Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Sagetator in viata de cuplu?!?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Eu berbec, el sagetator. Nu e timid, are spirit de initiativa, isi vede de treaba lui atunci cand trebuie, dar mai are si momente cand mai vorbeste gura fara el. Daca isi da seama ca a gresit, spune si isi cere scuze, daca nu... asta e... cautam cai de mijloc.

Nu e suparacios, iar daca am reusit sa-l supar, il tine tare putin. E familist convins, ne iubeste si petrece mult timp cu noi, berbecutele lui favorite.

Pentru mine a fost si este un sprijin moral, un prieten adevarat si un om caruia ii pot spune orice am pe suflet. Ma intelege si atunci cand se ivesc probleme mai delicate, discutam si cautam impreuna solutia ideala

De certat ne si certam, si inca des (asa din fel de fel de nimicuri) dar dureaza putin starea de tensiune...Nu da bine la noi.

Avem o casnicie frumoasa si sa dea Dumnezeu sa fie mereu asa.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
Am fost si eu cu un sagetator...mai bine lipsa! De distrat nu am ce zice...distractie la maxim dar doar atat, daca era vorba sa facem ceva constructiv nu aveam cu cine. Depindea foarte mult de mamica lui atat afectiv cat si financiar...fara ea nu misca nimic [bang], egoist daca lui ii era bine restul ce mai conteaza si cand ne-am despartit eu am fost de vina ca nu am stiut sa-i spun cand greseste....[mariaj]....mai bine lipsa...insa pot fi si exceptii!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am observat ca toate sunteti multumite de sagetatori, eu una nu prea. de ce? pentru ca, 1. nu-si asuma nici un fel de responsabilitate si 2. intre noi doi nu exista nici un fel de comunicare, eu fiind scorpion, poate de vina sunt eu (spuneti-mi voi ce parere aveti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
Si sotul meu este Sagetator,in general este baiat de treaba,serios,muncitor si isi iubeste familia f. mult[bis],dar in schimb i cam place sa bea[alcool] si este f. incapatanat[hot],in rest este un om pe care te poti baza oricand,sfatul lui este uneori "dur" dar foarte ajutator[;)]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hi, hi, ce subiect dragutz:)

Studiu de caz 1:

Eu capricorn, el sagetator, impreuna de peste 9 ani (din liceu), inca necasatoriti si...viitori parinti :)

El? familist convins, incapatanat, dulce si tandru, dar numai cand are el chef, in nici un caz cand vrei tu [:D] sa te pupe, nu mi-a facut cred mai mult de un compliment / la 3 ani, dar ma face sa ma simt cea mai frumoasa si deosebita femeie din lume. Ma ajuta la curatenie, facem totul impreuna [:D], iar acum, de cand sunt insarcinata?!! in afara de momentele in care numai el are dreptate :)[:D] si cand eu, Capricorn fiind, nu prea ii pot da dreptate, este super! si ca sotz si ca iubit si sper si ca tatic:) Baga la spalat, strange rufele de pe balcon (nu le impatureste, mi le pune pe pat, sa le strang eu), spala vasele cand il rog, de calcat nu calca, da cu aspiratorul etc. Trebuie doar mobilizat un pic din cand in cand. Nu l-as schimba penru nimic in lume :)

Studiu de caz 2:

Sora mea balanta, sotzul ei sagetator. Este de casa, familist, si ea este insarcinata, naste in august, atent cu surioara mea cat cuprinde, doar ca uneori pune prea mult pret pe munca si pe banii pe care ii face (are mai multe afaceri), astfel incat o cam neglijeaza stand prea mult plecat (pleaca dim si vine noaptea). Ah si nu face absolut nimik in casa, din pacate, pentru ca e prea obosit...Se iubesc mult si se inteleg super de asemenea.

 

 

Pupicei, Ingeras [gravi]17+ [fetita] Maya

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...