Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sunt barbatii balanta in viata de cuplu? ;)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Nu putem generaliza,chiar daca facem parte din aceeasi zodie nu sintem toti la fel.

Sotul meu e balanta si pot sa iti spun ca e familist,corect,nu poate minti,sfirseste intotdeauna prin a-mi spune adevarul.Nu este zgircit,iti da si camasa de pe el la o adica.In schimb este pretentios la mincare(a se citi mofturos) iar hainele si le cumpara singur pentru ca nu stiu niciodata daca un lucru ii place sau nu.

Ah si inca ceva,nu este impulsiv,se gindeste bine inainte !!!

 

Corina si Anna nazdravana!![hop]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corina, sunt de acord cu tine ca nu se poate generaliza, ca fiecare om e diferit, dar niste chestii comune tot exista. [;)]

 

Al meu e f impulsiv, certaret si mamos si nu stiu cum sa fac sa-l schimb... [bang][bang][bang] Mai ales partea de mamos... ma scoate din sarite si mi-e frica sa nu clachez, adica sa nu-mi iau jucariile si sa plec intr-o zi pt ca nu suport....!!! [bang][bang][bang] Mai cunosc o balanta (tot tip) la fel de mamos ca al meu... pffff! Al doilea s-a lecuit intre timp...

 

Nane [biz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, sotu` balanta: familist innascut si declarat, muncitor, ordonat, indecis, rabdator, impaciuitor.

La mancare no comment, nu reusesc sa-l multumesc desi imi dau silinta, God knows cat ma straduiesc [:D]

Cat despre restu`: intotdeauna io stiu mai bine decat el sau cel putin il conving io ca, de ex. camasa aia e mai buna decat ailalta si-i vine mult mai bine, ca mai bine mergem acolo si nu dincolo si altele de acest gen. Si culmea, am dreptate [:-)))]

Cu mamosenia zero, io`s mai buna si mai sfatoasa si mai mamica decat propria mama a sa [^]

Si este un jidan, un contabil jidan [:o)] Doar cand e vorba de gagicile lui (adeka io, dar mai ales fi`sa) se dezminte [cool]

 

Ce nu suport: sta mult si se gandeste mult si le judeca pe toate foarte muuult ! Io vreau repede tot si daca se poate ieri [:D]

 

Ce adoram si io si fi`sa: nu se cearta niciodata cu noi [flo]

 

 

_________________________________________________id="red">

Leoaicele Daria & [majoreta]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

[flo] NU RAMANETI INDIFERENTI !!!id="red"> [flo]

 

Bazar pentru Alex

Bazar umanitarid="purple">

 

[foto] Supercopiii iulie/august 2004id="size3">id="red">id="Times New Roman">[colegi]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by mamagiuliei

Si este un jidan, un contabil jidan [:o)] Doar cand e vorba de gagicile lui (adeka io, dar mai ales fi`sa) se dezminte [cool]

 

Ce nu suport: sta mult si se gandeste mult si le judeca pe toate foarte muuult ! Io vreau repede tot si daca se poate ieri [:D]

 

 

_________________________________________________id="red">

Leoaicele Daria & [majoreta]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

[flo] NU RAMANETI INDIFERENTI !!!id="red"> [flo]

 

Bazar pentru Alex

Bazar umanitarid="purple">

 

[foto] Supercopiii iulie/august 2004id="size3">id="red">id="Times New Roman">[colegi]

 


id="quote">id="quote">

 

IDEM! Recunosc perfect aceste caracteristici... [;)] Cat despre cearta... numai cu mine se cearta, dar din motive care nu tin de noi si pt ca n-are pe cine sa-si verse nervii... of![bang][bang][bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

IDEM! Recunosc perfect aceste caracteristici... [;)] Cat despre cearta... numai cu mine se cearta, dar din motive care nu tin de noi si pt ca n-are pe cine sa-si verse nervii... of![bang][bang][bang]

 

 

Aici il recunosc un pic si pe al meu!!!

 

Corina si Anna nazdravana!![hop]

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

al meu e aproape ca al lui corina... tot pretentios la mancare. Daca va vine sa credeti, la inceput nu era destul de... MARO !!! (apoi s-a obisnuit, si acu e buna si a mea)Haine nici eu nu stiu ce ii place, e greu de satisfacut; conteaza cu totul alte criterii decat alea pe care le stiu eu... si sta sa se gandeascaaaaaaa... de ex. daca il intrebi o chestie banala, iti mai pune 15 intrebari inainte sa iti dea un raspuns, le analizeaza din o suta de puncte de vedere. Zero mamosenie, ca eu is aia mai mamoasa, dar stie sa se alinte [il]. FFF sincer, chiar daca raneste,uneori. Corect la maxim, si deloc zgarcit, ba dimpotriva!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si al meu e balanta[il]: e un mare familist, iubeste copiii la nebunie, iubeste animalele (cand iesim la plimbare, pozeaza orice ganganie, sau pleaca mai spre seara ca sa pozeze arici [alcool]), e tandru, lipicios, e tare bun la suflet, e impaciuitor, ii place sa faca surprize, e pasionat de colectii (de la timbre, de ex., pana la camasile in serie, ca sa aiba si aici colectie[:)]), e meloman......

Si al meu e mamos, dar se compenseaza cu celelalte.....

Inca ceva, e intr-adevar pretentios (nu mofturos) la mancare, dar compenseaza cu faptul ca ii place sa gateasca [:p]

 

 

Alina

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu, si eu[hopsieu] tot cu o balanta[jamaica] i-mi petrec zilele.

Curios este ca al meu nu e deloc pretentios la mancare, la fel mamos ca si ai vostri, dar ce sa-i faci. Cearta, ce e aia?!I-mi zice: "Cand termini de urlat sa ma anunti si pe mine acum ma duc sa ma joc pe calc"

Familist, ordonat, muncitor (poate prea muncitor) niciodata zgarcit, ce sa mai zic, numai calitati.

Si ii stiu si gusturile la imbracaminte.

pupicei

 

http://community.webshots.com/user/luithardt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit prin zodiace si am aflat ca barbatul Balanta si femeia Varsator sunt cuplul perfect. Casatoria lor este ideala. Cu toate ca nu cred ca exista vre-un lucru ideal, totusi eu si sotul meu tindem spre asa ceva. Hai ca ma laud!!

Subscriu la ceea ce ati spus si voi si mai adaug: se imbraca elegant, se face imediat remarcat in societate, nu vorbeste foarte mult si isi cantareste vorbele, se inconjoara de prieteni care nu-l merita, nu este pretentios la mancare, este statornic atat in cuplu cat si la servici, nu se enerveaza repede dar si cand se enerveaza [fuga] trebuie sa fugi din calea lui si exemplele pot continua.

 

Mami si NiKo (24 sept 2004)

 

"Cine se amesteca in Legenda Personala a altuia, niciodata nu si-o va descoperi pe a lui." ~ Paulo Coelho

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...