Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa-mi ajut prietena


Recommended Posts

Poate ca o cale de mijloc ar fi mai buna. Sint atitea cupluri care vor sa adopte, nu cred ca n-ar putea-o si ajuta material pe perioada sarcinii si a nasterii. Stiu ca e greu cit esti gravida si apoi e si mai greu sa-ti dai copilul dar chiar si la 16 ani trebuie sa existe o responsabilitate a gesturilor si macar o minima incercare de iesire cu fruntea sus din situatie. Sint femei care platesc mii de euro pe FIV si alte asemenea, chiar credeti ca nu s-ar gasi cupluri care sa-si faca o pomana cu un asemenea copil ? Eu cunosc un asemenea cuplu si sint convinsa ca sinte multe in Romania.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Va multumesc pentru tot ce ati postat aici. I-am aratat tot ce ati scris voi aici si m-a intrebat cu lacrimi in ochi ce sa faca. Mi-a zis ca ar face avort dar ca ii e frica dar nici sa pastreze si aboi sa-si abandoneze copilul nu ar putea. I-am spus ca voi fi langa ea tot timpul si ca o voi ajuta financiar si moral.Asa ca m-am interesat si am gasit o clinica particulara, Marrie Stops care face intreruperi de sarcina cu anestezie generala.Am sunat si i-am facut programare saptamana asta.Ma voi invoi de la serviciu si voi merge cu ea. Mama prietenei mele la care sta ea acum, are nevoie de o mana de ajutor la gospodarie. Asa ca a fost de acord sa o i-a la ea, intr-un satuc langa Buzau.O sa se transfere la un liceu din Buzau si o sa aiba un adapost si mancare, chiar si bani de buzunar din cand in cand in schimbul ajutorului dat de ea in gospodarie.

Va multumesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

poate n-am citit eu bine sau nu mai tin minte toate amanuntele povestii.

daca fata nu are inca 18 ani nu cred ca parintii o pot da afara din casa, adica sa o paraseasca. stiam ca parintii is obligati sa isi intretina odraslele pana la varsta de 18 ani. nu e asa?

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz [pis] Bubulina [pis] Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adrianai, esti o prietena buna, iar decizia pe care ati luat-o e singura posibila in cazul de fata.(din pacate)- o mare BILA NEAGRA pt. parinti.

 

MarieStopes e o clinica ok din punctul asta de vedere, incearca totusi sa nu ajunga la dr. Dunarintu, am aflat numai lucruri neplacute despre ea.

 

Sanatate multa si numai bine![flo]

 

Oana si Mara 11.08.2004

pozici

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...