Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbatii Sagetator in viata de cuplu?!?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 45
  • Creat
  • Ultimul răspuns

eu sunt casatorita cu un sagetator si mai suntem si colegi la serviciu:)

ce sa spun ... nu cred ca as fi putut alege un partener mai potrivit

eu sunt pesti si dupa zodie nu prea ne potrivim

dar ne iubim foarte mult si este un tip familist desavarsit

ma ajuta in casa la treaba ... de fapt cam el face aproape tot, are grija sa fie platite facturile la timp si bineinteles cauta sa nu-mi lipsesca nimic

nu mi-a refuzat nimic niciodata , este nevoie doar sa deschid gura sa spun ca-mi doresc ceva si imi cumpara imediat chiar daca avem probleme cu banii

acum avem si un copilas de 1 an si il iubeste foarte mult

el nu isi cumpara nimic pentru el dar noua ne ia tot ce vrem

de multe ori chiar ma feresc sa spun ca imi place ceva ca a doua zi imi spune sa mergem in oras

ca puncte labe am citit si la voi... sunt cam aceleasi... simtul critic extrem de dezvoltat

si la inceput era foarte suparacios dar cu timpul si-a mai revenit

si sa nu uit:partea cu frumosi si destepti e adevarata

 

 

andi2277

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Angel78 poate ca nu sunt compatibile cele 2 zodii, tu scorpion si el sagetator. Mie una barbatul sagetator mi se pare ideal este comunicativ, se implica in tot ce inseamna o relatie, de la responsabilitatile in casa, pina la cel mai neinsemnat lucru. Eu am initiativa si el ma urmeaza [hop]ceea ce e f bine. Citisem pe un site ca aceasta combinatie de berbec+sagetator este the best. Asa ca hai sa ne consideram norocoase. Am vazut ca sunt mai multe berbecute pe aici multumite de sagetatorii lor [8D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu leu, el Sagatator. Ne intelegem bine. Ii place sa se joace cu copilul, ma ajuta in treburile casei, nu-i plac surprizele de nici un fel, e chitibusar, nu poate sa stea fara sa faca ceva constructiv, prea perfectionist, corect, serios, ii plac plimbarile pe jos, nu-i place sa schimbam planul in ultimul moment, totul trebuie stabilit dinainte (asta nu prea imi place caci eu sunt mai spontana, fara planuri). E nemultumit daca la sfarsitul unei zile nu a realizat nimic.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu un sagetator acasa ... eu taur.

Dar nu prea seamana cu cei "prezentati" mai sus. E destul de serios cat sa creada ce-i care nu-l cunosc ca e "fitos" sau "cu nasul pe sus", pune mult suflet in ceea ce face (de la probl. de serviciu pina la maruntisurile facute in casa), in casa face uneori mai multe decit mine, e supra "analitic" (asa-i spun eu, uneori uita de primul impuls sau de a lua lucrurile asa cum sant), simt al umorului dezvoltat dar numai cind vrea si cu cine vrea el.

 

 

 

"O viata fara dragoste este asemenea unui an fara primavara."

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

ingeras26aid="blue"> te aprob intru totul...si la mine e la fel..eu capricorn , el sagetator si nu l-as schimba pt nimic in lume..stie sa ma faca sa ma simt bine ( cand vrea el ,nu cand vreau eu ), ma ajuta la treburi ( uneori trebuie sa ma mai rog de el), da cu spiratorul, sterge praful, nu suporta sa spele vasele, isi strange masa ( eu sapl vasele, evident)...este foarte afectuos cand vrea....cateodata prea serios...este foarte familist ( cu toate ca e foarte tinerel)...este incapatanat ceea ce ne provoaca cateodata probleme, eu fiind capricorn si la fel de incapatanata va dati seama...intr-un cuvant IL ADOR!! si dc ar fi sa mai aleg o data tot pe el l-as lua

 

Criss

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...