Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Sagetator in viata de cuplu?!?


Recommended Posts

Fetelor am o intrebare ca ma bate o prietena la cap si nu prea stiu ce sa ii raspund ..Cum sunt barbatii sagetator in viata de cuplu? Eu stiu ca sunt oameni deosebit ( cei 2 pe care ii cunosc eu ), dar una e in societate si alta in familie. Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis] Alessia[vampa], [url="http://www.babiesonline.com/babies/m/manneke/"]Benny[/url] [nl](02.03.05) si [url="http://www.babiesonline.com/babies/s/sebypiano"]Sebi[/url] (16.01.98)[bonjovi] ____________________________________________________________________________________________________ [url="http://community.webshots.com/user/alessia1055"]Poze de pitici voinici[/url] ____________________________________________________________________________________________________ "Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Alessia,

[:)]Sotul meu este Sagetator...eu sunt Taur, asa ca, dupa horoscop, nu prea am fi potriviti. Dar eu nu cred ca as fi putut fi mai fericita cu alt partener de viata.

Sagetatorii au simtul aventurii, al meu de exemplu ar vrea sa traiasca in toata lumea cate un an, sa cunoasca noi oameni si locuri. Eu in skimb, tb sa fiu intr-un mediu stabil. Este intelept, f. intelegator, ia lucrurile si oamenii asa cum sunt, nu se intreaba de ce e asa si nu altfel. In cuplu e f. tandru si intelegator, dar are nevoie si de independenta-are nevoie de timpul lui, in care sa faca ce vrea el:sa invete, sa citeasca etc. Tb sa intelegi asta si atunci totul e o.k. Aaa, si e incapatanat si afurisit uneori, se enerveaza f. greu, dar si cand s-a enervat...tb sa-l lasi sa spuna ce are de spus, cu argumente cu tot, uneori kiar se repeta de cateva ori-cred ca vrea sa inteleg bine ce spune-, dar apoi e asa de linistit si uita tot, nu tine rankiuna pt. nimic. Si DISCUTA, niciodata nu lasa o discutie in aer. Si RECUNOASTE cand greseste. Cred ca sinceritatea lui e una din kestiile pe care le admir cel mai mult la el.

E cam comod, dar ma ajuta la treburi, mai ales daca-l rog eu.

Nu e romantic si nu te ameteste cu texte si alte cele, e f. practic si realist.

 

Ti-as putea vbi pana maine asa...sper sa va ajute cu ceva.

Pupici,

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

papeluscaid="red"> Sarut mana de raspuns [pup]...o intrebarea am ..sunt timizi? Iubitul prietenei mele e f timid si nu ar face el primul pas ..ea l-a luat de mana ,ea l-a sarutat prima oara ..acum ca sunt certati( ea nu vb cu el ) o tot sicaneaza ..ca sta mult la pc ..ca bea Cola ...numai si numai sa ii capteze atentia si se vede clar ca nu are curajul sa faca primul pas spre impacare ...asa is toti sau el e o exceptie ..

Dupa Horoscop se super potrivesc ....Ea berbec..el sagetator ...noi speram sa le fim nasi [il] ..al meu e Leu si eu Berbec ..iar o combinatie buna ..dupa horoscop ( si nu numai[:D])

 

Marius id="red">...sa inteleg ca esti in cauza ????[:D]

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]

____________________________________________________________________________________________________

 

Poze de pitici voinici

____________________________________________________________________________________________________

 

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu una nu cred foarte mult in caracterul determinat de zodii, dar am descoperit cateva puncte comune ai celor 2 barbati sagetatori din familie, tatal si sotul meu, nu stiu daca sa le pun sau nu pe seama zodiei, dar, daca ar fi sa ne luam si dupa revistele de specialitate, cam asa ar fi ( sa nu se sperie,nu sunt numai lucruri bune) : sunt barbati cu coloana vertebrala, demni, mandri, orgoliosi, deci ar fi modele foarte bune pentru copii..sunt amuzanti, entuziasti,creativi, nu sunt sedentari, le place sa calatoreasca mult, sa aiba o viata sociala activa, deci nu te vei plictisi cu ei, mai ales daca ai si tu aceleasi inclinatii (noi suntem un cuplu de sagetatori)..sunt foarte generosi, sinceri..sunt foarte preocupati de fizicul lor,sportivi, mereu in forma..punctele slabe:(repet, ezit sa le pun pe seama zodiei ca nu vreau sa o dezamagesc pe prietena ta),nu se implica in responsabilitatile familiale, adica mai exact, nu au initiativa, trebuie sa-i bati la cap, sa le reamintesti de nspe ori ca sunt facturi de platit,cumparaturi de facut...sa duca gunoiul,sa faca mancare sau sa bata covorul sa nu te astepti vreodata, poate doar asa, 1 data -2 acolo, ca sa-ti arate tie ce buni sunt ei, dar nu te obisnui..nici in educatia copilului nu se vor implica prea tare ( noi inca nu avem copii, dar tatal meu uita sa ma ia de la gradinita, de multe ori ma aducea acasa educatoarea - mama lucra pana tarziu - nu a fost niciodata la sedinte, dar purta din cand in cand cu mine discutii pe diverse teme, filozofice, religioase,ceea ce n-a fost de ici de colo..)..si se mai spune..ca au tendinta sa fie mai independenti, cam fluturasi adica, ba chiar, citeam intr-un zodiac, ca libertini si poligami...eehh, chiar asa...refuz sa cred..[:0]..sotul nu prea mi-a dat de banuit in 5 ani( acuma, daca stau sa ma gandesc bine, ar fi niste incidente, dar a avut explicatii foarte bune..), iar tata a fost cam uratel asa, stiu eu..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

acuma, ca citisi ce zise si papelusca, inclin sa cred ca intr-adevar sunt trasaturi comune.. mai, mai, sa nu-ti vina sa crezi auzi..si eu scrisesi inainte sa citesc.. in ceea ce priveste timiditatea, asa e, sa stii, al meu s-a codit ceva timp pana sa faca primul pas, ce sa zic ca i-a luat si ceva timp pana sa ma sarute..si avea totusi ceva experienta cu fetele..chiar bogata as putea spune..asa sunt ei..mai romantici asa..
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

atunci ai un mare [pup] ptr asta ....si cate o [flo][flo][flo] printeselor tale ..ca sunteti asa de frumosi impreuna [flo]

 

Va pupam dulce pe toate si pe toti,va dorim tot binele din lume si MULTA SANATATE![bis][bis]

Alessia[vampa], Benny [nl](02.03.05) si Sebi (16.01.98)[bonjovi]

____________________________________________________________________________________________________

 

Poze de pitici voinici

____________________________________________________________________________________________________

 

"Traieste ca si cum ai muri maine. Invata ca si cum ai trai vesnic". - Gandhi

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si sotul meu e Sagetator iar eu Leu - si ne intelegem super desi marele lui defect e ca este prea incapatanat. Dar cu el am invatat sa cedez chiar daca simt ca am dreptate - daca ar fi sa astept sa recunoasca ca a gresit ar trece zile!

Si e si genul timid cu fetele, desi e foarte vorbaret de fel. Daca nu as fi pus piciorul in prag sa-l intreb ce are de gand in privinta mea cred ca nu s-ar mai fi intamplat nimic.

Marea lui calitate - fidelitatea, faptul ca ma respecta si bineinteles ca ma iubeste (si pot sa bag mana in foc pt asta, chiar daca acum e la mii de km departare).

 

Cristina, mamica lui Andrei id="green">[aerob]

 

Andrei<1anid="maroon"> ,>1anid="maroon">

poze noi

motzid="red">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...