Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sunt barbatii balanta in viata de cuplu? ;)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

si io tot cu balanta mi-s maritata (dar si io tot balanta sunt).

in mare cam aceleasi caracteristici: familist, ordonat, foarte muncitor, tandru, sincer, uraste cearta, gusturi ciudate (greu de inteles) la haine, niciodata zgarcit, nu minte, nu e mamos (doar o respecta).

si da, pretentios la mancare, pare ca e hotarat dar de fapt este foarte usor de influentat.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fiica,sotul si prietena cea mai buna balante.

 

Despre sot,e deosebit de altruist,ar face orice sa-i ajute pe altii,nu stie sa se enerveze sau sa se certe,ma ajuta cu tot ce am nevoie,iubeste copii,animalele,mancarea de calitate,insa nu-i pasa cu ce se imbraca,e foarte sociabil,citeste f.mult,ma lasa sa iau deciziile importante in familie,imi respecta toate capriciile,ma rasfata,dar si el e un alintat,stie sa gateasca f.bine(de la fripturi la torturi!)...

 

Referitor la defecte,este influentabil,nu are puterea sa spuna "nu" daca este rugat sa ajute,nu doreste sa supere pe nimeni dar in felul asta isi face uneori dusmani dintre cei mai nebanuiti,nu stie sa ia decizii in momente importante...

 

Cu toate astea,nu cred ca as avea dreptul sa ma pling fiindca suntem de 8 ani impreuna si avem o casnicie reusita.

 

numai bine tuturor,

Mariana--->1976id="purple">

Monica--->1998id="red">

Matei--->2001id="blue">

bb--->feb.2006id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[:D][:D][:D] Bine zici Zozela, cand ne certam, ma cert numa`io.[hot]

 

Dpop - subscriu absolut la faze de genul "este prea mult, sau prea putin, sau pe aproape MARO" [alcool]

 

[pup][pup][pup]

 

 

_________________________________________________id="red">

Leoaicele Daria & [majoreta]Giuliaid="size3"> (2004 08 16)id="Trebuchet MS">id="red">

 

Bazar pentru Alex

Bazar umanitarid="purple">

 

[foto] Supercopiii iulie/august 2004id="size3">id="red">id="Times New Roman">[colegi]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

wow, ce de neveste de balante p-aici... [;)]

 

Tre' sa spun ca ma mira f. tare faptul ca 95% dintre voi au balante pretentioase la mancare... al meu mananca orice-i pun in farfurie, nu conteaza ce e. (e drept ca n-are miros, deci... avantaj io [:D][:D][:D][:D][:D]) Adevarul e ca n-a fost niciodata cazul sa fac cv de mancare si sa-mi spuna ca nu-i place... a mancat tot-tot (acu nus' daca din politete sau daca a fost din cauza ca n-are miros... [:D][:D][:D])

 

Pentru fetele care au barbati mamosi: rezistati psihic la mamoseniile lor? De ex. al meu (e drept, ca inca nu stam impreuna, dar vom sta in vreo 2 luni, si chestia asta cu mamosenia ma sperie ceva de groaza) daca ii zice mami ca tre sa se duca acasa sa-i care cv din masina pana sus, se executa in doi timpi si 3 miscari (e drept ca inainte boscorodeste si face ca trenu-n gara dara pana la coada se supune). La un mom dat plecasera ai mei in conced o luna si n-a dormit la mine pt ca lui "mami" ii era frica sa stea singura-n casa, si a facut dansa scandal pana cand a trebuit sa se imparta domnu' intre mine si ea in mod egal: o noapte colo, o noapte dincolo.... Omul mi-a promis ca atunci cand ne vom muta impreuna, nu va mai face asa, dar avand in vedere ca deocamdata sta cu ai lui si nu vrea cearta in casa, face cum ii canta ei... A trecut cineva prin situatii asemanantoare? Cum le faceti fata? S-au schimbat dupa mutatul impreuna?

 

Pfffff.... treaba asta si cu cea cu certurile sunt doua chestii care ma "macina" maxim si am ajuns intr-un punct in care nu le mai suport si nu stiu cum e bine sa reactionez....

 

[pup] Nane

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

nane,urmariti impreuna filmul:"arunc-o pe mama din tren".[:D]lasa ca se schimba el,il faci tu.al meu e rac,si e recunoscut pt faptul ca e f mamos.totul e sa pui piciorul in prag din timp.si stiu ca poti sa o faci.[;)]

eu cu certurile am cam rarit-o,caci am inceput sa ma gandesc :asa e el,n-am ce-i face!!!si mere,il ignor,bine,nu in totalitate..

 

Ema[cit]

[disco]Iepurasii trazniti[disco]

[foto]Poze noi[foto]

 

Bazar pentru Alex

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Nane,

 

Eu sunt casatorita cu balanta ...de 7 ani si un alt prieten de al meu era tot balanta.

Ce pot eu sa iti spun: are rabdare cu carul, intelege enorm,corect, tine de bani,anticipeaza f bine anumite situatii de viata,si...culmea pt un barbat..imi cunoaste gusturile (haine , parfumuri, bijuterii...).Este un familist convins,ii place linistea, si in ciuda calmului aparent este incapatinat si odata suparat poti sa dispari din viata lui ca nu il mai intereseaza de tine..poate doar de mila.De ex.: tatal meu s-a opus casatoriei noastre ..si nici in ziua de azi nu l-a iertat..dupa atat timp tatal meu nu intra in casa noastra ...

Pe de alta parte este aiurit,ii place sa doarma si e f comod.

 

diana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Balanta ,[biz]din 12 oct.E un tip foarte rebdator,calm ,nu ii place cearta deloc,e f.ordonat,curat,gateste uneori,e pretentios la mancare si imi spune in fata "nu e asa gozava mami".Spre deosebire de balantele voastre ,sotul meu e un tip rece,poti sa spunca e un om de gheata uneori,mai ales daca ii inseli asteptarile.Nu prea e afectuos(verbal),isi iubeste copiii enorm,e altruist,iubeste gradinaritul,plantele,nu bea niciodata alcool(nici macar la aniversari....E un tio asa cum imi doresc eu[huta]

 

cezara

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...