Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sa-mi ajut prietena


Recommended Posts

  • Răspunsuri 76
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Sigur o sa va intrebati ce se amesteca un baiat in treburile fetelor. M-am hotarit sa scriu si eu pt ca viitoarea mamica este apropiata de virsta cu mine. Eu cred ca parintii ei ar trebui sa o ierte si sa o inconjoare cu dragoste , sa o ajute sa-si creasca copilul mai bine decit a fost crescuta ea. Mama ei ar trebui sa se opuna intreruperii de sarcina in primul rind pt faptul ca e un pacat strigator la cer. Si partas in egala masura la acest pacat, daca nu mai mult, este si cel care o indeamna sa-l faca.

Cind am fost la manastirea Petru Voda, la intrarea in chilia staretului, parintele Iustin Pirviu este un 'afis' sau nu stiu cum sa-i spun, in care se arata ce o asteapta pe mama care isi omoara pruncii. La infricosatoarea judecata v-a fi legata de copac iar nici pasari mari, uricioase le v-a musca de sini, de fata, de miini...

Mamica mea a sfatuit toate fetele si femeile care erau insarcinate sa nu faca avort ci sa dea nastere copiilor ca oricit de greu le-ar fi Dumnezeu nu le lasa.

Sint case maternale unde v-a putea locui acea mamica cu copilasul ei pina v-a gasi un serviciu si-si v-a creste singura bb.

 

Va rog sa ma iertati ca m-am amestecat, dar ma gindesc ca sint f multe mamici care o vor ajuta si pe ea sa treaca peste acesta situatie grea.

Eu va doresc tuturor numai bine.

[pup][flo]

Silviu si mamica

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

id="size1">id="red">bosiocid="black">am vazut cat de tanar esti.Din pacate e foarte greu sa cresti un copil singur, si mai greu este ca daca nu termini liceul nu iti gasesti un loc de munca acceptabil.Eu am terminat si facultatea si tot nu sunt multumita de salariul pe care-l am, dar eu am siguranta ca peste catva timp va creste. Din pacate tu esti la o varsta la care totul e usor. Fii atent sa nu faci aceeasi greseala. Vina o poarta amandoi, ca doar nu a fost singura in momentul conceperii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AdrianaIid="red">, acum cativa ani auzisem niste chestii urate depre clinica asta, si chiar si aici pe forum am citit o poveste nasoala, imi pare rau ca nu stiu exact unde!

Dar nu are rost sa ne gandim la ceva rau! Multa bafta prietenei tale, sa ne tii la curent cu starea ei.

vad ca toate suntem suparate pe parintii fetei, poate e idee buna sa le postezi numarul aici, pe forum, sa le spunem parerea noastra despre ce fac cu fata lor! Ce parere aveti, fetelor?

Bosiocid="red">... in viata nu e numai alb si negru, deciziile sunt foarte grele.

 

J 25 fix

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca ar fi fost mai bine sa gaseasca o alta solutie. Sunt atatea cupluri care vor sa infieze un copil! Chiar aici, pe forum.

E greu sa dai un copil in adoptie, dar cred ca e mai bine decat sa ii iei sansa de a trai.

Avortul ar trebui facut doar in cazuri extreme, cand sarcina pune in pericol viata mamei.

 

Mami de fetita (1999)si baietel (16 oct 2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

imi pare tare rau pentru prietena ta, sincera sa fiu este intr-o situatie grea, iar daca ma gandesc la avort mi se face parul maciuca, zau asa! oricum e alegerea ei, e viata ei, iar asa de tanara cu un copil e la fel de greu, daca as putea sa o ajut cu hainute si alte lucruri pentru copil, scrie-mi pe adina_roberta@yahoo.com

 

http://photos.yahoo.com/adina_roberta

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...