Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Barbati Capricorni - cum s-au decis sa se insoare?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 64
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Ha ha ha

Stii cum e vorba: si stiu, si vreau si pot! Dar ce atata graba???!!!

Asa si el! Ii spun sa vina sa ma ceara. Si el:"cererea e deja facuta!"

 

Mai mult ma duce cu vorba. Desi se lauda ca-i ca si insurat.

 

Pai tine de zodie! Capricornii nu-s barbati cu initiativa. De aia ma gandesc sa-l iau de mana si sa-l duc la Starea Civila. Pe NV!

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hmm.... cred ca foarte rar au barbatii initiativa asta (indiferent de zodie... aici vorbim de un taur.)

E cam greu sa-l duci la starea civila sa-i faci o surpriza, pentru ca sunt niste formalitati de facut inainte. Poate doar daca ai pile.

La mine era tot asa: era ca si insurat, treaba era setata, dar de ce acum??

Eram intr-o zi in bucatarie, terminam de spalat vasele, el imi povestea ceva de la job. In timp ce imi dadeam cu crema pe maini am zis: Draga, as vrea sa ne casatorim in toamna. Era prin martie. El a ramas masca si a zis DA, pisi.

Desigur ca pana in ziua de azi sunt fff ofticata ca nu m-a cerut de nevasta. Dar... e o metoda si asta.

 

J 24+

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Al meu e in zodia fecioarei ,si tot am tras de el pana la starea civila.Vorba lui J G,sunt ofticata si in ziua de azi ca nu el a facut cererea.De inel de logodna nici nu se pune problema.In rest am o casnicie super .Ma rog,cu mici exceptii.

Inainte de sotul meu am avut un prieten capricorn (am fost prieteni 4 ani,dar nu am locuit impreuna)si m a parasit pentru alta fata.Nu stiu daca ea a reusit sa l faca sa se casatoreasca.Oricum au 2 copii impreuna.

Concluzia e ca nu conteaza zodia,majoritatea sunt cam speriati de certificatul de casatorie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La mine a fost mai complicat...(sotul este taur da' ma bag si io in vorba, deh...)

M-a cerut de sotie dupa un an de prietenie si eu, ca o floare, l-am refuzat... Dupa inca un an mi s-au aprins mie beculetele ca vreau sa ne casatorim dar domnul nu mai dadea nici un semn ca ar avea de gand sa ma mai ceara... Asa ca am procedat si eu ca J G si a mers (dar nu a scapat pana nu mi-a luat si al doilea inel de logodna; pe primul m-a fortat sa-l accept :)) ).

Asa ca fetelor, dragelor, pune-ti piciorul in prag, punctul pe "I" si farmecul in evidenta! Nu au nici o sansa daca voi va doriti asta... (numai sa aveti grija ce va doriti[:D])

 

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am doi capricorni in familie, tata si fratele, dar nu stiu neaparat daca tine de zodie sau nu, insa ce pot sa va spun e ca sunt niste interiorizati, nu preau au spirit intreprinzator, botanisti se supara din orice, in schimb sunt familisti, linistiti, buni gospodari si muncitori dar cineva trebuie sa-i coordoneze, madri si orgoliosi, daca te certi cu ei, mutesc instantaneu ca si mine de altfel[:D] desi nu-s capricoarna.

 

Ceea ce in traducere inseamana ca aceste "calitati" se mai mostenesc nu neaparat sunt coordonatele unei zodii anume.

 

Loma

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...