Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Sagetator in viata de cuplu?!?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

 

na! hai sa-ti spun:

 

sint maritata cu unul de14 ani si este cel mai bun prieten al meu de

20.Are un simt al umorului care,pe mine una,ma doboara.Eu zic ca nu sint timizi ci stau deoparte si studiaza si-abia apoi se implica.Sint introvertiti.Al meu ,cel putin,asa e.Dar si cind isi da drumul...sa te tii.Si este un prieten extraordinar.Al meu e orgolios si mindru,in schimb e loial si bun si sensibil si atent.Si groaznic de incapatinat,dar o incapatinare constructiva.Citeodata o mai ia pe ulei,dar atunci il las in pace.Trebuie musai sa dea cu capul in grinda de sus sa o vada pe cea de jos.Geaba spui tu ca e acolo.Musai tre' sa se plezneasca.

 

Noemi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

e zodia mea preferata:)Toti barbatii sagetatori pe care i-am cunoscut sunt si frumosi si destepti si plini de poante.Daca o fi sa am alt sot/partener,cred ca il caut de zodie um se cauta calul la dinti[:D]Dupa compatibilitati,sunt cei mai buni prieteni ai mei(leu) si e intr-adevar asa.

In proportie de 80% le zboara okii dupa fuste..mama-mama.[:D] ,oricum sunt smekeri si sugubetzi..o placere.In viata de cuplu..ce sa spun,cei pe care i-am cunoscut sunt comozi,alintati,cam asteapta dar pot fi dati pe brazda.

Fi-meu e sagetator si intr-adevar,la cei 3 anisori ai lui,da semne bune:)

 

poze de la mare-super!:)

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=1b51&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/my_photos

Insula Mainau,Bodensee-Marc 2 ani jumate aprilie 2005

http://de.pg.photos.yahoo.com/ph/ancuta_hoppe/album?.dir=/8c1c

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din proprie experienta: oameni deschisi, care iau lucrurile si oamenii asa cum sunt, fara sa despice firul in 1000 de firisoare si sa-l complice inutil, cu foarte multa rabdare, simtul umorului, mandri si orgololiosi, extrem de tenace atunci cand au un scop bine determinat. Uitandu-ma la al meu sot, nu as zice ca sunt timizi.... dimpotriva.

 

De altfel, comozi.... foarte comozi, cum zicea si Fatima nu bat covoarele sau duc gunoiul din proprie initiativa, trebuie sa tragi de ei, nu "vad" lucrurile care trebuiesc facute in casa. Anii de zile, la indemnul meu "trebuie sa mergem la cumparaturi" imi raspundea invariabil "de ce? uite, avem de toate" - si deschizand usa de la frigider incepea sa insire "uite, avem mustar, mai e si niste ketchup, vreo 2 oua...."

 

Nu preau au rabdare si sunt extrem de impuslivi; foarte impulsivi.... fac/spun lucruri sub impulsul momentului si apoi le pare rau.

 

Le "umbla" ochii dupa fuste pana le cade cu tronc o fusta, dupa care nimic - nici o alta fusta - nu mai conteaza.

 

Se implica extrem de mult de educatia copilului, este foarte atent cu ea, petrece mult timp cu ea si pot spune ca este un tata exemplar.

 

Evident, nu toti sunt la fel; asa e segetatorul meu.

 

Succes!

 

Gabi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu aseara am trimis mesaj,dar vad ca...nimic

 

Bine.Mai povestesc o data.Sint maritata cu unu' de 15 ani si este cel mai bun prieten al meu de 20.E loial si bun si sensibil si stie cum sa ma iubeasca.Are un umor demential si pe mine m-a scos din multe cu el.De timid nu e,ci doar introvertit.Sta si studiaza si-apoi...sa te tii daca te place!Si ,DA!e incapatinat si orgolios si misogin da-mi place!O mai ia pe aratura,dar il las in pace.Am invatat ca nu am voie sa-i arat grinda de sus pt ca a da cu tepsa in ea oricum.Se plezneste,dar recunoaste ca am avut dreptate.Ce-mi trebe mai mult?Si mai are o calitate:nu-i e rusine sa plinga si sa recunoasca asta.

 

Cam atit.Am eleborat un pic mesajul de aseara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si-al meu e sagetator si eu sunt sagetatoare. Cert e ca putem fi toti de pe forumul asta sagetatori si nu o sa fim doi/doua la fel. Fiecare are personalitatea lui, preferintele lui (de exemplu al meu e comod si deloc aventurier, prefera sa stea in pat si sa se uite la un film bun decat sa plece la drum undeva..) si nu poti spune despre un om ca este asa sau altfel numai stiind cateva caracteristici ale zodiei, pt ca f posibil sa nu fie deloc asa.

 

--------------------

 

Andra

Noi

 

La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

 

Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am avut un boy friend sagatetor cu mult timp in urma, era bun gospodar in casa, ii placea sa gateasca tot felul de combinatii, iubea copii, f. generos, respectuos, ingrijit, uneori timid, puteam discuta cu el orice, nu complica lucrurile despicandu-le in multe ite, insa un afemeiat si jumatate, ceea ce a dus la despartire....

 

mai stiu un sagatator dar nu e afemeiat, si acesta corespunde cu descrierea de mai sus.

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca nu ma pot abtine, ma mananca degetele...

Fatima, il si nu il recunosc pe sotul meu in descrierea ta: al meu nu e prea generos, adica e f. calculat si strangator...Nu e mai mandru/orgolios decat mine, decat cred ca ar tb sa fie orice om. Pana acum-avem aproape 4 ani impreuna- s-a aratat f. responsabil si organizat, nu uita sa faca ceva. Da, e cam comod, asta am mai spus, dar pe mine ma ajuta in casa; acum nu prea, doar la mancare, in week-end, mai taie cate ceva si-si baga nasul prin oale, ca eu nu lucrez de ceva vreme si cum stau acasa nu i se pare corect sa mearga si la munca si sa vina acasa sa ma ajute la curatenie etc. Dar cand lucram aman2 faceam impreuna, nu comenta. Ba uneori facea si singur[bis]

De timid...DA, tare timid la inceput-noi mai intai am corespondat pe internet, si cand ne-am intalnit eu a tb sa fac primii pasi: luatul de mana, primul sarut...desi era mare si vaccinat[:D] Nu prea il vad in stare sa ma insele, intai pt. ca e f. fericit cu mine, apoi pt ca nu e genul si in ultimul rand, cred ca i-ar fi prea lene sa cucereasca pe alta iar; si s-ar aplica iar timiditatea.

De obicei nu e prea vorbaret, mai ales daca nu te cunoaste, dar in cuplu e cu totul altfel. Discutam mereu si se enerveaza daca eu nu vreau sa clarificam lucrurile-cand ma supar nu vreau sa vb cu el-. Kiar m-am gd si nu tin minte sa fi cedat vreodata doar ca sa-l linistesc pe el...kiar ca sunt norocoasa, vad eu...

[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...