Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cum sunt barbatii balanta in viata de cuplu? ;)


Recommended Posts

Buna, am si eu o balanta (de fapt doua ca si al mic tot balanta este). Eu sunt geamana si ne intelegem foarte bine. Am citit ce ati scris si voi si l-am regasit in unele din balantele voastre. Pe scurt :

-este un barbat vesel, ii place sa danseze si sa se distreze si atrage atentia de cum apare, fara a face prea multe eforturi;

- flori! ce sunt alea...nu am mai vazut de mult iar cadori nici vorba, dar macar compenseaza cu alte chestii..

- este gurmand, ii place sa manance dar sa si faca mancare (eu de la el am invatat tainele bucatariei dar nu cred ca o sa ajung la nivelul lui pentru ca NU-MI PLACE LA BUCATARIE, nici sa mananc nici sa fac mancare

- este gospodar cu un simt practic foarte dezvoltat (spre deosebire de mine care sunt mai aeriana....geamana)

- ii plac copiii si cred ca aste un tata excelent pentru Andrei

- este foarte curios si orice lucru nou il intoarce pe toate partile sau il desface bucati sa vada din ce e compus

- samanta de scandal cat cuprinde...dar nu are cu cine ca-l las in pace

-se supara repede, dar ii trece la fel de repede si nu tine ura[bang]

- ii place sa fie curat si aranjat, parfumat dar sa nu-l pui sa umble prin magazine; daca s-ar putea sa vina magazinul la el acasa...(apropos,saptamana trecuta i-am luat singura, fara el, o pereche de blugi, pentru ca ii e lene sa-si miste fundul prin magazine; de imbracat ii iau tot eu, dar n-as putea sa spun daca ii plac; cred ca nu-i pasa foarte tare si zice merci ca i le aduce cineva acasa.....-si mie nici nu-mi place sa umblu prin magazine!![biz])

- in pat este ieprosabil (de fapt cred ca barbatii din balanta sunt facuti pentru asta mai mult decat cei din alte zodii)[cina2]

 

Si as putea scrie inca multe....

 

 

mamideAndrei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 73
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna Isabelle [:D].... sa stii ca sotiorul meu e cam la fel cu imbracatul si cu mersul prin magazine, nu are deloc rabdare sa se uite prin supermarketuri, mie-mi place sa mai casc gura, sa vad si altceva decat ce vreau sa cumpar. El - dupa 5 min vrea sa iesim. Iar cuimbracatul - ar purta un pulover la infinit daca nu i l-as lua sa-l spal[bang]. Nu acorda aproape deloc importanta hainelor, singurul loc unde se uita inainte sa iasa afara e pe cap. Acolo are preferinte, o anumita caciula, o anumita sapca... Iar daca indraznesc sa rad macar un picut de un obiect de imbracaminte nu-lmai imbraca in veci, chiar daca eu glumeam...

De acord 100% cu perfectiunea in viata intima... cred ca nu m-ar putea dezamagi vreodata cumva fiindca nimic nu se repeta, mereu apare ceva nou, spontaneitatea joaca un rol esential iar cadrul poate fi nebanuit [:I]

 

Andreea [balcon] & Gogo[majoreta]maimutica [aerob] id="red">id="Comic Sans MS"> (DN 10.10.2004)

[foto]

[*][aho][*]SARBATORI[*]FERICITEid="size4">id="Comic Sans MS">[*][aho][*]id="red">

Povestea Gogosicii

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt geamana iar sotul meu este balanta.

Subscriu la cele spuse de Isabelle mai sus ,este identic doar ca sotului meu ii place la nebunie sa mearga la cumparaturi,poti sa-l ti o zi intreaga in magazin ,nu-l deranjeaza.

Chiar m-a surprins asemanarea ,doar cu mici exceptii.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt o berbecutza foarte incapatanata dar care a invatat de la balantzuca sa nu mai fie asa...ce pot sa va spun decat ca este microbist (el a facut si vreo 7 ani de fotbal), are gusturi rafinate,comod, ii place[xinpat] (pe planul asta ne intelegem mai mult decat foarte bine[:D]), nu este mamos, este foarte sincer si un adevarat perfectionist, muncitor si iubaret foc...e un bun prieten, fidel si devotat..calm dar ii sare tandara repede din cauza mea..si recunosc ca e vina mea, ca sunt cam impulsiva..in rest e o persoana care pur si simplu ma fascineaza. intr-adevar iubeste frumosul si el se uita de vreo 5 ori in oglinda pana pleaca. este foarte descurcaret si inteligent, imediat te scaneaza si isi da seama daca il minti iar cu mancarica nu sunt probleme...

si am mai observat ceva este foarte atent cu mine, indiferent unde ne aflam eu sunt pe primul loc si asta chiar ma face sa ma simt iubita, in rest este o persoana de la care in fiecare zi inveti cate ceva...ce mai as vorbi incontinuu despre el dar am sa ma opresc aici.

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...