cui ii pasa?! Iar la job am alte prioritati, nu sa ma studiez in oglinda.... In fine. Sint multe de spus. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar Rufus in mare parte are dreptate: daca vreun barbat spune ca mu-l intereseaza ce are in casa si in pat, nu pot sa-l cred. Pentru simplu motiv ca e barbat. Barbatii sint diferiti ca nivel de morala, ca principii, ca limite de suportabilitate si ca gusturi: dar nici unul nu cred ca e atit de orb incat sa nu realizeze daca are linga el o femeie sau o fiinta asexuala - care, da, gateste, creste copiii, ii asigura un camin. Dar sinteti sigure ca un camin= un cuplu? Nu toti barbatii inseala. dar multi da. Am cunoscut cazuri in care femeia era foarte convinsa ca barbatul e atit de topit dupa "sufletul" ei incit n-o va face niciodata.... si totusi a facut-o. Nu spun ca al meu ar face asta. Probabil nu. Poate e prea complicat pentru el. Dar daca eu m-as vedea in oglinda si as realiza ca sint departe de imaginea unei femei, nu i-as putea interzice lui sa realizeze asta. Indiferent de "comunicarea dintre noi", amintiri, obligatii, probleme familiale.Elise
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer? Incerc un sentiment de mila pt femeile care se straduiesc sa arate bine pt barbatii lor.Concureaza cu cineva?

Eu vreau sa arat bine pt sufletelul meu, asa ma simt eu in regula.E vorba de respect de sine.

Si nu genul "bradului de Craciun" cu zece kilograme de fard si alte alea. Ci ingrijit.Sa-mi placa mie, si daca imi place mie ii place si sotului. Garantat.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu nu prea va inteleg pe cele care ati sarit asa ca arse... normal ca nu vb de tocuri/farduri/tinuta de seara cand esti in casa (decat dc ai alte planuri in cap [hot])...pt ca in casa trebuie sa te simti in primul rand comod, dar totusi e f imp si cum arati (binenteles ca exista exceptiile de rigoare,oboseala, boala, bb mic etc)... si aici nu vb de igiena (dus, barbierit, spalat pe dinti) pt ca asta e de la sine inteleasa...si de lucruri care fac placere celor doi, un pic de parfum sau o crema care miroase bine, haine care nu au 10 ani vechime (nu mai zic de cele cu pete/gauri) etc... nu mi se pare normal ca la serviciu sa incerci sa te duci "aranjat" (am pus in ghilimele pt ca pt fiecare aranjat inseamna altceva), iar acasa vesnicele tricouri/bluze vechi si largi sau trenig (sau mai rau pijamale)...

 

nu contest ca exista barbati care poate nu pun nici un pret pe acest aspect... or fi.. dar majoritatea isi doresc ca sotia sa fie aranjata (si repet, nu ma refer la farduri si tocuri cui) in timpul petrecut impreuna... si sa stiti ca deja am facut sondaj, am intrebat 12 barbati si 10 au zis asa, 1 mi-a zis ca nu s-a gandit la aspectul asta, iar celalat a zis ca sa il intreb dupa ce s-o insura si are deja un an de casnicie...

 

si ca sa fiu sincera pe mine m-ar deranja ca al meu sot sa nu se ingrijeasca de felul cum arata cand suntem doar noi doi... bine ca nu e cazul [:D]

 

mi s-ar parea o tampenie sa incep sa ma remachez special ca vine el acasa si eu am ajuns mai devreme, dar cred ca e un efort minim sa imi cumpar niste haine dragute pt stat in casa, nu clasicele..ce e mai vechi ei nu mai merge de iesit "afara"...

 

nici nu cred in chestii gen, dc nu esti ingrijita cauta pe alta.. dc e sa te insele o face oricat ai fi tu de Miss Univers...insa merg pe principiul ce tie nu iti place altuia nu ii face... si dc mie nu mi-ar placea neglijenta la el nu vad de ce lui i-ar placea la mine... (si inca o data nu ma refer la per de stres, bb, boala.... pt mine alea sunt exceptia, nu regula)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Porumbita,ai dreptate.Mie nu-mi plac extremele si cred ca imaginea asta de nevasta rujata,parfumata,cu un kil de fard pe fata si cu tocuri prin casa e o imagine extrema.Cred ca nimeni nu s-a gandit la asta cand a fost vorba de a fi " aranjata" in casa.Pentru mine e o dovada de respect in primul rand fata de mine sa nu stau rupta,murdara,nespalata cu zilele in casa...Repet,pentru mine...La fel si la el,eu ii pretind sa nu-l vad ca umbla prin casa cu maieu vara si pantaloni de pijama,detest imaginea asta,tipica de pe vremea lui nea Nicu cand iesea vecinul de la blocul de vizavi sa-si fumeze tigara in balcon si-si etala burtile la soare...Ca nu e greu sa-si puna un pantalon scurt sau de trening si un tricou curat...

 

Oana,mamica lu' Iepurici Alerg P'Aici(27 Nov 2004)

Christinel

New Zealand

 

...wish you were here...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...